black_xs

Izleti turistickim brodovima

152 poruke u ovoj temi

Mislim da u maju mozete samo da se pojavite a i mozete se cenjakti jer vas ima vise (video sam da to grupe rade dok sam kupovao kartu). Za auto ne brini, oni ce te odvesti do parkinga i vratiti skuterom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se javim sa aktuelnim informacijama: isli smo danas na izlet brodom Nidri Star i potpuno se slazem sa postojecim komentarima - suvise vremena provedenog u plovidbi a premalo na odredistima. Krenuli smo u 10h, nismo svratili na Porto Katsiki vec na Egremni (valjda je bila guzva na PK), ostali 40-ak minuta, onda se vozali do Fiskarda, tamo bili isto toliko, ako ne i manje, krenuli na Itaku pa se ispostavilo da brod ne moze da pristane zbog drugog brodica koji je bio usidren (tu se kapetan nesto ispsovao sa njima na grckom i uz izvinjenje putnicima objavio da daju pice i hranu na brodu upola cene). Onda smo provirili u pecinu i na kraju svratili na Skorpios. Tamo smo bili mozda neki minut vise od 40 minuta. :dosada:

Vratili smo se u Nidri malo pre sedam.

Inace, karte smo platili po 20 evra za nas dvoje odraslih, deca (5 i 7) nisu placala. Nismo se cenjkali.

Eto, ko se razmislja, neka razmotri onu opciju koju je kolega forumas predlozio - trajekt pa u Fiskardo na ceo dan. Ili neka manja tura, bez Kefalonije. Ovako je malo besmisleno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nego, sad malo ozbiljnije: na Guglovim mapama se vidi da prečica preko poluostrva nije kompletirana:

http://goo.gl/maps/8DJ6g

ali na Bingovim (koje su obično i ažurnije), deluje da jeste:

http://binged.it/12i1SWV

čak je, kao, uneta u njihove mape, mada mi je ne nudi kao opciju za prolaz, čak ni peške. Da li (će) se neko usudio da prođe tuda?

Nego, nabasah na ovo na Jutjubu (to je prečica od Agios Petrosa do Atanija), pa da podelim s vama:

Provozali se istim, ok putić, uzak, asfalt ok, mali uspon od strane Agios Petrosa, prevali se preko vr'a plan'ne i spaljivanje kočnica naniže ka Draganu. Nema puno serpentina, nagib veliki, noga non stop na kočnici... Stiže se brzo do Dragana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima. Drugarica i ja idemo polovinom jula na Lefkadu, bicemo smestene u blizini Nidrija. Moje pitanje vezano za brodice. da li ima neki brodici koji obilaze manje destinacije (recimo da si na nekoj plazi duze od sat vremena). CItala sam o ovome dosta, ali nisam naisla na ovakvu informaciju,. Mene zanima neki izlet do zapadne strane, a da se duze boravi na plazi. Mislim da je sat vremena za Porto Katsiki malo. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, svi imaju gotovo iste ture, kao što je keva napisala gore.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine je bila tura iz Nidrija, kupanje na 3 poznate plaze. Agiofili, Porto Katciki i Egremni sa zadrzavanjem.

Cena nekih 24e preko agencije.

Pozdrav :kapetan:sunca%20se.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hm... nasla sam neki tekst da postoje neke ture petkom i da se zadrzavaju po dva sata na ovim lepsim plazama. Hvala na odgovoru u svakom slucaju. :-)

Prosle godine je bila tura iz Nidrija, kupanje na 3 poznate plaze. Agiofili, Porto Katciki i Egremni sa zadrzavanjem.

Cena nekih 24e preko agencije.

Pozdrav :kapetan:sunca%20se.gif

e pa to sam nasla...to je super tura bas, malo je skuplja, ali nemamo drugu opciju. Hvala punoooo :-)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo sam pitala koja su to krstarenja a onda sam izguglala. Da li je to jedino takvo krstarenje (LINK) ili više njih vodi?

Izmenjeno (Calypso)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima vise tura, najpoznatija je ona iz Nidrija koja vozi do PK, Egremni, Kefalonije, Itake , pecine, Onazisovog ostrva i nazad u Nidri. Preporucio bih onaj brod mislim da je nesto Macedonia palace, pre nego Nidri star jer je brzi i noviji i vise vremena provedete na plazama. Nama se iskreno jako dopalo krstarenje jer ipak vidite i Itaku i Kefaloniju (Fiskardo je mnnogo lep gradic) a to nikada ne bih obisli ovako. Pazite samo na tajming jer se nama se desilo da nam je Macedonia Palace pobegla pa smo se svercovali na Nidri staru :udarac: . U Nidriju ima cak neki jedrenjak ali ne znam gde on vozi a video sam i ture nocne zurke na nekom ostrvu u okolini...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislila sam da li je to jedini brod koji pravi turu samo do ovih plaža :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naravno da postoje i druga krstarenja. i svako je bolje od onog koje vodi na Kefaloniju i Itaku koje samo zvuci najbolje, jer se puno vidi, ali se na svim stajanjima zadrzavas jako kratko. ko bi zeleo da uziva treba da ide na Kristinu, krstarenje iznenadjenja, krstarenje tri plaze... ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo sam pitala koja su to krstarenja a onda sam izguglala. Da li je to jedino takvo krstarenje (LINK) ili više njih vodi?

Bas to je u pitanju! :turista::kapetan:sunca%20se.gif

Stefana88 nema na cemu.

Izmenjeno (Dragana85)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

KRSTARENJE 3 plaze je najbolje, iskupas se i povratak je taman na vreme, izlet Kefalonija Itaka je lepo ali previse vremena provedete na brodu a pritom se jako malo zadrzavate po ostrvima..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na sajtu Borsalina nema cena, a mene interesuju izleti Parga, Paxos, Antipaxos i Meganisi, Scorpios, pa ako neko nešto zna neka napiše.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna da li postoje brodici koji vode na vec navedene izlete (Fiskardo, Itaku, Onazisovu pecinu...) a da polazi iz Levkasa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka