Commendatore

Cesme-Alacati, Egejska obala

54 poruke u ovoj temi

Dobar dan,

da li je neko letovao ove sezone u mestu Češme ili Alačati, ima li novih utisaka? Koliko pratim prognoze prijatna je temperatura, do 30 stepeni, nije prevruće, čak ni voda nije mnogo topla - oko 23 stepena. Vetar uglavnom duva. Javite ako ima nekog da je bio, hvala. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Česme su pun pogodak. Plaža u Alaćatiju-iliđa je najlepša. Sitan pesak i tirkizna boja vode koja je baš topla. Alaćati je savršen i ne dolaze bez razloga najbogatiji Turci u ovo mesto. Nema stranih turista ili vrlo malo. Česme su jeftine a Alaćati skup mada se nađu i jeftini restorani. Klopa odlična a smeštaj skup. U Česme ima hotela i za 30 evra ali dobri su na ceni. 

Ko želi pravu Tursku Alaćati je najbolji izbor i vredi svaku liru. Ne uzimajte hotel u starom delu mesta jer je baš gužva i nema parkinga i pristupa kolima. I ponesite više para jer mami na trošenje. Engleski reretko ko govori sem gastarbajtera bilo da su gosti ili uglavnom povratnici i vlasnici hotela. U blizini Alaćatija je selo gde govore Srpski jer su tu doseljeni pravoslavci iz Srbije-Bugarske i Albanije. Vole da vide nas da bi pričali svojim nekadašnjim jezikom i lepo će vas ugostiti. 

koje mesto je u pitanju? Tu gde govore srpski. hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao, ja bih isla u Cesme sredinom septembra. Jos se razmisljam jer bih "morala"avionom, sto bez agencije znaci leta sa presedanjem u Istanbulu Pegasusom.. Ima li neko info kakva je situacija kod njih sa bezbednoscu na letovima , aerodromu (msm da je Sabina).

Takodje, u kom delu da trazim smestaj ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledaj agenicije koje rade Kusadasi oni imaju carter letove za Izmir mislim da je jeftinije nego sa presedanjem u Istanbulu koji ima tri aerodroma pa presedanje moze da bude nezgodno

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rekla bih da neće biti mesta u avionima na čarter letovima, bez uplaćenog paket-aranžmana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prelepo, gde ste bili smesteni, da li ste isli avionom ili sopstvenim prevozom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste prelepo, slažem se. Iznad očekivanja. More je kao na Halkidikiju.

Smeštaj sam uzeo u Alačatiju i nisam pogrešio.  Villamer, hotelčić s doručkom. Blizu je centra, a za kupanje do Ilice mora autom. Išli smo kolima u Tursku, dakle sopstveni prevoz. Putevi u TR su izvrsni, a gorivo jako jeftino.

Izmenjeno (brainiac)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine smo trebali na Krf, ali smo zbog situacije otkazali. Ostaje za sledeću godinu, bar je to plan. Medjutim sve mi se više  Češme i Alačati  motaju po mislima. Odavno želim da ih posetim. Više nisam sigurna da li ću na Krf ili ćemo u ČešmeAlačati.  Svakako će jedne godine biti jedno od ta dva, godina dana posle ono drugo. 

Najviše me zanimaju preporuke za smeštaj. Naravno gledam Booking, Airbnb, pa i TUI sam gledala zadnjih dana...  Imam ja tu već izdvojene neke smeštaje, ali uvek dobro dodje i neka lična preporuka. Vidim brainiac napisali ste gde ste bili, pogledaću  taj smeštaj. Koja je cena smeštaja?

Išli bi kolima. Kakva je situacij po pitanju parkinga. Kako je u Alačatiju, kako je u Češmama, na plažama.. kakva je situacija sa parkiranjem.

Da li ima dolmuša izmedju Alačatija, Češme, nekih plaža?

Kakve su cene po restoranima, plažama. Da li je Alačati skuplji i koliko je skuplji?

Skoro sam našla baš ok smeštaj u Alačatiju, ima mesta za parkiranje, ok cena, na dobroj lokaciji što se večernje šetnje tiče, https://www.airbnb.com/rooms/25825044?adults=2&children=1&check_in=2021-06-22&check_out=2021-07-01&source_impression_id=p3_1598800711_zqDqMWEaqeTP4rwy&translate_ugc=true&fbclid=IwAR237jrb--y3xTqgenTlnw5DPOS3NjQY-Ng6mnVztFslhzk7xo8x38MAD6Y .  Podrazumeva se da ćemo skitati,, obilaziti..?   @brainiacVidim vi ste zadovolni Alačatijem kao bazom. 

Naravno ako imate preporuku za neki restoran, pekaru, poslastičarnicu, interesantnu prodavnicu (bilo čega), ....  Jeste da ima vremena do sledećeg leta, ali ne škodi znati :)  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vila ima više tipova soba: soba s pogledom, soba s terasom i deluks soba s terasom. Ja sam uzeo ovu srednju i cena je bila 60 E za dve osobe dnevno, tj. noćenje s doručkom, za posle 20. avgusta. Ima ovog smeštaja na Bookingu, ali ja sam rezervisao direktno.

Parking generalno nije problem. Parkirati se, naravno, ne može u centralnoj zoni Alačatija, a ta zona nije mala. Najbolje je uzeti smeštaj van nje, pristupačnije i zgodnije. Stajanje kod gradske Ilica plaže je jedino problematično, odnosno nemoguće, to je samo jedna duga ulica. Za Češme, van uskih gradskih, strmih uličica je OK, u njima ne, ali ima mesta okolo, većinom. Druge plaže su laganica. Dolmuše sam viđao, ne i koristio. Nisam imao potrebe za njima pored kola.

Po restoranima uglavnom nije skupo, pizza 5-7 E, porcija iskendera (jagnjeći "giros" u tanjiru) 3-4, jela 2-3, sokovi Evro, pivo 3 E. Preporuka Altin Kapi za roštilj, Annemin Ankara za iskender, Pizza Locale za pizzu. Na plažama sokovi 1,5E, pivo isto 3.

Plaža Boyalik po mom mišljenju najbolja. Alačati skuplje nego Češme, ali i mnogo, mnogo lepše mesto. Za Češme mogu reći da mi se dopada marina i donekle centralna ulica s pešačkom zonom. Ali je zato Alačati prelepo mesto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde ste na Ilica plaži parkirali auto?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U okolnim ulicama se može stati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Alaćati je za Turke prestižno mesto.Svi hoteli su mali-porodični i imaju vrhunsku uslugu.Ispod 80 -tak evra retki su dobri.oni bolji idu i mnogo više. Alaćati nije skup po restoranima i hrana je odlična. Hotel možete rezervisati preko bilo kog rezervacionog sistema.Vlasnici hotela su uglavnom gastarbajteri koji su se vratili u Tursku i kupili stare kuće i renovirali ih. Malo izvan samog mesta hoteli su malo jeftiniji. Česme su značajno jeftinije. Ukoliko vam budžet dozvoljava Alaćati su za svaku preporuku.Zanimljiv je i po korzou kada se Turci a naročito Turkinje " namontiraju" za večernje izlaske. U okolini ima dosta elitnih klubova za mlade koje Turci obilato posećuju. Najbolji izbor plaže je Ilica.

Pozdrav

Kako se zove to selo

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima :) 

Resih da podelim i ja neke utiske, posto mi je krivo da za ovakvu oblast ima toliko malo informacija. 

Proslog leta smo bili u Kusadasiju, nekih dve nedelje. Smestaj nam je bio prelep, kao i celo iskustvo, grad, ali ono sto je meni izuzetno nedostajalo jeste lepo more.. sto mi je generalno utisak sa Turskom, gde god da sam bila sve je super, ali prosto ne mogu da naidjem na tako cisto i pritom toplo more, sto je neki standard za Grcku. 

Tokom tih 2 nedelja letovanja u Kusadasiju, motale su mi se po glavi slike Cesmea i Alacatija, koje sam par meseci ranije videla na internetu, pogotovo Ilidza plaze. Posto smo isli sopstvenim prevozom, resili smo da napravimo jednodnevni izlet do te regije. 

Kao sto je neko gore pomenuo, putevi po Turskoj su fenomenalni, te je put bio neosetan. Prvo smo resili da prosetamo Alacatijem, zatim da se opustimo na ilidzi, pa ako stignemo i u Cesme. Sama voznja kroz Alacati me je podsetila kao da se vozimo bogatim delom Kalifornije, sve same vile, palme i luksuz oko tebe :D Obzirom da smo hteli da prosetamo samo onim glavnim ulicama, sa restoranima i zanimljivom arihtekturom, ta potraga nam se produzila na nekih 45 minuta kruzenja i problema sporazumevanja sa ljudima generalno :D Mi trazili centar, a oni to zovu cini mi se carsija ili tako nesto. Pa nam nisu davali bas jasne instrukcije. Na kraju smo nasli parking pored neke dzamije, bio je besplatan. Alacati je.. malo reci sarmantan! Na zalost u trenutku naseg obilaska vec je bilo podne i udarila je jaka vrucina, alii i za toliko malo smo uzivali. Obzirom da su svi vec bili na plazi pretpostavljam, nije bilo guzve pa smo lepo sve razgledali. 

Potom smo otisli na Ilidzu, deo za turiste sa sopstvenim suncobranima itd. Ljudiii, ja na lepsem pesku nisam ni u Grckoj zakoracila, ono je cudo! Ulaz u more jeste jako dugo plitak, ali apsolutno ne mari, jer smo prvi put bili negde u Turskoj u Egeskoj regiji, a da je more toplo! I toplo, i cisto.. 

Na zalost nismo imali vremena za obilazak Cesmea, ali zato smo brze bolje odlucili da nam to bude destinacija ove godine, i vec uplatili letovanje. :) Odlucili smo se za hotel Piril. Recenzije su mu osrednje, ima i dobrih i losih ali za nase potrebe deluje okej. Inace, u toj regiji su mahom smestaji sa ili doruckom ili AI, a kako nama najvise odgovara PP opcija, tako je palo i razmisljanje o ovom hotelu. Nije na plazi, ali ima dogovor sa jednom od plaza za besplatan ulaz na istoj, kao i besplatno koriscenje suncobrana i lezaljki za goste hotela. Cena je i vise nego pristojna, na sajtovima poput Bookinga je duplo skuplja nego u direktnom kontaktu sa hotelom. Sve u svemu, videcemo, pa pisemo utiske. 

A do tada, par slicica iz Alacatija: 

52911BB2-32AB-4FB0-B763-1C07830E5F9E.JPG

ABDBACDC-4B1E-44AF-BEA6-7E7E2E1830A6.JPG

50B99A9C-C52D-4FEA-95AF-C8F5740E6F71.JPG

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka