A to B

putovanja BICIKLOM

3 poruke u ovoj temi

da li neko ima iskustva sa putovanjima biciklom (na biciklu). voleo bi da nam neko kaze nesto vise o tome. od skoro razmisljam da za pocetak obidjem blize destinacije u Srbiji a onda mozda i nesto dalje.

najvise me interesuje sta bi sve podrazumevalo "dobro isplanirano putovanje biciklom".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moj san je da krenem biciklom negde, nazalost s obzirom na stanje vozaca automobila na drumovima to i nije dobra ideja

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ја сам бициклом са другаром отишао од Обреновца до Дивчибара, што је око 80 км. Кренули смо у 6.30ч. и уз паузу за клопу у Мионици и више успутних за воду, стигли смо горе око 15ч. Све се дешавало почетком јула 2008. године и упекла је таква врућина да смо успут попили 7-8 литара воде. Напомињем да нисмо имали никакве припреме нити специјалну кондицију (вожњице до 10-15 км пре тога), а извозили смо руту без превеликог умора. Ја нисам имао снаге једино за последњих пар км успона на Маљен, за то је ипак потребна кондиција.

Моје искуство говори да је потребно избећи велике врућине, затим имати добру пресвлаку (у повратку захледнело, па смо се смрзли у спусту с планине) и бирати мање оптерећене путеве, због "пажљивих" возача.

Нисам пробао да натоварим камперску опрему на бициклу, то још увек само сањам...

Добро планирање је ваљано осмишљена рута, ценим, даље од гужве, путева којима иду аутобуси и камиони...

Izmenjeno (Грд)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26499
    Ukupno tema
    887559
    Ukupno poruka