mmakica

Akti Salonikiou

75 poruka u ovoj temi

Nije mi poznat ovaj smeštaj,ali sam letovala u ovom "mestu". :dosada:

Da li ste obratili pažnju na ovo:

(sa linka koji ste postavili)

 

IMG_8839.PNG.63ad24fe12ad14835eb502a9e68

 

Jedino što je blizu je-plaža. :suncase:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je plaza, voda, pesak, ima li vetra i branova, sunce zalazi iza neke planine ranije i sl....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nismo mnogo vremena provodili na ovoj plaži,jer na Sitoniji ima mnogo lepših plaža,nego što je ova.

Da se razumemo,plaža nije loša,prilično je prostrana,ali nije uredjena,u smislu da nema plažnih barova,nema ležaljki ni suncobrana,bar ih te godine nije bilo,ne znam,možda se do sada nešto promenilo. :neznam:

Na plaži je kombinacija sitnog šljunka i peska,kako gde,nemam fotografije,da vidite kako to izgleda,ali ih ima na ovoj temi,pogledajte.

U vodi na pojedinim mestima ima krupnog kamenja,ali ima i mesta gde je peščano dno.

Voda nije bila hladna,ne duva vetar,kao u Sartiju,na primer.

Ne bih mogla da Vam kažem kada zalazi Sunce,jer smo uglavnom bili na drugim plažama,a one nisu baš blizu plaže Salonikiou,pa dok stignemo.....Sunce već zadje.

Ono što je meni bilo čudno je veoma mali broj ljudi na ovoj plaži,iako smo bili sredinom jula.

Velika plaža,a pusta. :unsure:

Ali,te godine je bilo i malo turista u ovom "mestu",za razliku od drugih delova Sitonije,gde je sve puno.

Vidim da nema ni "svežijih" utisaka na forumu;možda se ipak javi neko da Vam pruži neke novije informacije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko boravio u Ilias house:

http://iliashouse.gr/

Cena za dvoje odraslih, druga polovina jula je 45 eur/dan. Ukljucena klima i lezaljke na plazi. Vidim da je studio mali, manji bracni krevet i krevet na sprat.Preporucuju boravak dvoje odraslih i 2 mala deteta.

 

Kakvi su utisci, plaza,... ?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

5ac77dcf571d2_PutdoNikitija.jpg.43903f3cSad me ubedaciste skroz sa opisom. mesta.

Treba da letujem sa sestrinom porodicom u sestokrevetnom apartmanu ovde https://nikana.gr/sr/smestaj/sitonija/agios-nikolaos/2670/akti-s-resort

Jedva smo i to nasli na istocnoj obali Sitonije jer vec u februaru nije bilo slobodnih mesta.

U periodu od 28. Jula S'tim da cu ja kao i obicno doci autobusom dan kasnije jer oni idu kolima.

Vidim da ste ocrnili plazu. Sreca pa sam pre par godina letovao u Despotiku i upoznao okolne plaze jer cemo ici kolima do njih.

Interesuje me da li je ona slika sa friziderom iz tog velikog apartmana?

Takodje me interesuje koliko je mesto udaljeno km od Nikitija i koliko treba kolima do njega?  Pitam jer cu verovatno autobusom doci u Nikiti pa bi po mene dosao zet kolima.

 

Edit: jel na gornjoj slici put do Nikitia?

Izmenjeno (Zuba1970)
Dodajem sliku.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, to je put do Nikitija koji je udaljen oko 16 km..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po Google Earth-u i ispade oko 16 km. Jedino nisam zasao u sam Nikiti. kada sam koristio merenje.

Pretpostavljam da kolima ne treba vise od 20-ak minuta voznje ako se ne racuna trazenje mesta za parkiranje. :D

 

Jedino da vidim da li neka agencija vozi prema  nekom mestu koje je blize Agios Nikolaos-u.

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti ideš u top sezoni. Tada zna da bude dosta gužve i tokom dana na ulazu u Nikiti iz pravca Neosa odnosno Ormosa, i to od same raskrsnice Nikiti-Neos Marmaras-Ormos Panagias, pa tih 20 min moze da bude i duplo više.

Astra vozi za Sarti, mislim da ne bi bilo problema da izadješ u Ormos Panagiasu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da da sad sam se setio kad smo pre par godina letovali u Despotiku i kad smo kolima isli u Nikiti da je na toj raskrsnici bila guzva iz pravca Neos Marmarasa.

Hvala za Informaciju za Astru.  Imao sam odgovvor Sabre da Astra vozi do Sartia. Jer znam kad sam pitao da su mi rekli da moram da pokazem kopiju vaucera. To bi bila bolja varijanta nego ovo do Nikitia.

Pod uslovom da pristanu da izadjem Ormos Panagiasu. Ali koliko znam iz iskustva obicno se staje u mestima gde putnici odsedaju.

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitaces direktno u Astri, pa ako ti prodaju kartu stace i u Ormosu. Nisu oni linijski prevoznici i ne staju u stanicama već tamo gde ima da pokupe putnike i tamo gde treba da ih ostave. Osim toga na raskrsnici Ormos-A. Nikolaos postoji i benzinska pumpa i proširenje gde bus može bezbedno da stane. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Interesuje me da li je ona slika sa friziderom iz tog velikog apartmana?

 

 

Prvo da ti kažem da ovo “velikog apartmana” uzmeš sa VELIKOM rezervom.

Niti je veliki, niti bih to nazvala apartmanom.

A 35m2, kako piše na sajtu, nema sigurno.

Frižider jeste onakav kao na slikama u svim tim “apartmanima” u prizemlju, ali šporet nije svuda kao na slikama.

Pisala sam već o tome na prethodnim stranicama ove teme, pročitaj.

I samo da dodam, ovaj smeštaj uopšte nije u Agios Nikolaosu, to je Akti Salonikiou, ili u mom slobodnom prevodu “negde u nedodjiji”. ;) :laugh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad nema nazad zet je platio avans. U pitanju je  https://nikana.gr/sr/smestaj/sitonija/agios-nikolaos/2670/akti-s-resort

Meni je vise odgovarao Kostas House u Sartiu ali vec u februaru nije bilo slobodnih mesta. Inace idem sa sestom ,zetom i njihovo dvoje dece ,nas 5.

Jedino sto cu ja doci autobusom i to dan kasnije jer su uzeli aranzman od 11 dana zakljucno sa 08.08.2018. Pa sada gledam agencije Astra I Sabra Travell koje voze do dole.

 

Pitaces direktno u Astri, pa ako ti prodaju kartu stace i u Ormosu. Nisu oni linijski prevoznici i ne staju u stanicama već tamo gde ima da pokupe putnike i tamo gde treba da ih ostave. Osim toga na raskrsnici Ormos-A. Nikolaos postoji i benzinska pumpa i proširenje gde bus može bezbedno da stane. 

Hvala ti na informaciji.

 

 

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Greska:neznam:

Izmenjeno (drug.lukic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se javim sa utiscima iz smestaja Illias house, Salonikou beach.

1. Kuca je namenjena prvenstveno porodicama sa manjom decom pa ako idete sa devojkom ili sa muzem, a zelite mir i tisinu - zaboravite ovaj smestaj.

2. U prizemlju su tri apartmana namenjena za boravak 4 osobe. Cena 110 eur/dan u sezoni

3. Na prvom spratu 4 studija namenjena roditeljima sa manjom decom jer poseduju bracni krevet i krevet na sprat.Kuhinjica odmah tu i minijaturno kupatilo.Cena od 58-80 eur/dan u sezoni- kako kome naplate.

Takodje, tu je i peti studio, jedini predvidjen za dve osobe.Mini u svakom pogledu, a posebno kupatilo.Cena 45 eur/dan u sezoni.

4. Ako imate malu decu ovo je idealno za Vas jer je u jednom momentu bilo 15-oro dece slicnog uzrasta i bez obzira na to koliko obozavam decu niste mogli od dreke da zivite. Gosti su Bugari, Rumuni, Nemci, i pogadjate - nasi koji najvise urlaju na decu -:)))

Sve sobe imaju pogled na more: frontalno ili bocno.

Klima je ukljucena u cenu.

5. Dvoriste i plaza - pesak i sitan sljunak.Veliki plicak.U cenu su ukljucene dve lezaljke i suncobran po smestajnoj jedinici tako da su se jadni roditelji uvek prebijali na zemlji, a deca se baskarila na lazaljkama za vreme dok nisu vitlala po plazi ili dvoristu.

Iz dvorista koje je jako lepo uredjeno izlazite pravo na plazu, a ima: deo za sedenje kao u kaficu, deo sa decijim igrackama - kucice, klackalice i sl., deo gde je rostilj sa velikim friziderom u kome mozete drzati hranu i ako svaka soba ima frizider (iskreno, u nasoj soni je bio neki mini kakav nisam nikad videla, a nije mini-bar).Tu je mikrotalasna, reso na plin,aparat za kafu,...

Plaza i dvoriste su ono zbog cega ovaj smestaj toplo preporucujem jer bukvalno iz sobe do plaze i nazad cirkulisete u kupacim gacama, imate svoje lezaljke, frizider na dohvat ruke da hladite pivo,...

Za decu - potpuno bezbedno i zatvoreno od ulice pa roditelji ne moraju provesti svaki trenutak drzeci ih na oku.Ili su u plicaku ili u dvoristu.

6. Prodavnice - prva prodavnica je u mestu Metagici udaljenom 4-5 km.Tu imate 2-3 restorana, mesto je malo i simpaticno, na brdu.

Pirgidikija - 7 km od smestaja - ima nekoliko restorana i prodavnicu suvernira, poprilicno skupih

Nikiti - 12 km.

Znaci, ako niste kupili i doneli - nema rucka.

U jutro, oko 09.30 prodje kombi sa hlebom i pecivima, a ne svaki dan i prodavac voca.

7. Lekar

Mini medicinski centar  - drzavni u mestu Agios Nikolaos cije sam usluge morala koristiti zbog upale usiju. Vrlo ljubazni, profesionalni, ali tu je samo lekar opste prakse. Pravo kad izidjete iz ambulante je apoteka u kojoj radi covek koji je pre 30 godina zavrsio farmaciju u Beogradu i koji se jako obradovao da moze obnoviti znanje srpskog, a i veoma se potrudio da nam pomogne. U Nikitiju, odmah posle semafora, pa desno uz brdo, sa leve strane ima- kazu - odlican pedijatar.

ORL - u Nikitiju, odlican doktor Karamanos, ne radi tu svaki dan, dolazi na poziv.Tel. ako nekome zatreba, a najbolje da ne treba - 6977642945.

Jedini veci medicinski centar je u Poligirosu koji smo posetili dan posle izbijanja pozara u Atini gde smo isli da damo krv.

8. Voda

Vodu na Halkidikiju nikada ne pijemo vec kupujemo flasiranu. Skrenuta nam je paznja da vodu iz slavine ne koristimo ni za kuvanje. Ima cudan miris i zute je boje.Verovatno posledica velikih kisa.Ja mislim da sam bakterijsku infekciju zaradila od vode iz tusa i vec 10 dana ne mogu se resiti muke.

Inace, posledice uzasnih kisa su svuda vidljive.Cele plaze su unistene, kafici zavrsili u moru,..To je sve bagerima malo sredjeno, ali se vidi da je bila katastrofa.

9. Komarci - oni mutavi sto ne zuje vec samo ujedaju pa se dobro naoruzajte municijom za odbranu.

10. Kao sto sam vec napisala, zbog plaze i dvorista za porodice sa malom decom vredi svaku paru.

Roditelji tinejdzera kao i parovi nek zaobidju ovaj deo koji ima malo smestaja u ponudi, a koji je poprilicno skup.

Npr. na 300 m dalje je Krotiri resort u kome je nocenje u dvokrevetnoj sobi na dan 26.07. kostalo 165 eur.

Druge privatne kuce - po 200 i vise eur/dan.

Jedino sam videla Jeny studios - 80 eur/dan.

Da ne zaboravim - od 10 dana - 8 dana je bilo sa kisom.Nije to neka kisa, ali dovoljno da morate ici sa plaze.Srecom, more je ilo izuzetno toplo pa oni koji nisu bolesni kupali su se svaki dan.

 

Toliko od mene

Zelim vam lepo letovanje.

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovo se zove opis mesta na kome se provede odmor.

 

Sve za i protiv, svaka cast.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka