mikap

Prevoz na Rodosu: rent a car, autobus, taxi...

195 poruka u ovoj temi

S obzirom da vecinu forumasa zanimaju rent a car agencije i preporuke za iste, autobuski prevoz po ostrvu, taxi...

Smatram da ova tematika zasluzuje posebnu temu, na kojoj cete pisati preporuke, cene, ostavljati linkove i time pomoci buducim putnicima.

Naravno pisati i preporuke za parkiranje, gde parkirati, cene parkinga...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Mikap na novoj temi! Ja doduse nemam preporuku, vec bih volela da neko ko je koristio bus prevoz od aerodroma napise svoja iskustva: Gde se kupuje karta, gde se nalazi stanica busa na aerodromu i sve ostale korisne info. Takodje, ukoliko je neko koristio taxi prevoz isto bilo bi dobro da napise iskustva: da li je svejedno koji taxi, cena do npr Rhodes grada, da li se naplacuje dodatno za prtljag....

Mi idemo u avgustu Wizz-om i svaka info vezano za prevoz od aerodroma do grada bi dobro dosla :happy:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za bus, jer smo mi smesteni u Lindosu, a vreme kada slecemo na Rodos je previse kasno za kombinaciju Aerodom-Rodos-Lindos. Ja sam za sada samo rezervisao kod www.rodoscars.gr jer su izgledali kao najpovoljniji, ali jos ne znam kako ce sve to ispasti :) vidim, ima ovde vec nekih koji imaju iskustva sa njima. Sto se tice cena i komunikacije preko e-maila, za preporuku. Navodno je ukljuceno sve sto se osiguranja tice, nema doplate za to sto stizemo posle 22h, kao kod drugih, nema depozita, a cena je 196 eur za 7 dana economic varijanta. Pa, videcemo, javicu vam posle 27. jula :)

Izmenjeno (Aleksandar Đuričić)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja sam uzeo od njih auto.

sasvim su ok. najjaci su na rodosu i imaju dobru mrezu za pomoc na putu. nama nije srecom trebalo, ali sam vidjao usput da su pomagali ljudima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja preporuka za RodosCars ... Aleksandar mi je dao link, rezervisala preko neta, trazila da nam dovezu auto ispred hotela i poslednji dan da ga uvece ostavimo ispred hotela.

Prvog dana u minut je dosao covek na recepciju, muz otisao i sredio papire i za pola sata smo imali nov, cist auto sa klimom. Trazili smo auto iz najjeftinije kategorije i on kosta 28e po danu bez obzira na broj dana.

Mi smo trazili auto 8 dana, covek nam dao cenu za 7, muz pitao da li je greska, kaze nije jer poslednji dan vracamo auto u 21h i taj poslednji dan auto nije kod nas 24h pa se ne placa. Tako da nas je izaslo 196e za 8 dana, sto ispada manje od 25 dnevno.

Poslednjeg dana je opet dosao covek na recepciju, vratili mu kljuc, odveli ga kod auta jer nije bio parkiran blizu .... ja malo pricala sa njima , imaju flotu od 600 vozila, najveca su agencija na Rodosu, ali nemaju ofis u glavnom gradu.

Zaista sve preporuke, cekamo da se vrati Aleksandar sa svojim iskustvom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zar nije bilo bolje da se odvezete njime na aerodrom?

kako ste se prebacili od hotela do aerodroma poslednji dan? taxijem ili busom?

tnx.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isli smo preko agencije tako da smo imali obezbedjen transfer hotel-aerodrom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da, meni je mozak vec :hladjenje:

ne preterujete sa hvalospevima o Rodosu kada budete opisivali isti.

postacu nestrpljiv a septembar je jos daleko... :)

hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanima prevoz na Rodosu. Kakav im je autobuski prevoz, gde se kupuju karte, jesu im stanice obelezene, kako funkcionise i sl?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam poslao jedno 10tak upita za cene rent-a-cara i nigde nisam dobio cenu ispod 30e/dan za period od 14 dana (kraj jula - pocetak avgusta, preuzimanje i ostavljanje na aerodromu). Na primer, RodosCars mi je ponudio 32e/dan. Na kraju sam odustao od rezervacije preko neta jer na osnovu mog dosadasnjeg iskustva mislim da na licu mesta moze da se dobije dosta niza cena (pogotovo ako se udje u razgovor s prodavcima). Kod rezervacije preko neta mi je odgovaralo samo to sto ne bih morao da razmisljam o transportu od/do aerodroma mada to i nije neki problem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

RodosCars ima zacrtane cene nezavisno od broja dana, mi smo trazili najjeftiniji auto, naravno ako je auto veci da su i cene vece.

Evo kopiracu mail koji posalju kad im postavite prvi upit, to je genericki mail koji svima salju prvi put, posle popunjavate rezervaciju.

HELLO FROM SUNNY RODOS!!

First of all I would like to thank you for your request

My offer is per day (DAILY) for the days you want the car.(ACCORDING YOUR REQUEST)

THIS OFFER IS NOT FOR ONLY ONE DAY

(GROUP A (PICANTO, MATIZ, SPARK, PIXO) 28 EURO

GROUP B (NISSAN MICRA, ,I10 ) 30 EUROS

GROUP C (POLO, IBIZA, YARIS, accent and CORSA) 33 EUROS

NISSAN NOTE 40 EUROS

Group D (VW GOLF, AURIS, AUDI A1 CORROLA) 45 EUROS

The price quoted is a complete price with no extras, Includes full insurance, crash damage waiver, you have no excess to pay. No hidden charges. What we quote is what you pay.

It also includes unlimited mileage and second driver is free

baby seats or boosters if required is 2 euro per day

Our insurance also covers the windscreen wheels and underside of the car which many other car hire company’s do not cover.

If you do get another quote we advise you to check the terms and conditions,

especially the small print as there could be many surprises in hidden cost, which you will not know about until you pick up the car.

Payment

IT’S YOUR CHOICE IF YOU WANT TO PAY BEFORE OR AT YOUR ARRIVAL AND HOW (CASH, CREDIT CARD, and BANK TRANSFER)

Free delivery

WE CAN DELIVERY THE CAR AT THE AIRPORT/PORT/HOTEL WITH NO EXTRA CHARGES!!

ALL THE CARS ARE VERY NEW or ALMOST NEW WITH A/C

RODOS CARS INSURANCE & COVERAGE

All the coverage is according to the international insurance laws

Natural causes

100% insurance against natural causes

• Road assistance service

24 hours road assistance service

• 100% Full Damage Waiver

100% Full Damage Waiver (FDW fully comprehensive) NO EXCESS

(Including the tires the windows and the lower part of the car)

• Fire & theft

100% insurance against third party, fire & theft

• Personal accident Insurance

Personal accident Insurance for the driver and the passengers

• KM FREE

IMMEDIATE REPLACEMENT OF THE VEHICLE

Immediate replacement of car in case of damage or accident under in normal situations (not drugs, alcohol, bad use of the car)

Looking forward to your reply

With my best regards

I kao sto sam rekla ako poslednji dan nije 24h ne naplacuju auto sto automatski snizava cenu.

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i ja sam poslala upit za tri dana karjem avgusta ali im ponuda izadje 40 evra dnevno po danu za najjevtiniju grupu auta,tako da ipak zavisi od broja dana na koji rentirate auto i verovatno od perioda sezone.Jer vama i kaze da je cena po danu za vremenski period koji uzimate i ne vazi za samo jedan danI ja sam poslednji dan navela vracanje u 21h,sto znaci nije 24h auto kod nas a naveli su punu cenu.Evo njihovog posta

HELLO FROM SUNNY RODOS!!

First of all I would like to thank you for your request

My offer is FOR 3 DAYS

(GROUP A (PICANTO, MATIZ, SPARK, PIXO) 120 EURO

GROUP B (NISSAN MICRA, ,I10 ) 130 EUROS

GROUP C (POLO, IBIZA, YARIS, accent and CORSA) 140 EUROS

NISSAN NOTE 160 EUROS

Group D (VW GOLF, AURIS, AUDI A1 CORROLA) 195 EUROS

The price quoted is a complete price with no extras, Includes full insurance, crash damage waiver, you have no excess to pay. No hidden charges. What we quote is what you pay.

It also includes unlimited mileage and second driver is free

baby seats or boosters if required is 2 euro per day

Our insurance also covers the windscreen wheels and underside of the car which many other car hire company’s do not cover.

If you do get another quote we advise you to check the terms and conditions,

especially the small print as there could be many surprises in hidden cost, which you will not know about until you pick up the car.

Payment

IT’S YOUR CHOICE IF YOU WANT TO PAY BEFORE OR AT YOUR ARRIVAL AND HOW (CASH, CREDIT CARD, and BANK TRANSFER)

Free delivery

WE CAN DELIVERY THE CAR AT THE AIRPORT/PORT/HOTEL WITH NO EXTRA CHARGES!!

ALL THE CARS ARE VERY NEW or ALMOST NEW WITH A/C

RODOS CARS INSURANCE & COVERAGE

All the coverage is according to the international insurance laws

Natural causes

100% insurance against natural causes

• Road assistance service

24 hours road assistance service

• 100% Full Damage Waiver

100% Full Damage Waiver (FDW fully comprehensive) NO EXCESS

(Including the tires the windows and the lower part of the car)

• Fire & theft

100% insurance against third party, fire & theft

• Personal accident Insurance

Personal accident Insurance for the driver and the passengers

• KM FREE

IMMEDIATE REPLACEMENT OF THE VEHICLE

Immediate replacement of car in case of damage or accident under in normal situations (not drugs, alcohol, bad use of the car)

Looking forward to your reply

With my best regards

Barbantoni Christina

Booking Supervisor

tel:+302241056567

fax:+302241056568

www.rodoscars.gr

e-mail :info@rodoscars.gr

barbantoni.chris@yahoo.gr

facebook :Christina Barbantoni-rodoscars Mi smo prosle godine uzeli Fiat punta za 30e u gradu.Tako da ko ne uzima na vise dana,kao mi,ipak treba da pogleda vise ponuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam, Aleksandar i ja smo dobili identican mail, s tim sto je on poslao upit mnogo pre mene i odradio rezervaciju.

Ja sam iz onog mog maila shvatila da je cena 28e po danu bez obizra da li uzimas na jedan dan ili na pet dana THIS OFFER IS NOT FOR ONLY ONE DAY ...

Meni ovo lici da im cene varijaju od perioda sezone a ne od broja dana.

Ja sam njima poslala mail tipa hocemo najjeftiniji auto u tom periodu na 7 dana, oni su mi vratili ovaj mail. Kad sam odradila rezervaciju, predomislila sam se i dodala jos jedan dan, prvi dan je bilo uzimanje kola u 10:00 a 8 dan vracanje kola u 21:00, on mi vrati konfirmacioni mail i napise total price 196. Ja pomisli mda je greska i rek;o ajde necu sad da ga masiram mailom nego kad nam doveze kola reci cemo da smo hteli 8 dana a da su oni napravili gresku i obracunali 7 dana. Medjutim covek rece sve je ok, poslednji dan se ne racuna.

Sad stvarno ne znam da li je to praksa ili smo mi eto imali srece. Nas je ispao dan 24.5 evra.

Inace po ostrvu se ubedljivo najvise voze njihova kola, tih agencija ima milion na svakom cosku, ali smo na putu stalno vidjali rodoscars ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

ja sam upravo sada dobio njihov mail gde stoji da je najeftin auto 40 evra za period od 12.avgusta

Najverovatnije kao sto je ovde neko i rekao, odlucicu na licu mesta kad stignemo na Rodos :)

Evo njihov meil:

HELLO FROM SUNNY RODOS!!

First of all I would like to thank you for your request

My offer is per day (DAILY) for the days you want the car.(ACCORDING YOUR REQUEST)

THIS OFFER IS NOT FOR ONLY ONE DAY

(GROUP A (PICANTO, MATIZ, SPARK, PIXO) 40 EURO

GROUP B (NISSAN MICRA, ,I10 ) 43 EUROS

GROUP C (POLO, IBIZA, YARIS, accent and CORSA) 45 EUROS

NISSAN NOTE 60 EUROS

Group D (VW GOLF, AURIS, AUDI A1 CORROLA) 65 EUROS

The price quoted is a complete price with no extras, Includes full insurance, crash damage waiver, you have no excess to pay. No hidden charges. What we quote is what you pay.

It also includes unlimited mileage and second driver is free

baby seats or boosters if required is 2 euro per day

Our insurance also covers the windscreen wheels and underside of the car which many other car hire company’s do not cover.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno im je avgust udarna sezona. Mi smo imali auto u periodu od 12-19 jula a Aleksandar je uzeo od 20-27 jula po istoj ceni.

Mada mi je opet cudno da je tako velika razlika u ceni. Ili je u pitanju zakon ponude i potraznje .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka