SrdjanNs

NEA PERAMOS

145 poruka u ovoj temi

Moj kompletan doživljaj Nea Peramosa (i celog ovogodišnjeg letovanja), sa sve fotografijama, može da se vidi ovde:

http://svasta-nesto-blog.blogspot.com/2013/09/letovanje-2013.html

:)

Što se tiče cene smeštaja: mi smo iznajmili dvosoban stan (sa ogromnom terasom, na žalost sa "mikro" pogledom na more ;) ) za 35 evra dnevno. Zgrada je u glavnoj ulici, udaljena 80m od plaže - po ravnom, nema ništa uzbrdo-nizbrdo :) i oko 200m od centra.

Izmenjeno (turista011)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast.Kratko i jasno ,bez mnogo davljenja i nebitnih stvari :)Lepo,baš lepo mestašce....ima li kakvih sadržaja za klince ,neki veći market,lidl,matsoutis...ili neki sličan?Čini mi se da je kraći put ovaj kojim ste išli nego preko Evzonija i Soluna?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super je opis i da dodam da posle Vlasotinca prva pumpa je u Crnoj Travi a sledeća u Bosilgradu.

Reci mi molim te koliko vam je vremenski trebalo od Vlasinskog jezera do Nea Peramosa.

Baš ste me bacili u razmišljanje :dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ivane, postoji jedan Masoutis u samom Nea Peramosu, dok je Lidl u susednom mestu.

Dodao sam to i još ponešto na gornji link ;)

Vecic... Sa Vlasine smo krenuli malo pre 9 ujutro, a u Nea Peramos smo stigli u 16h (15h po našem vremenu) - uz nekoliko dužih pauza usput.

Sutra ću dodati još informacija (uključujući i video snimak puta od Vlasine do Bosilegrada i granice) na blog.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam mogla da zamislim da Nea Peramos ima ovakvu plazu! Bila sam tamo davno, jedne zime, dok sam boravila u Elefterupolisu, isli smo u Peramos da kupimo od ribara svezu ribu i skoljke. Ova plaza izgleda zaista fantasticno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljen video puta Vlasina - Bosilegrad, kao i još neke sitnice :)

@ ivan-bgd: sad tek videh da si pitao za sadržaje za decu... Pa, direktno ispred moje zgrade je bio kao neki mali parkić za decu sa kafićem za roditelje :) Bili su neki automobilčići, onda onaj "dvorac" na naduvavanje sa toboganom, neka trambulina i slične zezalice. Interesantno je da su roditelji tu bili sa decom nekad i posle 23h :lud:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala turista011.Nego su moji veliki ,a sledeće godine će biti još veći pa će taj vid zezalica da im bude dosadan.Sve u svemu dopada mi se mesto na prvi pogled.Blizu je snabdevanje što je jako bitno,tu je i Kavala kao veći grad.Plaža koliko vidim super, prostrana i lepa.Ne reče za kilometražu da li je isto preko Evzonija i preko Bugarske?

P.S.Au al' je loš put do Bosilegrada.....Ali je i priroda lepa.

Izmenjeno (ivan-bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za kilometražu nisam siguran, najbolje je da to proveriš preko ViaMichelin ili Google Maps :) Mislim da je ovaj put kojim smo mi išli najkraći, ali ne može da se vozi brzo. Nama je to odgovaralo, jer volimo prirodu i mala mesta, a ne volimo previše brzu vožnju :)

Ko želi da stigne što pre, bolje je da ide autoputem, ili onim uobičajenim putem preko Bugarske. S druge strane, na tim putevima su PUNO veće gužve na granicama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da Amolofi i nije bas toliko "neotkriveni dragulj" s obzirom da se nalazi i na ovog listi najboljih plaza Grcke http://antiworldnews.wordpress.com/2012/02/14/best-beaches-of-greece/ koja je prilicno dobra po mom misljenju.

Inace, kad smo krenuli, sve smo nesto razmisljali da cemo biti uskraceni za dobru plazu jer ipak je to kopno, a na Tasosu smo bili ranije, tamo su sjajne plaze, ali kad dodjosmo na Amolofi, shvatili smo da ni malo nismo uskraceni.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Goranche, lista "najboljih" i "najpoznatijih" plaža svakako ne mora da se poklapa ;)

Kad se za Amolofi kaže da je "neotkriveni dragulj" (kod nas) misli se pre svega na to da ta plaža nije baš mnogo poznata u Srbiji... bar ja tako shvatam :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanima koliko ste placali apartman i da li ste ga nasli preko neta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam na to već odgovorio - 35e dnevno za dvosoban stan sa velikom terasom :) Našli tamo, ne preko Neta!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto sam dobio par pitanja gde smo konkretno bili smešteni, evo lokacije u Nea Peramosu (slika je sa Google Maps):

ShMLa5h.jpg

Strelica pokazuje zgradu u kojoj smo bili. Par stotina metara severnije se nalazi BP benzinska pumpa (ne znam da li drže gas, da odmah preduhitrim takvo pitanje :) ), a na jugu, izvan zaliva se vidi ta čuvena plaža Amolofi (vidi se širok pojas peska i tirkizna voda). Sto metera severnije od "naše" zgrade nalazi se mala crkva, a negde u onom delu gde se Nea Peramos "širi" u dubinu kopna nalazi se velika, odlično snabdevena samousluga.

Inače, u ovom delu Nea Peramosa nije bilo problema naći parking. Mi smo kola svaki put parkirali ispred naše zgrade, tako da smo ih lepo videli sa terase.

Glavna ulica, sa manjim prodavnicama i tavernama, praktično počinje od strelice, pa ide uz obalu, i prolazi malo i ono ostrvce koje se vidi u zalivu.

Gradska plaža je sasvim OK, mi smo se nekoliko puta kupali baš na mestu gde strelica "seče" obalu. Tu sam prvi put u životu video malu hobotnicu kako ispušta ono njeno mastilo! :)

Ja nisam mnogo fotografisao samo mesto, ali ko želi, može da na sajtu Google Maps "aktivira" opciju "Photos" (postavi kursor na malu mapu u gornjem desnom uglu, pa u padajućem meniju se "štiklira" ta opcija) i da vidi fotke koje su ljudi fotografisali u toj lokaciji - zumirati po potrebi mapu.

Izmenjeno (turista011)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turista, poslala sam ti poruku, ne znam da li si primetio :) Molila bih te da mi posaljes e mail adresu ili bilo kakav kontakt ovog smestaja

I da, u levom delu, tj. na ovom kao prstu se vidi par uvala. Da li su to isto plaze?ili se sve to vodi kao Ammolofio?

Izmenjeno (maloprase)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vrlo vrlo zanimljiv pregled preko google mapsa i panorami-a....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka