shmizllica

Prtljag i licni prtljag

541 poruka u ovoj temi

mi smo se vratili 28.6. iz hurgade i putovali JAT-om, imali smo 4 karte, a 2 velika kofera preko 60kg i nisu nam tražili doplatu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To zavisi od avio-prevoznika. Mozes da pogledas na sajtu konkretne avio-kompanije, mora da pise i za rucni i za prtljag koji ide u "bunker".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za dozvoljenu tezinu treba da ti pise na karti, a ako prekoracis naplacuju uglavnom ne tako malu cifru. Meni su jednom trazili 11e po kilogramu, a letela sam Aeroflotom. Ako ne nadjes na sajtu pozovi aviokompaniju pa ih pitaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dozvoljena težina kofera je stvar aviokompanije.

To se promenilo od februara ove godine.

Znam za UA (United Airlines) za prekookeanski let.

Septembra prošle godine sam putovao u USA i mogao sam poneti dva kofera od po 23kg

Aprila ove godine je ćerka putovala kući u USA i ne znajući za promenu propisa, ponela dva kofera od po 23kg. Samo su joj jedan prihvatili uz kartu a drugi je morala da plati 55$

Kad je nedavno ponovo dolazila ovamo, drugi kofer su joj u USA naplatili 30$, ne znam u čemu je razlika.

Za Evropu znam za Lufthansu da dozvoljava težinu kofera 20kg ( + 8kg ručni prtljag)

JAT dozvoljava 30kg (+ 10kg ručni prtljag)

To za 11€ po kilogramu je stvarno preskupo, zato - pakovanje precizno :kez:

Kombinuj sa ručnim prtljagom.

Stvarno je prtljag preskup postao, onaj deo preko dozvoljene težine

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

JAT dozvoljava 30kg (+ 10kg ručni prtljag)

Regularno, JAT u ekonomskoj klasi dozvoljava 20kg + 10kg (rucni prtljag). I ja sam imala iskustvo kada su u ekonomskoj klasi dozvolili 30 kg (let Beograd - Stokholm, 2008.), ali to ne vazi za uvek i za sve letove, tako da svakako treba proveriti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek treba proveriti na sajtu aviokompanije!

Za EasyJet prtljag do 20 kg, a rucni je bitno da smestite u kofer 55x45x25, tezina nije ogranicena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Update, Luftnahsa, intercont: 23kg.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sad izveštaj samo po pitanju prtljaga, jer utiske iz Jerusalima još sabiram. Sve je bilo ok sa velikim koferom. Samo sam na jednom mestu, tj. na jednom kontrolnom punktu na telavivskom aerodromu (tih punktova ima više) morala da ga otvorim, ali kad je carinik video kako sam se spakovala (obavezno pitanje je da li ste sami pakovali kofer) prsnuo je u smeh i rekao: to pakovanje!!! Tako da s obzirom na moj talenat za pakovanje stvari uopšte nisam sigurna da bih uspela da izvedem trik sa ručnim prtljagom.:bez-zuba:

Inače me je fascinirao odnos izraelskih carinika prema putnicima namernicima. Oni su u obavezi da zbog opasnosti od terorizma, postavljaju puno pitanja, kojima vas bukvalno bombarduju (ako ne znate engleski, naći će vam i prevodioca), ali vam na kraju objasne zašto su vas toliko ispitivali i požele vam srećan put. Kada smo sleteli u Budimpeštu, susret sa kulturnom Evropom bio je sve samo ne prijatan: sledelo je izuvanje, prosipanje viskija koji je kupljen u fri šopu u Telavivu (jer nije pakovan po evropskim standardima), i pretresanje sa sve pipanjem i zavlačenjem ruku tamo gde ih ni sami sebi ne zavlačimo, i to bez ikakvog objašnjenja i izvinjenja. U Telavivu nas niko nije ni dotakao. Toliko o Evropi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Za 3-4 dana putujem sa Wizzair-om do Dortmundae sad s obzirom da nikad nisam putovao avionom nemam prtljag odgovarajucih dimenzija 55x40x20 cm ili je to neki ranac koji je manjih dimenzija ili torba koja se ne uklapa u ove dimenzije, pa me zanima gde u Beogradu mogu da nabavim prtljag priblizan optimalnim dimenzijama 55x40x20 a da je razumne cene

jedino sto sam nasao na internetu da se uklapa u tih problematicnih 20 cm je

http://cgi.ebay.co.uk/Perfect-hand-luggage-wheels-Ryanair-Easyjet-55-40-20-/260643788362?cmd=ViewItem&pt=UK_Tickets_Travel_Luggage_CA&hash=item3caf94964a

koji je kako sam naslov kaze perfrektnih dimenzija

vecina koje sam nasao su 22 cm dubine mada ima i onih od 20 i 19, ima cak i tanjih ali onda su i one druge dimenzije mnogo manje pa i nije bas onda optimalno

dakle veoma bi mi pomogli ako bi me uputili gde bih mogao da nabavim nesto slicno posto nemam vremana da porucujem nista preko neta a i na Limundu nisam nasao nista odgovarajuce

