Yex

Adapter, punjac za laptop za kola

4 poruke u ovoj temi

Jel znate gde ima da se kupi povoljan najobicniji adapter za kola? Na netu nalazim samo nesto preko 2500, sto mi je mnogo za nesto sto veoma retko koristim (samo za zanimaciju deteta na putu do mora).

Izmenjeno (Yex)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoje dva resenja. Prvo je da koristis pretvarac - adapter

Oni pretvaraju 12V jednosmerne struje u 220V naizmenicne struje. Na izlazu povezujes adapter za laptop. U tom slucaju si siguran da dobijas pravi napon U zavisnosti od potrebne snage cena im se krece od 2600 din za 150 W do 4500 za 600 W

Drugi je da koristis adapter ciji je

INPUT: 12V DC 3,3A

OUTPUT: 15V-3,3A/ 16-3,1A/ 17V-3A/ 18V-2,8A/ 19V-2,7A

20V-2,5A/ 21V-2,4A/ 22V-2,3A/ 24V-2,1A

SNAGA: 50W

Njegova cena je oko 1600 dinara u Proelektroniku.

Vodi racuna o potrebnoj amperazi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemoj da kupuješ najjeftiniji uredjaj. Prvo proveri amperažu adaptera i laptopa.

Ukoliko kupiš nekvalitetan ili neodgovarajući, rizikuješ da za početak uništiš bateriju na lap topu, što je trošak od najmanje 70 evra za originalnu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postoji nekoliko tipova univerzalnih punjaca i uglavnom su kineske proizvodnje sto ne mora da bude samo po sebi lose ali bih ja pre koriscenja ispitao vrednosti napona i snage odnosno jacine struje , isto tako postoje i originalni auto punjaci za pojedine brendove ali su dosta skuplji .Ja se mahom snabdevam punjacima kod https://sites.google.com/site/punjaclaptopa/ tu sam placao

oko 1500 din .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25995
    Ukupno tema
    867329
    Ukupno poruka