Commendatore

Cesme-Alacati, Egejska obala

54 poruke u ovoj temi

2019. godine sam boravio 6 dana u Cesmama, bilo nam je prelepo!

Mesto smo odabrali slucajno, hotel je bio Boyalik beach spa, PP i uzivali smo. 

I ove godine bi isao tamo ali je cena hotela dosta visocija pa zbog toga idemo malo dalje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boyalik je fenomenalan hotel! Ali za rane rezervacije, i to soba s pogledom na bastu sada kosta oko 1700e za par :dosada:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@susumiga

Ja sam mislio da idem krajem maja ali cena posle bajrama koji je 13 maja je bas visoka dok prije bajrama je povoljno. Verovatno imaju guzvu i trazeni su pa im se ne isplati da spustaju cene :) sada sam nasao drugi smestaj, ni blizu luksuzan kao sto je bio boyalik ali je cena koju sam "ugrabio" bas povoljna. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam sa suprugom na bračnom bio u Izmiru sredinom decembra 2020. Ali kako smo se brzo razočarali u grad odlučili smo da obidjemo okolna mjesta, Foča, Češme, Alačati, Urla, Effes, Sirince selo, Pamukale. Rentali smo auto 7 dana u Boycar agenciji 00905494206553, Ford Tourneo Connect 1.5 TDCI, za 70 eura

Od nabrojanih mjesta ne mogu da izdvojim neko posebno, sva su lijepa na svoj način. Kako je u decembru bilo sve pusto, sve je bilo jeftino i uživali smo. 

Parking nidje nismo platili niti imali problema u saobraćaju :D 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Već četiri godine unazad familijarno, sopstvenim prevozom, letujemo u Turskoj. Ove godine izbor je pao na Češme, predivan grad u Izmirskoj regiji. U prvi mah potpuna nepoznanica ovaj grad je zajedno sa Alačatijem privukao našu pažnju. Već iskusni po pitanju putovanja kolima, sa pripremqenom dokumentacijom i potvrdama o vakcinisanju, 20.avgusta krenuli smo na odmor. Na HGS-u imali smo dovoljno kredita za putovanje do odrediđta i nazad ali smo ga ipak dopunili u jednom restoranu čim smo prešli granicu. Odseli smo u Zeytin apat hotelu  koji se nalazi 100m od centralnog trga u Česmama. Mali hotel sa qubaznim domaćinima odmah nam je prirastao srcu. Gazda hotela nije krio iznenađenje svojim novim gostima iz Srbije koji su doputovali kolima.Ustvari nikada nije ni imao goste iz Srbije. Naime ovo je deo Turske koji po njegovim rečima posećuju uglavnom domaći, bogati turisti iz Istanbula i Izmira. Zaista ceo ovaj deo načičkan je luksuznim vilama koje su naročito na Ilidža plaži mamile naše uzdahe. Sve u svemu oduševljeni smo Česmama, pogotovo Alačatijem, plažama sa tirkiznim plavetnilom na kojima im Grci sa Sitonije mogu samo pozavideti i na kojima smo provodili ceo dan uživajući na suncu koje je dve nedelje bilo naš verni pratilac. Kada bih sada pokušao izneti sve utiske, sve informacije koje bi svim ljubiteljima letovanja u Turskoj više približilo ova dva mesta, trebalo bi mi mnogo, mnogo vremena ali i prostora na stranicama ovog foruma. Zato ću u nekoliko narednih postova pokušati što bolje dočarati sve draži letovanja u ovom, nepravedno zapostavljenom delu Egejske obale.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine smo trebali na Krf, ali smo zbog situacije otkazali. Ostaje za sledeću godinu, bar je to plan. Medjutim sve mi se više  Češme i Alačati  motaju po mislima. Odavno želim da ih posetim. Više nisam sigurna da li ću na Krf ili ćemo u ČešmeAlačati.  Svakako će jedne godine biti jedno od ta dva, godina dana posle ono drugo. 

Najviše me zanimaju preporuke za smeštaj. Naravno gledam Booking, Airbnb, pa i TUI sam gledala zadnjih dana...  Imam ja tu već izdvojene neke smeštaje, ali uvek dobro dodje i neka lična preporuka. Vidim brainiac napisali ste gde ste bili, pogledaću  taj smeštaj. Koja je cena smeštaja?

Išli bi kolima. Kakva je situacij po pitanju parkinga. Kako je u Alačatiju, kako je u Češmama, na plažama.. kakva je situacija sa parkiranjem.

Da li ima dolmuša izmedju Alačatija, Češme, nekih plaža?

Kakve su cene po restoranima, plažama. Da li je Alačati skuplji i koliko je skuplji?

Skoro sam našla baš ok smeštaj u Alačatiju, ima mesta za parkiranje, ok cena, na dobroj lokaciji što se večernje šetnje tiče, https://www.airbnb.com/rooms/25825044?adults=2&children=1&check_in=2021-06-22&check_out=2021-07-01&source_impression_id=p3_1598800711_zqDqMWEaqeTP4rwy&translate_ugc=true&fbclid=IwAR237jrb--y3xTqgenTlnw5DPOS3NjQY-Ng6mnVztFslhzk7xo8x38MAD6Y .  Podrazumeva se da ćemo skitati,, obilaziti..?   @brainiacVidim vi ste zadovolni Alačatijem kao bazom. 

Naravno ako imate preporuku za neki restoran, pekaru, poslastičarnicu, interesantnu prodavnicu (bilo čega), ....  Jeste da ima vremena do sledećeg leta, ali ne škodi znati :)  

Poštovani,

da li ste bili u ovom smeštaju i da li ste bili zadovoljni?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@jasmin4

Nismo bili. To leto smo u Srbiji proveli. Prošle godine smo u Side išli, avionom. Sad se lomimo, da li ćemo u Češme ili u na Peloponez. Ne znam gde bih pre. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka