mirarbi

Preporuka za dobar servis digitalnih foto-aparata u Beogradu

23 poruke u ovoj temi

Imam naizgled mali i glup, a praktično nerešiv problem sa svojim Olympus poluprofesionalnim digitalnim foto-aparatom. Naime, od skoro na fotografijama primećujem malu, okruglastu, braonkastu, magličastu mrlju. Nije vidljiva na svim fotografijama, već pretežno na onim uspravnim i to kada koristim veći zoom prilikom slikanja i kada se potrefi da se ista nađe na mestu gde se na fotografiji nalazi nebo ili neka druga pretežno jednobojna površina. Pretpostavljam da je u pitanju zaprljanje, možda čak i majušna tačka, na unutrašnjem sočivu, kojem se, na žalost, ne može lako prići.

 

Zvala sam Olympus ovlašćeni servis u Beogradu i izložila im problem, ali su mi rekli da servisnu podršku daju samo u roku od 7 godina od pojave određenog modela, a nakon toga ne. Kako je moj aparat iz 2004. godine, više ga ne servisiraju. Istu praksu imaju i Olympus servisi po ostalim gradovima Evrope.

 

Volela bih da rešim problem koji imam. Zato mi treba preporuka za dobar servis digitalnih foto-aparata u Beogradu (naravno za servis koji otklanja i ovakve "kvarove" i pristaje da radi i nešto starije modele aparata).

 

Hvala unapred svima koji odgovore.

 

A evo i kako fotografija sa tom mrljicom izgleda, da znate o čemu pričam:

 

P6060059.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirarbi, koji je tačno model fotoaparata u pitanju? Neki DSLR možda (kada kažeš "poluprofesionalni")? :)

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde se verovatno radi o uprljanom senzoru.

Ako je u pitanju DSLR, problem je lako resiv, ali kosta :)

Resiv je i ako je u pitanju nesto drugo, ali zahteva vise zapetljancije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na to sam i ja mislio/ciljao i ako je zaista DSLR - biće to lako rešiti/očistiti, ali mi nešto govori da ipak nije.... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije DSLR. U pitanju je Olympus C770 Ultra Zoom.

Olympus_C_770_Ultra_Zoom.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To moze da bude drz-nedaj, jer kao sto sam rekao, da bi se doslo do fleke, ceo aparat treba da se otvori.

Ako prljavstina nije bas kriticna, preporucio bih ti da to resis iz Photoshopa, Gimpa ili nekog od slicnih programa koriscenjem alatke "Healing tool". Ako nije strasno, to ce resiti problem.

Primera radi, neko ce naplatiti ciscenje senzora na DSLR 20-30e, a daleko je manja zajebancija doci do senzora.

Izmenjeno (Sima_Strahota)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koristila sam "Healing tool" i u Photoshop-u i u ACDSee-ju, kao i "Clone tool". Ipak, ne bih volela da tako još ko zna koliko godina sređujem svaku sliku na kojoj se mrlja vidi. Pre bih da problem rešim.

Hvala puno za odgovor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biće nešto ispod novogodišnje jelke!!! (ako ne i prije) :) :) :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda BG Elektronik . Servisiraju svu digitalnu tehniku. Kod njih sam 2009 nosio moj mali samsung fotoaparat i bio sam zadovoljan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nazovi ovaj servis , vrlo je moguće da mogu da reše tvoj problem.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od svih servisa koje sam juče nazvala, jedino DS servis, kojeg je Neo preporučila, i eventualno BG elektronik, pristaju da uzmu moj aparat u rad. Čim stignem, nosim ga na ta mesta.

HVALA!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel si servisirala foto aparat? Ja imam slican problem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pokusajte i u SS Digit servisu www.ssdigit.com

Izmenjeno (Edo Budim)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekoliko puta sam nosio aparate od sestre, koja slika svadbe, u servis

http://www.refot.com/

Pokusajte

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam koji je kvar bio u pitanju posto nije bilo za mene. Ja sam samo bio "kurir" jer je sesra iz Kragujevca, medjutim cene su uvek bile oko stotinak evra sto mozda i nije tako mnogo jer sam te aparate donosio iz Amerike a cena im je tamo bila oko 500 do 600 usd dok su kod nas bili preko 800e.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka