Commendatore

Cesme-Alacati, Egejska obala

54 poruke u ovoj temi

Hvala Vam na informacijama!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisao sam apartmane u Cesme sredinom jula. Od moje prosle posete TR je proslo 8 god. a konkretno posle 24 godina idem u Cesme... tada Alacati jos nije bio na turistickoj mapi.  Vidim da se sve sto smo tad videli kako se turbo gradi isplatilo Turcima, svaka cast.

Molim Vas za informaciju oko TR internet sim kartice, citao sam na tripadvisoru i video da nisu bas jeftine, dali je neko od forumasa imao iskustvo? Zadnjih godina u Grckoj smo za 8 eur kupovali sim sa 10 giga u Vodafonu i to je bilo spas (zbog najmanjeg deteta i zanimacije dok se vozikamo). 

Kad sam poslednji put bio u TR probao sam da uzmem 2 obicne sim kartice samo za razgovor i u jednom mall-u na ring roadu kod Ankare sam i prvo jedva sam se razumeo jer engleski devojcice u salonu nisu znali i onda preko translatea mi objasnjivaju da su za strance druge, dosta skuplje tarife.

Sada mi treba 4g.

Izmenjeno (zaratustra)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se interneta tiče nama je bio dovoljan i ovaj hotelski, a imali smo ga baš svuda gde god smo odsedali u Turskoj pa i u restoranima. Za čet, poruke i Viber skroz dovoljno, ako vam treba za nešto ozbiljnije onda nisam od pomoći jer internet kartice nismo kupovali...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima u hotelu wifi ali prema revijama je malo problematican. Posle pretrage naletio sam na alldaywifi, pa mozda posluzi nekome. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes li mi reci gde si rezervisao i po kojoj ceni? Mislim na apartmane/hotel

Izmenjeno (teodorinho)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Alaćati je za Turke prestižno mesto.Svi hoteli su mali-porodični i imaju vrhunsku uslugu.Ispod 80 -tak evra retki su dobri.oni bolji idu i mnogo više. Alaćati nije skup po restoranima i hrana je odlična. Hotel možete rezervisati preko bilo kog rezervacionog sistema.Vlasnici hotela su uglavnom gastarbajteri koji su se vratili u Tursku i kupili stare kuće i renovirali ih. Malo izvan samog mesta hoteli su malo jeftiniji. Česme su značajno jeftinije. Ukoliko vam budžet dozvoljava Alaćati su za svaku preporuku.Zanimljiv je i po korzou kada se Turci a naročito Turkinje " namontiraju" za večernje izlaske. U okolini ima dosta elitnih klubova za mlade koje Turci obilato posećuju. Najbolji izbor plaže je Ilica.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li neka prekopuka vezano za Cesme, sta posetiti, gde lepo rucati, koju hranu... Ima li se sta trgovat tu ili da se ide dalje do Izmira? Svakako planiram izmir da posetim bar na 1 dan pa ako neko nesto ima da predlozi bio bi zahvalan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na prvoj strani imaš nešto mojih fotografija iz Češmi pa pogledaj. To nije veliko mesto i može se pešice celo obići za kratko vreme. Od šetališne zoni prema luci ima gomila restorana sa šarolikim cenama (na šetalištu su cene niže) pa svako može odabrati šta mu se sviđa. 
Što se kupovine tiče svakako ti je Kemeralti bazar u Izmiru mnogo bolja opcija.

Izmenjeno (Ivanhoe)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A evo ti i jedan ručak za dvoje koji je sa sve pićem izneo 15 € u jednom restoranu na kraju šetališne zone u Češmama (porcije tolike da smo jedva pojeli) !

FB_IMG_1554729624072.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A evo ti i jedan ručak za dvoje koji je sa sve pićem izneo 15 € u jednom restoranu na kraju šetališne zone u Češmama (porcije tolike da smo jedva pojeli) !

FB_IMG_1554729624072.jpg

Vauu :D bas obimno a sto kazes, za male pare. Ja sam se za Cesme slucajno odlucio, Na bookingu nadjoh povoljno smestaj a hotel sa 5*. Blizu je izmir, alacati isto kazu da je fino za obic... Samo se nadam da ce me posluzit lepo vreme posto idem sad krajem aprila... 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes li mi reci gde si rezervisao i po kojoj ceni? Mislim na apartmane/hotel

Na Booking-u, 54eur nocenje u apartmanu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim vas za preporuku za neki hotel u Češmama. To nam je u planu za letovanje a nema ponuda preko agencija. Čak i na forumu nema preporuka za hotele. Preko booking-a su prilično visoke cene. Da li je bolje biti smešten u Češmama ili Alačate?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kerman hotel u kome smo bili prošle godine je sasvim pristojan i OK su cene, nalazi se baš po sred šetališne zone, ima ga na Bookingu, mi smo tako i rezervisali sobu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,
Planiram letovanje ove godine i privukle su me same hvale o Cesmeu i Alakatiju. Recite mi gde su plaze peskovite i plitke za malu decu, da nije strm ulaz u vodu i sa stenama ili kamenjem? Takodje, gde je mirnije nocu, koje je mesto bolje za miran odmor?
Sto se tice all inclusive, ili pp, kakva je ponuda za vegetarijance ako ste obracali paznju?
Da li vrediti rentirati auto, ima li plaza koje su skrovite i ne tako posecene, jer jedina mana koju sam nasla za letnju sezonu je da ume da bude guzva na plazama...
Hvala puno!

Izmenjeno (marina cura fina)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram da ove godine (u zavisnosti od situacije sa Grckom) letujemo u Turskoj. I za prvi put bih izabrao Cesme.

@Ivanhoe Istrazujem detaljno i svuda citam (i po stranim forumima i sajtovima) da je taj deo skuplji ali niko ne kaze zasto i na sta se misli (smestaj, hrana u restoranima, prodavnice itd).

Smestaj ima siroku lepezu kao i svuda i moze da se nadje sta ko trazi. Ja sam nasao odgovarajuce za do max 30-40e po osobi/nocenje na potezu Cesme - Alacati.

Vidim da ima par prelepih plaza sto ce za letovanje uz izlete biti dovoljno.

Kakva je situacija sa lezaljkama na plazama? Tj cene ili sa picem?

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka