bo rat

Pecanje na Lefkadi

43 poruke u ovoj temi

Mislim da moze opusteno da se lovi, to uz obalu ni ne gledaju, jure one sa camcima sto idu pa sa pucine zaranjaju i love, to su pravi profesionalci koji love ribe od 3kg pa na vise i mogu da odu u dubinu preko 15m i cekaju :), mi smo sitna riba za njih

Pa tako i ja mislim..bar tako je bilo zadnjih par godina..niko nas nigde nije ni pogledao..Ono sto mi je interesantno,posto vidim da si bio i na Tasosu,je da je Tasos mnogo zivlji pod vodom,nego Jonsko more..ili mi nismo imali toliko srece..Doduse na Zakintosu smo imali BINGO, pa smo ronili sa ogromnom kornjacom,Kefalonija onako,Krf katastrofa, nadam se dobrom lovu na Lefkadi

Javljam se odozdo sa utiscima..pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa tako i ja mislim..bar tako je bilo zadnjih par godina..niko nas nigde nije ni pogledao..Ono sto mi je interesantno,posto vidim da si bio i na Tasosu,je da je Tasos mnogo zivlji pod vodom,nego Jonsko more..ili mi nismo imali toliko srece..Doduse na Zakintosu smo imali BINGO, pa smo ronili sa ogromnom kornjacom,Kefalonija onako,Krf katastrofa, nadam se dobrom lovu na Lefkadi

Javljam se odozdo sa utiscima..pozz

Pravo da ti kazem, meni je na Tasosu bilo prilicno "mrtvo" pod vodom, nadam se da ce ovde biti bar malo zivlje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA SVIMAl; :vestica:

JA KRECEM na LEFKaDU

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 20.6.2013. at 23:48, bo rat je rekao/la:

HVALA SVIMAl; :vestica:

JA KRECEM na LEFKaDU

 

Srecan put i Bistro!!!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA SVIMAl; :vestica:

JA KRECEM na LEFKaDU

Lepo provod i obraduj nas nekom lepo slikom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sudeci po slicici, volite da pecate?

Nekada jesam. :) Ovo je isečak sličice lokalnog stanovika - pecaroša snimljenog na plaži Pefkulia 2011. godine.

Što se tiče pecanja tamo na ostrvu - imali smo "komšije" Bugare prošle godine, njih troje u jednoj sobi (momak+devojka i još jedan:). Taj treći je samo pecao i onda su spremali i jeli te ribe. Pokazivao nam je ulov, uglavnom su to ribe tipa malene sabljarke, ne znam kako se to zove, ali liči na sabljarku, pa recimo nekih 30cm dužine. Toga je ulovio baš dosta. Kliknite na slike za veći prikaz. U Ligi nismo bili.

(možete slobodno per tu, tj. "na ti")

9157259003_4e517cc3e1_o.jpg

9159480886_c06c104253_o.jpg

9159475572_32e9c71417_o.jpg

9159485124_a723ab5cf1_o.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani forumasi,

Zelim da vam se zahvalim na svim informacijama koje ste nesebicno podelili samnom ali i sa ostalim clanovima ovog predivnog foruma..Odlucio sam da se povucem sa istog iz nekih licnih razloga i vise necu ucestvovati u diskusijama. Naravno,ako je nekome potrebna neka vrsta pomoci ili neka informacija moze mi se oobratiti u PP.

Hvala na razumevanju i zelim vam da ostanete zauvek ovako dobri kao sto ste bili do sada..

S postovanjem,

Dejan Jotev...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, odlicna vam je tema i postovi.

Meni nisu hteli d adaju dozvolu prosle godine na Skopelosu jer nismo u EU. Interesantno da sam pricao sa shefom Lucke policije i da je krenuo da mi objasjnava sta mi sve treba, a onda kad sam m u rekao da sam iz Srbije okrenuo se ka policajki za info pultom i pretpostavljam rekao joj na Grckom da mi objasni da ne mogu da dobijem dozvolu jer nisam iz EU, ali da mogu slobodno da ronim :) okrenuo se i otisao, a da me nije ni pogledao.

E sad, meni je to izgledalo kao, odoh ja sad i nisam te video, ako te slucajno sretnem da ti bar nisam ja rekao da ne smes to da radis. Prema tome, idi i pecaj iako ne smes :) A to mi je rekao i vlasnik apartmana gde smo bili smesteni :)

Problem je sto je puska koju sam pozajmio bila malo bezveze (penumatska stara) i iako sam je isprobao, na tome se zavrsilo.

Ove godine nadam se opet idemo na Skopelos i bicemo smesteni na samoj plazi, a i kupio sam sebi pusku :) (cekam da stigne za par dana), pa bi mi jako koristila informacija kako ste prosli 2013 na Lefkadi i sa ulovom i sa patrolama.

Takodje, jel ima nesto od onoga da mozemo da izvadimo dozvolu ako neko sa grckim drzavljanstvom "garantuje za nas" sa onim njihovim poreskim brojem i nekim dokumentom?

Pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, odlicna vam je tema i postovi.

Meni nisu hteli d adaju dozvolu prosle godine na Skopelosu jer nismo u EU. Interesantno da sam pricao sa shefom Lucke policije i da je krenuo da mi objasjnava sta mi sve treba, a onda kad sam m u rekao da sam iz Srbije okrenuo se ka policajki za info pultom i pretpostavljam rekao joj na Grckom da mi objasni da ne mogu da dobijem dozvolu jer nisam iz EU, ali da mogu slobodno da ronim :) okrenuo se i otisao, a da me nije ni pogledao.

E sad, meni je to izgledalo kao, odoh ja sad i nisam te video, ako te slucajno sretnem da ti bar nisam ja rekao da ne smes to da radis. Prema tome, idi i pecaj iako ne smes :) A to mi je rekao i vlasnik apartmana gde smo bili smesteni :)

Problem je sto je puska koju sam pozajmio bila malo bezveze (penumatska stara) i iako sam je isprobao, na tome se zavrsilo.

Ove godine nadam se opet idemo na Skopelos i bicemo smesteni na samoj plazi, a i kupio sam sebi pusku :) (cekam da stigne za par dana), pa bi mi jako koristila informacija kako ste prosli 2013 na Lefkadi i sa ulovom i sa patrolama.

Takodje, jel ima nesto od onoga da mozemo da izvadimo dozvolu ako neko sa grckim drzavljanstvom "garantuje za nas" sa onim njihovim poreskim brojem i nekim dokumentom?

Pozdrav svima!

Mi smo prosli bas lose...zapravo vrlo malo smo i ronili, jer u periodu naseg boravka na Lefkadi,skoro sve vreme su bili talasi, a to na Lefkadi znaci da je boja vode prelepa za slikanje i razglednice ali za ronjenje uzas..Imao sam dosta puta problem da objasnim,pa evo da pokusam sada..: ona nenormalna plava boja,azurna plavo ili kako vec, na Zakintosu Navajo, na Kefaloniji Mirtos, i na Lefkadi cela zapadna obala , potice od sastava zemljista,valjda neki krecnjak sta li,i kada su talasi kaj krecnjak se digne i voda bude bas neprozirno bela(mutna).Vrlo cesto se desi da stojite u vodi a ne vidite cak ni svoja stopala ali u kombinaciji sa suncevim zracima, dobije se ona divna plava boja

Sa kontrolama nisam imao nikakvog iskustva, ali sam misljenja da nas turiste, amatere u lovu,koji vise plasimo ribu nego sto imamo ozbiljne ulove :hahaha: , zaista ne bi nesto posebno cimali za tu dozvolu...Naravno to je moje misljenje,koje ne mora biti ispravno..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i ja se kao nadam, ali s druge strane ta kazna i oduzimanje opreme... :)

A za tirkiz se slazemo, zato ja bezim od takvih mesta. Narocito sad kad imamo klince.

Nista, ako neko ima drugacija iskustva ili zna nacin da ipak nama neevropljanima izdaju dozvolu, informacije su dobrodosle.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li imate neki savet gde na Lefkadi da ronim sa puskom? Prosle godine sam na Tasosu ronio bez problema, cak sam i pitao par policajaca da li mogu i rekose da se samo udaljim od plaze i nema problema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Ima li neko iskustva ili informaciju o varalicarenju na Lefkadi. Konkretno Nidri, dosao sam do nekih informacija o lepim ulovima na varalicu, ali bih hteo da cujem i druga iskustva ili potvrdu takvih informacija iz drugih izvora. 

U svakom slucaju hvala svima na mogucim odgovorima!!!

Izmenjeno (fishbone)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Lefkadi Nikiana ap.Daniel beach sam od 15-31.07.2020 ide li neko u tom periodu pa da pecamo dok se deca kupaju, a mame ih čuvaju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka