Su9

Izlet na Santorini sa Krita

86 poruka u ovoj temi

Koliko košta izlet iz Retimna do Santorinija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji izlet do Santorinija iz Retimna i to dve varijante.

Prva je da se ide gliserom (superjet, za 400 putnika), put traje oko 2,5 sata u jednom pravcu i kosta 100e. Tu su ukljuceni put do Santorinija i nazad, prevoz po ostrvu autobusom i vodic. Ako se ide preko nese agencije na Krit, nije lose raspitati se kada idu nasi vodici, posto ne vode svaki put, pa onda ici, da ne bi upali u recimo, rusku grupu.

Druga je da se ide brodom, malo je jeftinije, ali se putuje 4 sata u jednom pravcu, mislim da je cena bila oko 80e.

Definitivno mislim da je gliser bolja varijanta, ostaje se skoro 3 sata duze na Santoriniju.

Poz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na informacijama, u svakom slucaju, kud 80 eura bice i za jos 20. Mada, volim da se vozim brodom :)

Izmenjeno (Su9)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine je promenjena cena izleta na Santorini.Sa Jet-om kosta 120eura i samo smo tu opciju imali sa nasim vodicem .Nasi vodici vodili su utorkom grupe a subotom je bila grupa na engleskom.Svakako da je bolje sa nasima.Inace brod krece iz Retimna mislim oko 8h.Santorini je lepo ostrvo ...treba ga videti..pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeco opiši malo tvoj izlet na Santorini u ličnoj režiji,čime ste išle i preko koga i koji prevoz ste koristile.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:) :) Aha nije problem...link za kupovinu karata je ovaj http://www.cretetravel.com/To_and_from_Cre...e_Santorini.htm

...ja sam dakle platila karticom karte, dobicete odgovor kao i adresu agencije u kojoj podizete karte, nista ne brinite karte ce vas sacekati u koverti sa vasim imenom ispisanim na njoj. Karte se kupuju za katamaran koji prelazi sto km za sat i po valjda, na Santoriniju ste oko 11h sat mozda ranije, katamaran polazi oko 18h ili 19h sa Santorinija za Heraklion. Imacete znaci sasvim dovoljno vremena da prosetate Firom, odete lokalnim busom do Ie, popijete opusteno kafu sa pogledom na litice, ponovo prosetate i negde nesto poruckate natenane...da, cim pristane katamaran videcete turisticke autobuse koji su zbilja jeftini i za desetak minuta ste do Fire iz luke verujem da je divno iskustvo popeti se na magarencetu ali ja sam gledala najbrzi nacin kako bih vise vremena provela u Firi...ako imate jos pitanja slobodno me pitajte, pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li ste planirali 'dranje' i za celodnevni izlet do Santorinija? To vam je još 110 eura po osobi. Šteta bi bilo da ne skoknete megadžetom do tamo, kad već planirate 20-dnevni boravak na Kritu. :pardon:

Izmenjeno (tetka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Joj, cula sam i za ovo ... uf jedino da pocnem da igram Bingo, za nas troje 330e :neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li ste planirali 'dranje' i za celodnevni izlet do Santorinija? To vam je još 110 eura po osobi. Šteta bi bilo da ne skoknete megadžetom do tamo, kad već planirate 20-dnevni boravak na Kritu. :pardon:

Joj, to je stvarno jedna muka na ovom ostrvu. Gde god sa brodicem da krenes cene su tu negde. Ovaj mi je bio mnogo zaytevan odlazak, u svakom smislu. Mada sam iste pare dala da odem na Hrisi. Nisam pogresila. :klap:

Slazem se,sa godinama se navike i mogucnosti menjaju. Kako god, ovo ostravo ce za sve vas koji idete dati ono sto ocekujete. Tu je prednost za razliku od drugih.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Link sa redom voznje i rezervacije za sve trajekt linije..dani polaska,vreme,kabine,naziv broda, cena..

http://paleologos.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BR#RoutesTable

A sto se tice Santorinija, bio sam na tom izletu 2009. Polazak je jednom nedeljno ( mislim sreda ) u 8.30 iz Retimna SuperFast Jetom, stize se na Santorini oko 11.00. Obilazi se busom organizovano Fira, zatim i Oia. Iskreno na Santroriniju za ta dva mesta vam i ne treba vise od par sati. Sve sto treba da vidite vi vidite..setnja, fotografisanje, kafa, uzivanje u pogledu...mozda fali to kupanje na plazama od crnog vulkanskog peska ali one su na drugoj strani ostrva. Popodne se ide brodom na kupanje blizu vulkana. Povratak sa Santorinija je mislim u 18.30, a u Retimno se stize do 21.30. Sve u svemu sasvim dovoljno da vidite ono sto treba da se vidi. I nama je ta konstatacija od turistickog vodica da je za Santorini potrebno ne vise od 2-3 dana bila sasvim cudna. Medjutim kad smo otisli i videli shvatili smo da je to to. Da se razumemo Santorini je prelepo, savrseno ostrvo, ali sem fotografisanja i prelepog pogleda nema sta jos da ponudi..sem sto su cene skuplje duplo nego na Kritu...al to i nije toliko bitno jer uspemena na to ostrvo nema vrednost.

Sve u svemu mi nijednog trenutka nismo postavljali pitanje dal da idemo na Santorini ili ne..hteli smo to i proveli jedan predivan dan sa divnim uspomenama. Ko zna kda ce nas put opet odvesti na tu stranu

Za Balos se polazi iz luke Kissamos, maleno mesto na severno-zapadnoj obali Krita, nedaleko od Hanije, do kojeg se stize lagano. Tu sledi ukrcavanje na brod i polazak. Postoji i neki put kojim se moze doci i do same plaze ali..jedno veliko ali...kozija staza

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

....Da se razumemo Santorini je prelepo, savrseno ostrvo, ali sem fotografisanja i prelepog pogleda nema sta jos da ponudi..

Pošto sam na ovoj temi pokrenula priču o izletu do Santorinija, htela bih da je možda 'zaokružim' gotovo istom konstatacijom (kao i ElCid). Fira, Firostefani, Imerovigli i Oia i to je to...... Na mene je veliki utisak ostavio podatak da je to ostrvo na kome uspevaju samo masline i pistaći, a da se malobrojno lokalno stanovništvo snabdeva vodom isključivo putem desalinizacije. Sve ostalo se dovozi!

Dakle, doživljaj je da se provozate potpuno crnim vulkanskim ostrvom, popnete se na njegov beli vrh (koji čine karakteristične građevine plavih krovova), uživate u pogledu sa terase nekog kafića (na svakom ulazu piše da je baš kod njih najlepši pogled na zalazak sunca), sretnete mladence, koji izlaze iz luksuznog apartmana i ostavljaju svoj 'medeni mesec' daleko iza sebe i na kraju se do luke spustite 'funikularom'. Eto, to sve čini taj jednodnevni izlet (ako ne uzmem u obzir onaj transfer megadžetom) i sumnjam da bi mi bilo dovoljno zabavno, izazovno ili pak opuštajuće i narednog dana. To je, u principu, to!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

i ja sam planirala da ove godine idem na tu turu ali sam shvatila da smo samo mi putnici na steti (treba dobro pogledati do detalja sta agencije nude) te sam se ja odlucila samo za Krit ( Retimno) i to od 17.09

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mica.mica, u kom smislu mislis da smo mi putnici na steti? Mislim, sa agencijama mi je po defaultu da smo mi putnici na steti :D, ali u ovom konkretnom slucaju sa kombinacijom Krit - Santorini zasto mislis da je to tako? I ja se isto dvoumim izmedju tog kombinovanog i aranzmana samo na Kritu plus izlet na Santorini. Ali je taj izlet em skup, em kratak. Tek sto dodjes donde, vratis se nazad.

Sta po tvom iskustvu nude agencije za taj kombinovani paket? Ja znam da to nudi Kalodoukas i Kontiki, pri cemu je Kontiki za istu kategoriju smestaja skuplji - ne znam iz kog razloga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ako zelite da iskusite santorini onada je ovo ok varijanta, mada moze da smori pakovanje u sred odmora put pa raspakivanje ....

izlet je kratak da bi ste doziveli santorini kako treba ...

kaladoukas je extra za grcka ostrva jer smo preko njega isli na rodos (2x), krit (3x), santorini, krf, kos i uvek je sve bilo kako je receno ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26813
    Ukupno tema
    900495
    Ukupno poruka