mikap

Prevoz na Rodosu: rent a car, autobus, taxi...

195 poruka u ovoj temi

Za rodos je najbolje rent a car po meni za obilazak plaza/ostrva ali izvodljivo je i bez automobila jer je sve dosta dobro povezano.mi smo 2 puta isli na rodos,prvi put nismo rentirali kola-slazem se da je u blizini najbolja plazica antoni quinn,meni licno lepsa nego faliraki.bus ide do ladiko plaze, s tim sto se ne spusta skroz dole do nje nego vas ostavi gore,tu ima jedan market cini mi se.ladiko je bolja mozda za kupanje ,ima vise peska,ko voli.odatle mozete da odpesacite do antonija.busevi su tacni 2,20 je bila karta u jednom pravcu po osobi-isto i ove godine,pitali smo.dosta je tacan red voznje,desi se i da dodju po 5 minuta ranije,bar je tako bilo te godine kada smo isli,zamalo da propustimo zadnji polazak :D pa imajte i to na umu.u sutini dobra je organizacija prevoza moguce je i tako da se dosta obidje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na koje plaze je OK otici autobusom? :Help:

Sigurno cemo uzeti rent a car na par dana, ali svih 10 sigurno ne, pa me zato interesuje koje su plaze ok za odlazak autobusom.. Kalitea, Anthony Quinn, Tsambika? Da li autobus staje bas blizu plaze ii ne? Po pisanjima na forumu sam shvatila da Anthony Quinn i Ladiko bolje da obildjem kolima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovde imate red voznje http://www.ando.gr/eot/eng/BUS.pdf i skoro do svake plaze ima bus samo je pitanje gde staje i koliko odatle ima do plaze da se pesaci i koliko ste voljni za to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na koje plaze je OK otici autobusom? :Help:

Sigurno cemo uzeti rent a car na par dana, ali svih 10 sigurno ne,

Kad vec uzimate kola na nekoliko dana onda lepo obidite sve te plaze kolima da se ne mucite busom. Nije Rodos veliko ostrvo, mozete sve plaze obici za 3-4 dana. I obavezno idite jedan ceo dan u Lindos kolima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To mi je i u planu.. da kolima obidjemo sve lepe plaze, ali ne bih da ostalih 5 dana budemo stalno na Eli plazi, pa razmisljam na koju bismo plazu mogli autobusom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svakako kolima obidjite celo ostrvo, vredi zaista.

Licno, za autobuski prevoz preporucujem Kalitea plazu.

Voda je cista, ima hlada, ima restoran, blizu je grada Rodosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo ovaj put isli busom do Antoni i Ladiko. Imate tacno bus koji.ide do ovih plaza. Bus staje iznad magistrale i potrebno je da malo pesacite, nista,strasno. Medjutim, meni ove plaze nisu nista posebno, pogotovo Antoni. Najbliza vam je Kalitea i po meni lepsa od prethodne dve. Mozete da,odete i u Faliraki busom i da tamo provedete ceo dan. Blizu je, odmah posle Kalitae.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine sam išao na Tsambiku busom, ako se dobro sećam polazak je u 9h iz Rodosa. Prvo je bus kasnio nekih 20ak minuta, a zatim do Tsambike putuje nekih sat i po, jer obilazi sve hotele duž obale i kupi putnike. Možda malo mučenje, ali vas odvede pravo na plažu, tj nema pešačenja. Povratak je oko 16:20, isto dođe na samu plažu bus

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

У бусевима клима ради као у замрзивачу, зато је препоручљиво да у бус уђете у сувом купаћем и са сувом косом, да не би закачили неку прехладу.

Ја ко тетка Савета :blush:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se za decu placaju karte u busu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bus staje kod plaze Kalithea therme? Vidim da ima dosta polazaka, ali ne znam da li staje kod te plaze ili u mestu Kalithea.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaju 2-3 stanice, ali sidjite bas na Kalitea Terme, vozac autobusa vice, pa kada to cujete, izadjete :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvaaaala puno! :thankyou2:sunca%20se.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaju 2-3 stanice, ali sidjite bas na Kalitea Terme, vozac autobusa vice, pa kada to cujete, izadjete :)

Neki vicu a neki cute ko mutavi...

U svakom slusaju ako udjete u bus za Tsambiku klaticete se do plaze sat i 40 min. jer staje na svaku kucu....Hoteli nafurani nagurani u Kalitea-i i Kolumbiji, nacickani na svakih 50m i svaki ima svoju stanicu jer nemoj slucajno da neko prepesaci 50-100m do stanice, noge ce im otpasti...

P.S. Doneo sam onaj red voznje (ima i cene karata na njemu) samo da se smilujem da okacim :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste mozda trazili rent-a-car, interesuje me kolike su cene kad se traze kola na licu mesta? Za sada preko online rezervacija izgleda da nema nista ispod 40e za 5 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka