Nicky1306

Rodos u sopstvenoj reziji : avio prevoz, smestaj...

154 poruke u ovoj temi

Pozdrav svima! Potrebna nam je pomoc. Ima li nekoga sa iskustvom u iznajmljivalju studija u gradu Rodos, ali da nije preko agencija ili Bookinga? Nikako ne uspevam da nadjem neki smestaj, ima samo par u samom gradu (ili ne umem da se snadjem),a potrebni su mi kontakti. Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probaj AirBnB sajt.

Inače, grad Rodos je dosta skuplji za smeštaj od Falirakija, kako sam primetio listajući ponude.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jeste skuplji posto ima mnogo manje privatnog smestaja u ponudi ...

mislim da se vise isplate hoteli sa 2* sa doruckom ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Caos,

Decko i ja ovde godine idemo prvi put na Rodos tako da nemamo iskustva sa iznajmljivanjem studija ali imamo sa booking-om :) pa mozda ti i pomognemo.

Idemo u sopstvenoj reziji, 2 nedelje kraj avgusta-pocetak septembra.

Karte smo kupili pre 5-6 dana. Kompanija: wizzair - subota na subotu, vecernji letovi (pa stoga treba obavezno prilikom rezervacije, bilo da je booking ili nesto drugo,naglasiti da je late check-in). Karte su bili oko 75e a prtljag planiramo da pred put dokupimo tako da ce ispasti oko 100e po coveku.

Mi cemo biti prvih 9 dana u Pefki-ju (seoce 5km juzno od Lindosa) + renta car, a ostatak od 5 dana je rezervisan za Rodos.

Tu smo preko bookinga rezervisali ovaj hotel:

http://www.booking.com/hotel/gr/nafsika-rhodes.en-gb.html?sid=7837804999c85639393c5ede8bef471d;dcid=1;srfid=f701627ead884c069ed55fa65128582e3ae1d39fX1

Slazem se sa ZekomZmajem, mi smo dosta gledali i najvise se isplati hotel** sa doruckom ili da probas Faliraki ili da odes na bum pa probas da na licu mesta nadjes nesto (sigurno ima ali to je uvek mac sa dve ostrice).

Probaj da na netu nadjes mozda ima neki lokalni sajt. Sigurno postoji samo treba iskopati.

(Mi smo proslo leto isli u Rovinj i kad smo trazili smestaj na bookingu izali su sve neki luksuzni hoteli tako da smo na kraju rezervisali sobu preko lokalnog sajta - zaboravila sam sad kako se zove) Slicna situacija je i na Bledu. Iako smo mi rezervisali studio preko bookinga oko nase kuce je bilo jos 30 kuca koje su izdavale sobe i apartmane a sigurno se ne reklamiraju sve preko bookinga. Booking jeste mocan ali svakako ima skromnijih smestaja svuda (pa i u Rodosu) kojih nema na bookingu vec se reklamiraju negde drugde, pitanje je samo koji si tip dal vise volis siguricu ili ne. :)

Nadam se da sam bila od neke pomoci. Poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

malo idem u off ali smo i mi na bledu sad za praznike bas skupo prosli preko bukinga, a ima toliko lepog i ne toliko losijeg smestaja za manje para koji je mogao da se nadje na licu mesta ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojana koji ste hotel u gradu Rodosu rezervisali i koliko vas je izasao smestaj, za oba hotela?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovako:

Jos se nismo odlucili koji cemo od ova dva smestaja u Pefki-ju:

http://www.booking.com/hotel/gr/stella-pefkos.en-gb.html?sid=7837804999c85639393c5ede8bef471d;dcid=1

http://www.booking.com/hotel/gr/anthi-maria-apartments.en-gb.html?sid=7837804999c85639393c5ede8bef471d;dcid=1

Ne secam se tacno sume posto je decko rezervisao ali znam da nam je neki limit 45-50e studio za dvoje dnevno. Mislim da je ovaj prvi smestaj (hotel Stella) za 9 dana za dve osobe ispao oko 350-360e, a ovaj drugi smestaj odmah na plazi 408e. Sve je free cancellation.

Sto se tice grada Rodosa rezervisali smo Nafsika hotel ** ND

http://www.booking.com/hotel/gr/nafsika-rhodes.en-gb.html?aid=303948;label=bookings-naam-7mBp6yJLhD0pKC0TP2%2AstwS21593524221%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2300%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=7837804999c85639393c5ede8bef471d;dcid=1

5 ND (free canc) je bilo 250e na nekoj akciji "save 38%" (vidim sad na bookingu da jos uvek vazi ta akcija za dane u septembru).

Smestaje koje smo rezervisali nisu se pominjali na forumu, pa kad se vratim napisacu utiske.

Sto se tice renta car nismo jos odlucili, raspitivali smo se, slali smo neke mailove (nama je problem late arrival tako da moramo imati kola na aerodromu cim sletimo posto planiramo da odmah idemo na jug za Pefki). Tako da svakako cemo tu stvar srediti preko interneta.

@Mikap

Da li se secas radnog vremena Lidla, Carrefoura i sl.? Da li neki od njih (bilo da je na novom ili na starom putu) radi non-stop?

Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

p.s. Sve cifre koje sam prethodno navela su bile za dve osobe, dakle 14 dana na Rodosu ( 9 Pefki - studio + 5 grad Rodos ND) po osobi ispadne 300-330 zavisno od smestaja u Pefkiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

fino ste to upakovali :D ...

zelim vam lep odmor i opsiran izvestaj kad se vratite :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojana je'l mozes malo detaljnije oko tih karata u Wiz-u. Ja sam gledala i cena leta je stvarno jeftina. Ali kad krenu naknade za prtljag, za rezervaciju, za ovo i ono nakupi se dosta toga. I ono sto me buni jer nikad nisam koristila low -cost sta je sa aerodromskim taksama, pretpostavljam da one nisu u ceni leta jer se placaju na aerodromu. Nasi carteri kostaju 220 e + 40 e taksa po osobi za povratan let, Wiz je 100e povratna karta ali me muce ti dodatni troskovi, narocito prtljag ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojana je'l mozes malo detaljnije oko tih karata u Wiz-u. Ja sam gledala i cena leta je stvarno jeftina. Ali kad krenu naknade za prtljag, za rezervaciju, za ovo i ono nakupi se dosta toga. I ono sto me buni jer nikad nisam koristila low -cost sta je sa aerodromskim taksama, pretpostavljam da one nisu u ceni leta jer se placaju na aerodromu. Nasi carteri kostaju 220 e + 40 e taksa po osobi za povratan let, Wiz je 100e povratna karta ali me muce ti dodatni troskovi, narocito prtljag ....

Putnice, cena za prtljag preko " Wizzaira" za 2 kofera po 32 kg iznosi nesto vise od 50 eur, tako da ukupna cena karte izadje oko 155 eur. Ja imam odlicna iskustva sa skoro svim vodecim evropskim lou kosterima, jer poslednjih par godina dosta koristim usluge istih.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovako da pojasnim: takse su ti preko wizzaira uracunate u cenu tako da nemoj da brines neces platiti dodatno takse. Ali istina je da postoje "skriveni troskovi" samo treba znati. Da krenem redom:

Sto se tice prtljaga ja imam neku ogromnu kofercinu (dimenzija da stane malo dete :D ) tako da cemo se ja i decko spakovati u taj 1 kofer (necemo kupovati dva prtljaga vec samo 1 od 32kg).Ali tacno je da je prtljag dodatan trosak.

Voditi racuna o rucnom prtljagu (da bi bio besplatan mora biti bukvalno samo zenska torbica ili ona za latpot - proveriti na sajtu dimenzije)

Takodje ima neka fora oko neke njihove kartice wizz discount club (koju kad kupis traje ti godinu dana i imas sa njom neke popuste za sve letove). Verovatno si videla kad si na njihovom sajtu pretrazivala letove da imas regularne cene a onda ispod u zagradi pise za oko 1000 dinara niza cena za "wizz discount club members" Ne znam detalje ali decko je izracunao da nam se isplati: neka racunica je bila da ona kosta 30e, i sa njom po letu ostvarujes popust od oko 10e.odnosno popust za nas dvoje ukupno 40e.Ne znam tacno jer je decko vrsio te malverzacije :) Na stranu sto smo ustedeli "ogromne pare" citavih 10e (5 po osobi) nije lose jer sad imamo tu karticu narednih godinu dana pa ako bude neki trip do Minhena ili gde vec wizz leti, posluzice :)

p.s.Evo sad sam otisla na sajt wizzaira i vidim da meni ne izbacuje odmah te nize discount cene (verovatno moras da budes ulogovan). Ali kad oznacis koje letove hoces i kao kliknes da kupis (ja sam lupila neke datume u julu) sajt mi ponudi da kupim tu discount karticu. Tacno je kako sam ti rekla ona kosta 30e i dobije se 1100 din popust po letu sto je vec isplativo kada dvoje leti povratno.

Takodje je bitno da nacin chekiranja bude internet (besplatno) a ne na aerodromu jer je onda 10e skuplje. To povlaci da se u nekom trenutku pocev od 7 dana do 3h pred pred let (nisam bas ovo 100% sigurna ali tako je neki vremenski raspon ) ulogujes i preko sajta cekiras. Takodje to moras u nekom momentu uraditi i kad si na letovanju (npr. 2 dana pred povratak nadjes internetkafe i cekiras se) OVO SVE DECKO RADI TAKO DA JA OTPRILIKE PRICAM ALI SIGURNO NA WIZZAIR SAJTU POSTOJI DETALJNIJE OBJASNJENJE.

Takodje imas dodatne troskove u nacinu placanja. Mislim da postoje dva nacina placanja - 1 je kreditnom karticom i tu postoje troskovi (ja mislim 800-1000din) a drugo je neka fora preko otvorenog racuna u banci tu troskovi kao i da ne postoje ali povlaci mnogo cimanja treba da odes u banku, otvoris racun platis wizzair kartu i odmah posle zatvoris racun kako ti ne bi banka naplacivala odrzavanje. Mnogo cimanja. Decko je to samo 1 radio, posle je odustao.

Dakle sve ovo uglavnom on radi, ja znam povrsno proceduru. Nadam se da sam pomogla, ako te zanimaju detalji pitacu ga.

@Dragane, posto imas iskustva sa lowcost kompanijama molim te me ispravi/dodaj ako sam nesto pogresila.

Sad kad sam ovo napisala zvuci mnogo komplikovano ali kad malo udjes u stos sa tim i nije. Istina je da lowcost kompanije daju jeftine karte a onda te zeznu i nabiju ti jos 100e kojekakvih glupih troskova. Samo se treba snaci, dobro sve procitati :)

Slobodno kreiraj nalog na sajtu i lupi neke datume kao da ces da kupis kartu pa kad ides korak po korak (naravno samo do poslednjeg koraka kad ti traze podatke o kartici) videces sve sto sam ti pominjala, da imas da izaberes prtljag, cekiranje i sl. Sa desne strane ti je tamno plavi meni gde ti u svakom trenutku pise kolika je konacna cena i kako sta dodajes (prtljag i to) ona se automatski povecava.

(mi cemo prtljag dodatno kupiti pred put posto se njegova cena ne menja, sad smo samo karte)

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Dragane i Bojana na ovom iscrpnom odgovoru.

Ja moram priznati da sam totalni duduk :blush: kad su avioni u pitanju zato sto svuda idemo svojim kolima. Za Grcku nikad nisam imala potrebe za avionom, isla bih ja i na Rodos kolima ... ali ... sad su neke druge okolnosti... Moj plan je bio Krit ali niko nema let do Krita a nasi carteri me nerviraju jer idu samo na 10 dana. Zato sad gledam Rodos jer ima kombinaciju 14, 21 sto mi se svidja.

Radila sam ja to na sajtu skoro do pred kraj i vidim da mi nudi opcije te zastita od otkaza leta, od pomeranja leta, od ovoga od onoga i sve se to nesto naplacuje. Najvise mrzim te skrivene troskove. A za takse nigde nista nisam procitala pa me i to zbunilo.

A sad za prtljag, vidim da moze jedan rucni koji kao ide u kasetu i neki kabinski koji ide ispod sedista. Nisam shvatila je'l moze i jedan i drugi ili samo jedan od ta dva. Rucni je besplatan a ovaj drugi je valjda 1600 din ako se secam. A kofer je bio 3300 po osobi u jednom pravcu. Znaci nas troje povratno skoro 20 000 za 3 kofera :'( , to mi nesto bas mnogo. A opet ne mozemo na more praznih ruku, treba u jedan kofer samo potrpati peskire za plazu na primer ...

A sad moram da davim oko placanja. Kojom karticom se placa, je'l moze onom npr Intesa internet ili Rajfajzen Virtuon posto na tu karticu uplatim samo onoliko para koliko kosta to sto treba da platim. Apsolutni sam skeptik u sigurnost raznih sistema tako da ne dajem broj kartice koja mi je povezana na tekuci ili devizni racun.

I ta kartica za popuste, ako ide nas troje je'l mozemo da kupimo samo jednu karticu pa sa njom da kupimo 3 karte ili se kartica odnosi na jednu osobu pa moramo da kupimo 3 kartice?

Izvinjavam se ako su moja pitanja glupa, ali sta cu kad volimo da putujemo kolima :sorry: ...

I za kraj, ima li jos neki low cost do Grcke sem Wiz-a?

Evo sta pise na sajtu i sta mene buni

Wizz Air строго правило ”само један кабински пртљаг по путнику”) се не мења.

Каква је разлика између врста кабинског пртљага? – ВЕЛИЧИНА!

1.Мала кабинска торба:

Ако је величина вашег кабинског пртљага 42x32x25цм или мања, можете бесплатно да га унесете у авион. Мора да може да стане испод седишта испред вас.

2.Велики кабински пртљаг:

Ако је ваш кабински пртљаг већи од димензија мањег кабинског пртљага, али није већи од 56 x 45 x 25цм, можете га унети у авион, али ћемо вам наплатити RSD 1100. Мора да може да стане у касету изнад седишта. Морате бити у стању да сами одложите пртљаг у касету изнад седишта без ичије помоћи.

Ako ja ponesem recimo taj kabinski prtljag pod brojem 2 , da li smem na ramenu da imam malu tasnicu u kojoj drzim dokumenta, pasose, pare ... ja bez te torbice nigde ne idem, ona je jako mala ali da bi u ovom slucaju tretirali da imam 2 rucna prtljaga . Ta torbica stoji kod mene u krilu?

Dopuna:

Evo sada gledam sajt i ne mogu cudom da se nacudim. Juce sam birala datume i povratna karta je bila oko 11000 (oko 4500 + 6500). Danas ti isti termini kostaju (5700 + 12 200) ?????????

Pa da li je moguce da se cena za isti datum tako drasticno promeni za jedan dan. Jos do sutra im kao vazi neki rodjendanski popust tako da je ovo cena sa popustom!!!!

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi bi nesto sa Wizzairom, malo ranije, i da bude u gradu i veeeoma povoljno (ipak je to 14 dana, a isli bi sa detetom). Za neki dan cemo ozbiljnije da se pozabavimo smestajem, samo jos malo da se preracunamo.

Hvala svima na informacijama!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Putnice, da nazalost moguce je da je danas karta 50e, a vec sutra 250e! :( Nazalost tako to ide sa lowcost-om.

Cim budem u prilici pitacu decka ovo oko prtljaga i placanja pa se javljam sa odgovorom.

Ono sto znam za discount karticu o kojoj sam pricala je da kupis samo 1 karticu sa svog naloga (kad se registrujes na sajtu) i sa njom ostvarjes popuste pri svakom letu za svo troje. Ali provericu sa deckom, mada sam 99% sigurna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka