bo rat

Pecanje na Lefkadi

43 poruke u ovoj temi

pecanje na lefkadi:mamci,pribor,kako ,gde??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HITNO :dosada: :dosada: :dosada: :dosada: :dosada: :dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da nema bas mnogo nas pecarosa na ovom forumu...inace vrlo interesantna tema..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pecanje na lefkadi:mamci,pribor,kako ,gde??

Jedinu informaciju o pecanju na Lefkadi sam dobio od prijatelja koji je zagrozen pecaros, bio je pre nekoliko godina u Ligiji i kako je pricao nahvatao se ribe kao retko kada u Grckoj, vratio se prezadovoljan, sto se ulova tice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA..trebaju mi informacije i za lignje:koja varalica,iz camca,sa obale..kada grizu{koji mesec,doba dana}.puno znaci ova informacija za ulov na lefkadi,ako nadjete jos nesto super,unapred hvala>

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bo rat,

Na Lefkadi nema mnogo mesta na kojima bi se mogla pecati lignja sa obale ali moze se uloviti po neka na istocnoj obali.Ja sam uglavnom lovio shparice i bukve na jednostavan sistem sa lakim olovom na hleb...Ta varijanta uspeva skoro uvek i skoro svuda.

Lignje uglavnom love u okolini Ligije i Nikiane ali u razgovoru sa pecarosem koga sam upoznao na brodicu u Nidriju saznao sam da je za ribolov najbolja Sivota. Lignje love na standardne nacine tj. skosavicom,peskafondom ili iz camca panulanjem.Sto se vremena tice,sumrak je najpovoljniji za lignje a jutro i sumrak za ribe. Vidjao sam da mestani koriste i sardele koje navlace na igle sa kojih vise udice pa ih koriste kao skosavice.

Bistro !!! :):upecani::upecani::upecani:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno, koliki plovak treba,olovo,udice, da li treba da se peca na dubinac,plovak ili varalica i ako imas neke informacije za pecanje iglica. bistro

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel treba dozvola za sitna pecanja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 10.6.2013. at 19:54, bo rat je rekao/la:

hvala puno, koliki plovak treba,olovo,udice, da li treba da se peca na dubinac,plovak ili varalica i ako imas neke informacije za pecanje iglica. bistro

 

Nema na Jonskom moru toliko iglica...Njih sam pecao na hrvatskom primorju i to onako bas krupnije primerke.

Ako pecas na plovak tj. klasicnom metodom,onda zavisi od toga sta koristis kao mamac. Za pecanje na hleb koristi se mali plovak sa vrlo malo opterecenja(olova) i dovoljno je da dubina bude oko 1m-1,5m a i tesko je zabaciti sa vecom. Ako pecas na skoljku ili parcice lignje onda koristi klizeci plovak.Na dubinac se montira sistem sa puno udica,koje su vezane na razlicite duzine pa se onda na njima nakace mamci ili se na taj isti sistem moze i obmotati vece parce hleba koje ce plutati po povrsini. Ukoliko zelis da pecas lignje onda su zakon japanske skosavice.Ja licno,cesto pecam i na sistem kalema tj. "na prst" ,sa sitnim olovcem i bez plovka..Sparici su mnogo ukusniji od karasa i deverike a imaju i manje kostiju..O tome kako legnu uz pivo,bolje da ne govorim...:)

 

 

U 10.6.2013. at 23:46, saaz je rekao/la:

jel treba dozvola za sitna pecanja?

 

Ne treba dozvola za sportski ribolov osim za lov harpunom ili ostima.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozda znate gde se kupuje dozvola za podvodni ribolov?...I da li uopšte ima kontrole,pošto smo ranijih godina stekli utisak da to niko i ne kontroliše..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

stvarno ne znam,samo znam da za sportski ribolov ne treba dzvola .

nije mi bas jasan taj sistem duinac sa puno udica??ako neko ima vise informacija,super.jotev hvala jos jednom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vezuješ ih jednu iznad druge, brineš samo o razmaku da ti se ne umrse. Svakih 10 cm jedna udica. Vežeš na glavnom najlonu omču i na nju kačiš udicu koju si pre toga vezao na parče najlona od 2 cm (nadam se da me razumeš) staviš 7-8 komada, i peglaj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

razumem,hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i na kraju koja je najbolja vrsta pecanja na lefkadi

:dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka