shmizllica

Prtljag i licni prtljag

541 poruka u ovoj temi

Ono sto ne unosis sa sobom u avion vec predajes kao prtljag mozes da popakujes po koferu kako god pozelis...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li to sve mora biti upakovano zajedno, npr. u nekoj kesici u velikom prtljagu? (Parfem, pice..)

Ne mora, a iz praktičnih razloga nije ni preporučljivo pošto nisu nimalo nežni prema koferima.

Sve bilo lomljivo bilo sa tečnostima (ili oba), što može da se udari jedno o drugo - u posebne plastične kese pa izolovano mekim stvarima garderobe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za blize info, a koristice mnogima evo ovde pogledajte

http://www.upravacar...osPredmeta.aspx

postavicu ga i na temu " Korisni linkovi"..

Mada nisam sigurna da konkretno moze da se dobije odgovor na ovo pitanje, a vezano je za postupak u vazdusnom saobracaju. Zasto? Konvencija gde se pominje  licni prtljag datira jos iz FNRJ, nije menjana  ( ondasnje vreme  :wacko: ). Tako da ostaje na samom carinskom sluzbeniku da odredi u skladu sa vremenom, nacinom putovanja, duzinom puta, potrebama itd...

Kako je zakonom predvidjeno da putnik moze sa sobom poneti stvari koje mu sluze za potrebe putovanja (citaj licni prtljag), tako nikakvu smetnju ne moze da ima i bocica parfema, lak za kosu, pomade, sredstva u tecnom stanju za licnu higijenu itd. Litar pica zestokog je dozvoljen po carinskim propisima. Naravno sve to u bocicama lepo staviti u prtljag koji ne nosite sa sobom, nego na cekin. Imajte u vidu i propise zemlje u koju ulazite!!!!  :excl:

Nikola je lepo rekao, da radnici aerodromskih sluzbi (oni vode brigu oko utovara i istovara u avion) nikako nisu nezni sa koferima, tako da je moja preporuka da vecu staklenu bocu zamenite sa plasticnom, ili dobro obezbedite postojece od eventualnih tumbanja, bacanja i padanja.

Ako jos nesto mogu da pomognem, voljna sam.   ;)

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prekosutra putujem u Jerusalim Jatovim avionom (u povratku mađarskom kompanijom Malev) i sugerisano, nam je pošto slećemo u Larnaku, da ponesemo samo ručni prtljag. Na Jatovom sajtu sam videla da ručni prtljag može biti jedna torba po osobi ne teža od 10 kg i ne veća od 115 cm. Užas! Cena karte je bezobrazno visoka, a nije garantovano da nam se prtljag neće izgubiti, pa sad moramo još da se dovijamo kako za 7-dnevni boraka sve strpati u ručni prtljag.

Ima li neko iskustva sa ovakvim putovanjem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja prvi put čujem da neko ne može/sugerišu mu da ne može da putuje sa prtljagom.

Kakve veze ima sletanje ili presedanje u Larnaki - ljudi iz Australije nekad menjaju tri aviona pa opet dolaze sa svojim stvarima!

Dešava se da se one zagube i ne dodju sa nama na krajnje odredište...i da dan ili dva budemo bez njega dok se ne locira i pošalje na pravo mesto...ali to nije razlog da se ne nosi.

Ili ja nisam nešto razumeo iz uvodnog posta...ili vi njih ili je ipak sve moguće...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, zvuči čudno, znam.

Putujem organizovano, ne preko turističke agencije, nego preko jedne državne institucije. Oni su mi to mejlom sugerisali, pa pretpostavljam da treba tu sugestiju da ispoštujem. Zbog čega su nam naznačili da putujemo samo sa ručnim prtljagom ne znam, pretpostavljam da su se ranije dešavale neke neprijatnosti tipa izgubljenog prtljaga (mada ni to ne bi trebao biti problem) ili neke druge.

Uglavnom, šta je tu je, zanimaju me samo iskustva nekoga ko je putovao samo sa ručnim prtljagom i sugestije šta možda ne bi trebalo da se nosi u njemu, jer na Jatovom sajtu nisam puno informacija dobila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sugestija je da naprasno otkrijete kod sebe neke natprirodne moći i u 10kg smestite stvari koje vam trebaju za 7 dana.

Ne znam...ja se ne zadovoljavam sa "pretpostavljam da treba da ispoštujem sugestiju"...nego postavljam pitanja sve dok ne ustanovim ko tu nije normalan - da li ja ili oni.

Konkretno i uopšteno: ne biste smeli nikakve tečnosti u ručni prtljag (parfemi, sprejevi, tečnost za sočiva)...ali to važi za....neke druge letove, a ovaj...ko zna...

Javite nam kako se situacija odvijala na dalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Nikola na buđenju svesti.:)

Pošto nisam supermen, dumala sam i odlučila: nije protivzakonito nositi kofer, što znači da on ide sa mnom, a da bih izbegla neprijatnosti u slučaju njegovog gubljenja, strpaću nešto presvlake u ranac sa ručnim prtljagom.

Sad počinjem da se pakujem i nadam se da ću kad se vratim, na forumu imati puno lepog da napišem, jer boraviti u Jerusalimu 7 dana nije mala stvar. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto nisam supermen, dumala sam i odlučila: nije protivzakonito nositi kofer, što znači da on ide sa mnom, a da bih izbegla neprijatnosti u slučaju njegovog gubljenja, strpaću nešto presvlake u ranac sa ručnim prtljagom.

Naravno! Pa taman posla da nas uslovljavaju nenošenjem kofera!! (ja lično planiram jedino na Tajland da idem tako, ali to je lično moj izbor kao posledica gledanja potresne serije na temu šverca droge u tu zemlju u mojim formativnim godinama...)

Čekamo izveštaje, kako po pitanju prtljaga tako i putopis!

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna tacne informacije oko tezine kofera ? I koliko se placa ako prekoracite istu ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam ni kako da izmerim kofer.:ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moj kofer je prosle godine imao 27kg a deckov 12kg i niko nam nista nije rekao tako da mislim da se ne gledaju pojedinacni koferi vec ukupan zbir.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa na vagicu...sa tobom...gore, dole...nekoliko puta.

Na aerodromu postoji vaga za finalno merenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao...:blush::blink::bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka