shmizllica

Prtljag i licni prtljag

541 poruka u ovoj temi

Nisu ni ovi moji pili dok ih nisam edukovao i snabdeo :D

Eh, znaci ipak samo Er Dzihad.

Iako je onomad AlItalia letela minibusevima sa krilima patim za onim vremenima kada smo imali 3 leta dnevno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas za odgovor. Da li su u ručni prtljag mogu uneti dva boksa cigareta? Let Transaviom za Amsterdam,iz Beograda. Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cigarete nisu na listi zabranjenih stvari ali 2 boksa ne smes da uneses u Holandiju, jedan je dozvoljen. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko da mi kaze da li se tasna racuna u rucni prtljag?Mislim na tasnicu koju nosim na ramenu.Ima onaj dugacak kajs za rame.Jel mi to racunaju,jel moram da je stavljam u torbu koju nameravam da nosim kao rucni prtljag?Ne mogu kod sebe da je stavim na sediste?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Početkom marta treba da putujem Lufthanosom iz Beograda. Avion je Airbus A320. Da li neko zna kako u ovom avionu izgledaju pregrade za ručni prtljag. Da li je za svaki kofer postoji poseban odeljak ili su recimo spojeni odeljci za 3 sedista. 

Na sajtu kompanije pise da dozvoljena velicina kofera 55x40x23  a moj kofer ima dimenzije 59x40x23. Da li bih smeo da krenem sa ovim koferom ili moram da nabavim manji?

Izmenjeno (lucky_ns)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne verujem da će da ti prave problem oko tako male razlike, ali verovatno neko iskusniji može reći tačno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da odgovorim sam sebi jer ce mozda nekome biti od koristi. Kofer je bez problema stao i rekao bih da moze da stane i za centimetar, dva veci kofer. Dimenzije kofera nije proveravao niko ni u Beogradu ni u Frankfurtu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li na nasem aerodromu prijavljujete na carini ako ste pazarili neku sitnu tehniku u vrednosti od oko 300eur? 

"Zakon kaze" da treba da se prijavi sve preko 100eur, ali zanima me u praksi, ako neko ima iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, uskoro putujem Lufthansom i Austrian airlines, naravno briga oko prtljaga. Nasla sam kofer koji bih da kupim, dimenzije 55x40x24, a dozvoljeno je 55x40x23. To su dimenzije praznog kofera, kad ga napunim verovatno ce biti i vece dimenzije (meki kofer je u pitanju). Ima li ko iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj da prtljag baš bude izuzetno primetno veći od propisanih dimenzija jer se sve vidi dok stojiš pored ljudi u redu i onda se lako mogu vizuelno uporediti dimenzije i primeti se kada je neki prtljag veći. Nemoj baš da ga prepuniš,a dobro je što je meki kofer pa može da se sabije nekako i u kalup,to možeš da odradiš na aerodromu čisto da bi bila sigurna.

Osoblje ima oštro oko i nemoj da ih potceniš i bitno je da prtljag vizuelno ne deluje veći od ostalih a 1 cm neće biti problem,to je neki rezime.Meki kofer je prednost jer će moći da se sabije u kalup a to je jedino bitno,nisu bitne dimenzije ako ti svoj kofer možeš uspešno ubaciti u kalup avio-kompanije kojom letiš.

Obrati pažnju i na dozvoljenu masu prtljaga da ne bude veća od propisane.

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na savetima, vec sam mislila da je ova tema zamrla i da mi niko nece odgovoriti. Cak sam pomisljala da odem ovih dana (pre leta) da proverim tj. pokusam da ubacim kofer u kalup. A posto imam 2 presedanja, toliko puta ce mi biti noćna mora.  Hvala puno

Izmenjeno (sanjica.bg)
Suvisan citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem u Rim uskoro samo sa rucnim prtljagom. Interesuje me da li smem da kupim neke sitne djakonije (sirevi, mortadele, sunke u listovima, znate ona mala vakumirana pakovanja od po 100 gr.)u samoposluzi u Rimu i da ih stavim u rucni prtljag i ponesem u Srbiju? Da li ce mi ih oduzeti na security check-u? Ili moram sve to da kupim u free-shopu ako hocu nesto od tih sitnica da kupim u Italiji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Donosio sam ručnim prtljagom kafu,čokolade,začine,špagete Barilla ranije,ali nisam imao šunke i sireve jer su kvarljivi i ne mogu da im obezbedim niže temperature.Mislim da možeš da ih prebaciš bez problema,ali nemam iskustva baš sa tim namirnicama.Italijane neće zanimati ta hrana već da se ne iznosi veliki novac a i naša carina lovi luksuzne i neprijavljene stvari. Zato deluje da ćeš bez problema uneti sve te namirnice,nema razloga da neko pravi pitanje.
 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ZexyS, da li si u dilemi da taj sadržaj ne bude smatran opasnim predmetima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka