MakiMaki13

Mirage New Hawaii Resort & Spa

58 poruka u ovoj temi

Vratila sam se i najzad se naspavala, pa da se javim. :sorry:

Elem, ne znam šta ko očekuje od hotela, ali ovaj uopšte nije loš. Jedino je loše to što je star i neodržavan, pa smo jedno jutro imali požar, jer su se zapalile neke instalacije. Ali preživeli smo. :azdaja:

Ja u principu ne volim taj tip "all inclusive turizma", za mene je to rezervat, osećam se kao u getu. Pa stoga možda i nisam merodavna. Ja ni ono all inclusive usluge koju sam imala nisam iskoristila, jer ja volim da bazam, istražujem, vidim kako ljudi žive, idem na druga mesta, obilazim. Ne mogu da sedim na jednom mestu i da imam sve na dohvat ruke, meni je to dosadno.

Plaža: nije neka, ali ni toliko loša. Kupila sam one ružne cipele za vodu i masku, pa pređem onaj greben i odem da plivam na otvoreno more. I ne vidim u čemu je problem? I onaj najskuplji hotel pored ima isto plićak i problem grebena, tako je u celoj Hurgadi.

Sama Hurgada mi se i nije nešto dopala, jer nema života, sve nekako deluje mrtvo. Nema kafića, muzike, osim u Marini. (Da, ta Marina je zaista nejlepše mesto.) Jeste da je bio Ramadanski post, ali i tad bi oni trebalo da žive noću, a opet ih nema.

Ceo koncept turizma je život po hotelima, vi tamo niste osoba sa imenom i prezimenom, nego samo vam se gleda u onu narukvicu i pita "koji ste hote". Pa nisam ja hotel, ja sam ja! :azdaja: Osećala sam se kao pripadnik nekog stada.

Onda, malo mi je bljutavo to kako turisti žive po hotelima, a sa druge strane ona beda na ulicama. Meni lično smeta, ali to je već problem mog pristupa.

Hrana u hotelu isto nije loša, svako će naći nešto što mu se dopada. Lupaju ljudi koji pričaju kako im hrana ne valja, kao da su svi Srbi rasli na kavijaru. Ko bre ima u kući svaki dan po 15 vrsta jela da bira? Neki ljudi su imali stomačne probleme, ja nisam.

Stvar koja me je najviše oduševila u Hurgadi je ronjenje i ako se tamo vratim, to će biti jedini razlog. Crveno more je fantastično! Toliko mi se dopalo da sam odmah po povratku upisala kurs na Tašu (danas išla već na drugi čas teorije) i planiram da položim, tako da možda odem opet da odradim ronjenje.

Imala sam tu sreću (ili nesreću) da se provozam Hurgadom gde žive lokalci i spoznala svu bedu u kojoj žive. I to mi je jedan od najjačih utisaka.

Ako se setim još nečega, napisaću, sad odoh da čitam moja ronilačka skripta! :dosada:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih još da napišem da su najgori u hotelu kelneri i sobari, sa njima sam ratovala od početka do kraja!

Sobari otvoreno žickaju lovu, uvek kao nešto zaborave da vam urade, da biste ih vi posle tražili, pa vam oni donesu, a vi im date bakšiš. To je izgleda razrađena taktika, koju sam odmah provalila, pa ih tužakala recepciji. Tako zaborave da ostave vodu, toalet papir, vrate prljave peškire na mesto čistih... A ja lepo uzmem te peškire, pa ih tresnem na pult recepcije. I onda su recepcionari išli da proveravaju kako su sredili sobu. Onda još trče za mnom i pitaju dal da mi naprave one labudove. Posle opet kucaju na vrata (a ja taman počela da se tuširam) da pitaju dal je sve u redu. :azdaja:

Da se razumemo, ne odbijam ja da ostavim bakšiš, ali kad sam zadovoljna uslugom, a ovde nisam bila.

Drugo - kelneri! Užasno su iritantni, vi počnete da pijete, ili jedete nešto i čim spustite viljušku, oni odmah hvataju da odnesu. U par navrata mi se desilo da su mi odneli ceo obrok dok sam ja otišla da uzmem neki dodatak, ili piće. Pošto sam videla kakvi su, jednom ja ostavim naočare i tašnu na stolu, a viljušku i nož u položaju da se vidi da nisam završila (znači na sve načine sam stavila do znanja da sam tu) i odem da sipam piće. Kad sam se vratila, mog tanjira nema. E, tad sam im skandal napravila, otoišla kod menadžera. Od tad je moj sto čuvao šef sale od kad sednem, pa dok ne završim. :dosada:

Isto, ako na recepciji sipate kafu, tek što otpijete gutljaj i odložite šolju na sto, eto njih da pokupe. Na kraju sam počela da vičem čim priđu i više nisu smeli da me diraju. Obilazili su me u širokom luku. :vestica:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Već šestu godinu za redom letujem u Egiptu i moja topla preporuka je da izbegavate ovaj hotel u širokom luku. Ja sam se prešao i na preporuku prijatelja uplatio za moju porodicu ovaj hotel od 22.08 a sada jurim agenciju da doplatim i promenim hotel. Ti isti prijatelji su sada u Hurgadi i premestili su se u Elysees (morali su da uplate dodatnih 55eur iako je jeftiniji). Takođe i prijatelji koji su se vratili pre nekih 7 dana iz tog hotela su nam javili da promenimo hotel. Da se razumemo, mi smo ekipa koja godinama letuje u Egiptu, bili smo i u San&Sea na početku koji sada ima mislim 2 zvezdice, i ne tražimo neki luksuz niti ptičije mleko samo normalno osoblje i čistu sobu, ali iz njihovih priča nikada nisu doživeli toliko bezobrazluka i nepriajtnosti od osoblja hotela. A "moderan,renoviran,čist" okačite mačku o rep!!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja i napisah da plače za renoviranjem, inače bi mogao da bude jako lep.

A osoblje, pa... zavisi koje... I ja sam napisala da sam ratovala sa sobarima. :azdaja:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Već šestu godinu za redom letujem u Egiptu i moja topla preporuka je da izbegavate ovaj hotel u širokom luku. Ja sam se prešao i na preporuku prijatelja uplatio za moju porodicu ovaj hotel od 22.08 a sada jurim agenciju da doplatim i promenim hotel. Ti isti prijatelji su sada u Hurgadi i premestili su se u Elysees (morali su da uplate dodatnih 55eur iako je jeftiniji). Takođe i prijatelji koji su se vratili pre nekih 7 dana iz tog hotela su nam javili da promenimo hotel. Da se razumemo, mi smo ekipa koja godinama letuje u Egiptu, bili smo i u San&Sea na početku koji sada ima mislim 2 zvezdice, i ne tražimo neki luksuz niti ptičije mleko samo normalno osoblje i čistu sobu, ali iz njihovih priča nikada nisu doživeli toliko bezobrazluka i nepriajtnosti od osoblja hotela. A "moderan,renoviran,čist" okačite mačku o rep!!

napisite ovo na temi-hoteli za izbegavanje u hurgadi,tu onda clanovi mogu da se upoznaju koji su to hoteli i lakse je da se "vode"prilikom izbora ove il sledecih godina...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razmisljam da uplatim ovaj hotel pocetkom oktobra i nikako da se odlucim.

Kazi mi kada je oseka, sta se desava sa morem? Meni je najvaznija plaza. Ne mora da bude velika, ali mora da ima postepen ulaz u vodu i dubinu za plivanje.

Dali je to ispunjeno?

Kakav im je ALL?

vVidim da ga neki dole mnogo pljuju.

Koji biste mi hotel preporucili?

Do sad sam bila u Elysee, i Karabien Soma bay.

Elysee ima odlicnu malu plazu, ali nisam zadovoljna All incuasiv uslugom. A ovaj put bih isla bas u Memshu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A jel mozes molim te da napises zasto nisi zadovoljna all inclusive u Elysees-u? Ja sam cula da je super hotel u odnosu cena-kvalitet.Mi idemo u septembru tamo pa mi je vazna svaka info. Hvala na odgovoru :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Po meni Elysees ima najbolju lokaciju u Hurgadi. Pre tri godine smo bili zadnji put u tom hotelu, drugari su sada tamo (pobegli iz MIrage) i skroz je ok. Jedina naša zamerka je bila što su glancali stepenice kao blesavi pa smo leteli ujapankama po njima :nesvest:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hahaha hvala puno na odgovoru :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na 4 stranice komentara o ovom hotelu, nađoh samo jednu poruku iz koje se može izvući neki zaključak o tome kakav je. Ne razumem komentare tipa: uplatio sam tad i tad ili jedna žena pričala da je hotel dobar ili loš. Ovde bi trebalo da napiše neku reč onaj ko je bio tamo i da nam iznese svoje utiske kakvi god oni bili. Eto, i moj komentar se sad pridružio nečemu što ne opisuje hotel ali sam pomalo iritiran iščitavanjem bezveznih poruka i listanja stranica do besvesti bez ikakvog rezultata.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram da idem sa devojkom u ovaj hotel od 30og juna preko Argusa. Vidim da je dosta nezadovoljnih ovde, pa me zanima sta su culi i zbog cega su odustajali od ovog hotela? S obzirom da sam iscitao na stranim sajtovima dosta dobre stvari, narocito oko animacije i hrane pa ne razumem kako je moguce da su zapadnjaci zadovoljni a mi ne? :D salim se malo, svakako sam zahvalan ko god mi odgovori, po mogustvu sto pre jer moramo uplatiti do ponedeljka..Hvala jos jednom :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se tiče ovog hotel... Ako uporedite cijena s drugim hotelima, vidjet ce te da je jeftiniji. Muž i ja smo bili na bracnom putovanja u oktobru 2014 godine, znaci prije godinu i po. All inclusiv uslugom smo bili stvarno zadovoljni, iako si morao da se udaras s rusima da dobijes jelo. Drucak korektan, dosta izbora povrca i voca, onda oko 11 se otvori na plazi kutal s pizzama i hot-dogovima, pomfrijem. Plaža je uredu, sitni pijesak, ali si kupite one gumene sandale obavezno. Ručak od 2 sata, ja vecinom nisam isla jer nisam mogla da jedem opet, Muz je isao i bilo je dosta svega. Pice hladno ali u plasticnim casama. Vecera super. Animacije ima, odbojka aerobik, to je ok ko to voli. Sank u sredini bazena je super. Eh a sto se tice soba, nisam zadovoljna, Jos smo imalii neki bucan frizider hahhaa jos ga sanjam. Kupatilo je bilo uredu. Ali prva soba u koju nas je odveo je bila horor pa sam ja rekla da tamo necu i za kaznu nas je pustio da cekamo jos 3 sata. sreca skontali smo da cim su nam dali one narukvice odemo pravo dole na plazu i uzmemo pizze. isli smo jedno vecer na orijentalnu veceru za koju se prijavite ispred restorana eksta je bilo, azijska mi se nije svidjela. Generalno koliko para toliko muzike, ko je bio ovdje sigurno mu jos odjekuju rijeci onog malog animatora VOLIBOOOOLLLL- kao odbojka u prevodu ahhhaha. Da ponovo idem ne bih isla tu, mada ljudi i u hotelima s 4/5 zvjezdica nisu bili zadovoljni. Tako da ne znam gdje bih isla. Da je grozno-nije normalno.Sasvim je uredu. Sto se tice osoblja, ja im nisam ostavljala baksisa. Jednom sam ostavila na krevetu onom cisto da mi promijeni peskire, mada je i bez toga uredu radio svoj posao. jer ako im budete davali pare stalno ce dolazit pa kucat na vrata jel vam sta treba.

Eto toliko. i obavezno idite na RAJSKO OSTRVO. najljepsa plaza ikad... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

napisite koju rec o plazi?!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 22.1.2016. at 18:29, seagull je rekao/la:

napisite koju rec o plazi?!

Plaža... pješčana plaža, imate svoje ležaljke, peškire zadužite na bazenu, ok sasvim solidno. u moru ima dio koji je ograđen, malo je pliće. Imaju i kao mostovi iznad mora, na kojima možeš također da budeš, imam nekih i slika, stavit ću da pogledate. 

20141102_161334.jpg

20141101_131614.jpg

20141101_132627.jpg

20141028_095706.jpg

20141028_160732.jpg

20141029_123433.jpg

20141031_143255.jpg

20141102_161330.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi kao ljudi, neko je zadovoljan i ima lepo iskustvo,a neko je iz nekog njemu znanog razloga nezadovoljan.Ja ovo leto planiram ici u Mirage resort, a do sad sam odsedao u Stingenberger Al Dau Beach hotelu, Desert Rose hotelu i 2 puta u Hilton Longe Beach hotelu. U svakom je bilo i zadovoljnih i nezadovoljnih gostiju, sve zavisi ko sta ocekuje. Nasi ljudi bi da za male pare dobiju i pticije mleko, dok su realni ljudi u glavnom zadovoljni onim sto dobiju. Ja Hurgadu obozavam a posebno zbog allinclusiv koncepta za te pare. Ipak treba biti realan i ne traziti dlaku u jajetu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25956
    Ukupno tema
    866031
    Ukupno poruka