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj u Tempu, bilo je takvih kofera, a i cena je bila vrlo pristupacna. Inace, povedi racuna, jer navedene dimenzije odnose se i na tockice i na drsku koju kofer moze imati!!! Verovatno da znas da postoji box na aerodromu, pa ako procene da su dimenzije vece nego sto bi trebalo, tj. ako tvoj kofer ne moze u njega da upadne, sledi doplata koja moze iznositi koliko i karta koju si platio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam ukapirala tebi treba onaj kofercic za rucni prtljag. To nije bas tako striktno da ce da ga mere u milimetar, uzmes neki priblizne velicine i ok si, za njega je vazno da staje u onu pregradu gore iznad sedista. Ja imam jedan i ne znam kojih je dimenzija, nikad me niko nije slao da ga merim. Samo u radnji reci prodavcu da ti treba za rucni pa ce ti pokazati to je ona standardna velicina. A ako ti nije potrebno da vuces toliko stvari u rucnom uzmi ranac i u njega spakuj sta ti treba za rucni, ranac je manji i to svakako nije problem, a ostatak spakuj u veliki kofer. Pozdrav i srecan put

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne moze se uzimati kofer priblizne velicine; on moze odstupati eventualno jedan ili dva centimetra, ali ukoliko sluzbenik proceni da je kofer veci od dozvoljenih dimenzija itekako ce vas poslati do boksa. Upravo se to dogodilo mojoj drugarici, pa je morala doplatiti 23 evra. Doduse, isti taj kofer je prolazio na ostalim aerodromima bez doplate. Fora je u tome sto ona nije obratila paznju na tockice koji ulaze u opseg predvidjenih dimenzija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam to i rekla, ti koferi za rucni imaju oznaku cesto na sebi hand luggage, a to su standardne dimenzije, neki su par cm veci neki manji, ali za to ga niko nece smarati na aerodromu. Samo neka pita rodavca da mu pokaze koji su odgovarajuci. Sluzbenik ce da ga posalje da izmeri kofer u slucaju da proceni da je dovoljno veliki da ne moze da udje u onu pregradu iznad sedista, a to znaci da je vidno veci. Sad sam izmerila svoj kofer on je 50x40x24 i niko me nikad nije zaustavljao zbog toga. Poslednji put kad sam putovala su tri arapkinje usle u avion sa 7 kofercica rucnih od kojih samo jedan nije mogao da stane u gornju pregradu pa su joj stjuardese rekle da ce morati da ga prebace u normalan prtljag. Moja preporuka je svakako, da uzme neki ranac ili manju torbu i to nosi kod sebe, uglavnom za tim kofercetom i nema potrebe. Ja ga nosim zato sto cesto nosim lap top, veliki fotoaparat i kameru koje se plasim da spakujem u kofer da se ne bi ostetili ili izgubili, a ako putuje bez toga samo pasos i karte, maramice i slicno pa je ranac i vise nego dovoljan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verujem ti, ali imala si srece da te ne proveravaju. Taj kofer koji je imala moja drugarica mogao je stati u pregradu iznad sedista i u propisanim dimenzijama je, osim tockica koji se ne uklapaju. Na jednom aerodromu su joj naplatili, na drugom je prosla bez ikakvih komentara, a na trecem su je pitali da li se uklapa i ona se posluzila lukavstvom rekavsi da je proverila i da u boks ulazi i tada nisu zahtevali dodatnu proveru.

U svakom slucaju, ako decko vec kupuje kofer neka uzme odgovarajuci, a ne da strepi zbog doplate. Uostalom, mnogi putuju samo sa rucnim prtljagom sto je sasvim ok, s obzirom da i u taj kofercic moze stati mnogo stvari.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

....prekidaju me ovi sa posla pa koliko stignem...

Dakle evo ovako:apsolutno sam nov na forumu i profil mi je tabula rasa (bice,bice..) ali ultraiskusan kod putovanja avionom i relevantnih pitanja na zadatu temu.Prvo- mogu 'tecnosti' da se nose u rp(rucni prtljag u nastavku) pod uslovom DA NE PRELAZE 100ml PO FLASICI,TUBI,ovo generalno vredi za sve vrste "KONTEJNERA" za tekucine sem za deciju/bebinu hranu.Pre svega potrebno je pronaci ziplock kesice koje se obicno dele za dz negde blizu reda za skeniranje svega org. i neorg. i zatim sve polako u jednu ili vise kesica zatvoriti i nositi posebno u ruci i ubaciti u legendarnu kasetu/gajbicu sa ostalim kaisevima,sitninom,mobom-prakticno sve sa i najmanjom dozom metala u sebi,nekad i cipele/patike pa peljash bos ispred krda ljudi(word of wise:pazi na carape koje su na tebi zbog moguce idiotske situacije).GABARITI:SKORO SVAKI NAJMANJI STANDARDNI KOFER IZ SERIJE 3-U-NIZU moze da prodje kod vecine aviokompanija jer se i radi po tim dimenzijama bas da bi ga ljudi kupili jer im je zgodan za rp u avionu.Znaci iz npr. Metroa(provereno najjeftiniji),Tempa,Vera,kineskog TCA taj najmanji prolazi no ipak ga treba izmeriti prilikom kupovine just in case.Jasno,cela prica pada u vodu ako pomenemo politiku Ryannair-a,ti omrazeni likovi su smislili potpuno nov koncept putovanja i pakovanja,trebalo bi mi nekoliko sati da kucam nepojmljive zahteve doticnih no srecom te su vrlo precizno sve pojedinosti i uputstva napisali u odgovarajucoj rubrici na svom sajtu.Dalje,cuveni zloslutni "kavez" za merenje gabarita rp-a obicno sluzi kao baba roga da opominje one koji bas preteraju jer to nece proci.Naravno, prenosim moja iskustva sa evropskim kompanijama, niposto ne tvrdim da je gore napisano sveto pismo itd...:ph34r:

Izmenjeno (Konspirator)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka