mmakica

Akti Salonikiou

75 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima ! Rezervisali smo smestaj na plazi Salonikiou. Da li neko ima neka iskustva, utiske? Znam da nema nista od radnji. Interesuje me koliko bi nam kolima trebalo do Nikitija npr.?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji ste smestaj rezervisali? Dok se neko ne javi sa proverenim informacijama, od Salonikou-a do Nikitija ima nekih 17km, jedno 20-ak min voznje (pretpostavljam da Via Michelin ne laze), a u blizini je i Pyrgadikia (oko 9km) (neko je vec spominjao, ali sad da ne trazim...), koje bi trebalo da je vece mesto i ima prodavnice. Ja sam gledala isto neki smestaj u ovom delu, ali smo rezervisali nesto drugo, u blizini, pa nam je u planu da obidjemo i nesto u tom pravcu ukoliko je vredno paznje. Malo ljudi cini mi se ide u ove delove... Svi su orijentisani juznije od Vurvurua ili Nikitija. U kom periodu idete? Da nam prenesete utiske...

Izmenjeno (obozavatelj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idemo pocetkom jula u neku novu kucu aktis salonikiou , pise 80m od mora pa da vidim dal neko zna nesto , cujem da samo neki covek ide s kolicima jednom dnevno sa pecivom , pa da vidim dal ce muz svako jutro morati po "leba" u pyro.. :))) nesto mi je nabudzio slike smestaja , vidim da je ta kuca nova , otvara se tek 25 maja i ekstra mi izgleda po slikama pa reko da se spremim da se nesto ne sokiram kad dodjemo :)

hvala za via michelin !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Smeštaj izgleda prelepo.

Ovako izgleda kuhinja

qyp-galleryview.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosao kroz ta mesta,Pyrgadika je malo rekao bih ribarsko mesto sa malom lukom a odma tu se nalazi i par restorana,nista posebno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo sad nadjoh sta smo mi gledali: STUDIOS JENNY ON THE BEACH, mozda nekome bude interesantno. Pogotovo ko trazi smestaj tik uz plazu. Pitali smo za apartman u prizemlju (za dve porodice, 4 odraslih i 4 dece) sa dve spavace sobe, dnevnim boravkom i kuhinjom, 2 kupatila i morem u dvoristu :dance: Cena je za dve porodice bila 80e po danu za period druga polovina avgusta, jedna od povoljnijih koje smo dobili. Da nismo u medjuvremenu rezervisali nesto drugo, i ovo bismo uzeli u razmatranje. Super je varijanta ukoliko idu dve porodice, Zbog toga sam i imala u planu da obidjemo cisto jedan dan taj potez, da vidimo kakva je plaza, mozda za neko od narednih letovanja, ukoliko pozelimo da se ponovo vratimo u ove krajeve...

Izmenjeno (obozavatelj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vidis sad mesto da se radujem kako cu da imam ekstra kuhinju i dolce gusto , ja se sekiram u cemu je fora ! hehehehe

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam svratio na kupanje na plazu u Salonikou i mogu reci da je more i cisto i toplo mada ima dosta vetra.Samo mesto je stvarno malo,prodavnice nema tako da cete u nabavku u Pirgadikiju koja je dosta zivlja,u restoranima je klopa stvarno odlicna i vikendom rade do sitnih sati pred zoru.Moj utisak je da su gosti i u Salonikou i u Pirgadikiji u velikoj vecini Britanci.Nikiti jeste na 16-17km gde vam je najblizi Lidl(pre Nikitija sa desne strane).Vurvuru,Karidi i Fava(po meni najlepsa od ove tri plaze) su vam jako blizu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam svratio na kupanje na plazu u Salonikou i mogu reci da je more i cisto i toplo mada ima dosta vetra.Samo mesto je stvarno malo,prodavnice nema tako da cete u nabavku u Pirgadikiju koja je dosta zivlja,u restoranima je klopa stvarno odlicna i vikendom rade do sitnih sati pred zoru.Moj utisak je da su gosti i u Salonikou i u Pirgadikiji u velikoj vecini Britanci.Nikiti jeste na 16-17km gde vam je najblizi Lidl(pre Nikitija sa desne strane).Vurvuru,Karidi i Fava(po meni najlepsa od ove tri plaze) su vam jako blizu.

Kakva je plaza (pesak,sljunak...) i ulaz u vodu u Saloniki, dali je plicak ili je strmo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza je peskovita na nekim mestima izuzetno siroka a ulaz u vodu je postepen,plicak idealno za malu decu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza je peskovita na nekim mestima izuzetno siroka a ulaz u vodu je postepen,plicak idealno za malu decu.

Izvini a kad kazes peskovita na kakav pesak tacno mislis? Onaj fini sitan pesak kao sto je u novom Sartiju ili Karidi beach ili mislis na sitne kamencice? Jel mogu da se prave kule od tog peska?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pesak je kao u Sartiju bas i nije za kule idealan kao na Karidi plazi.Inace mesto se deli na dva dela,prvi od Pirgadikije je kraci i stenovitiji ima par divnih uvalica pa ako imate camac odusevicete se istim,na par mesta se sa puta moze sici do njih mada je staza bas kozija i nije za silazak sa malom decom,i drugi deo koji ima dosta duzu obalu i ravniji je.Na kraju mesta prema Agios Nikolaosu put se razdvaja desno prema istom a pravo put vodi u brda,nije prometan jer su privatne vikendice na 2km prestaje asfalt i pocinje tucanik idealno za brdski biciklizam do mora se skoro ne moze sici pa ako volite i taj vid odmora izvolite.U Pirgadikiji postoji i retiranje i motora i biciklova (auto 30e dnevno motor ili skuter 20e a bicikl 7e).Vec sam napomenuo da u Pirgadikiji noc traje malo duze zbog opustenih Britanaca koji organizuju svako vece(barem u avgustu kad uglavnom pocinju god. odmori)zurke na plazi pa ako vas pozovu da svratite bez ikakve obaveze nemojte da se zacudite,bice vam OK uz dobru kapljicu,ja sam svratio slucajno i bili su odusevljeni sto sam iz Srbije(odmah su mi spomenuli Novaka i Exit).PRIJATNO

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavicu i par slicica iz Salonikoua samo da ih pronadjem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka