dragan_che

Pegasus Airlines

27 poruka u ovoj temi

Nedavno je turska kompanija Pegasus Airlines počela da sobraća iz Beograda do Istanbula. Vidim da ima povoljnih letova ka raznim destinacijama sa međustajanjem u Istanbulu.

 

Da li je neko leteo s njima? Kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Летела сам са њима пре недељу дана. Нема изненађења. По плану летења, ко је шта купио кад је резервисао то је и добио. Са тиме да постоји могућност да се доплати храна у авиону. Имају своју мини продавницу пића у авиону са неких 1-3 ерва јефтинијом понудом од оних на аеродрому. Барем оно што сам ја доносила сам приметила да је јефтиније у авиону.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pegasus je sjajna kompanija, po mom isustvu, leteli sa njima proslog leta u Antaliju i nazad, novi avioni, cisto, uredno, ljubazno osoblje, fina klopica, bez ikakvog kasnjenja, bas kao sto kaze alanya, sve kako je rezervisano i planirano- u potpunosti ispunjeno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I od mene samo reci hvale,i mi smo sa njima leteli do Antalije i maksimalno korektno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro je da ne preteruju sa cenama pića u avionu (kad ga već ne daju gratis). Gledao sam online rezervacije i koliko kontam onaj odabir sedišta i sl ne mora da vršim (pošto je tu doplata po letu preko 10€, a povratna karta sa presedanjem pa još nas dvoje izađe na 100€).

Interesuje me i detalj oko prtljaga: osim tovarnog prtlajga od 20 kg da li bez doplate mogu da unesem u avion sa sobom ranac i slično?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rucni prtljag je kod svake avio kompanije je free, samo variraju dimenzije i masa istog.

Kod pegasusa je mislim 8 kg, a dimenzije su nesto tipa 55x40x20, ali ovo vidi na njihovom sajtu.

Inace cene su im jako dobre. Imate od 80 eur, povratno do Istanbula, Dubai od 250...

Izmenjeno (pekom)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam, mıslım da odabır sedısta mora da se odradı ılı ne nastavlja dalje. Cene su bıle 4, 6 ı 8 evra za jedan let, a 6, 8 ı 10 evra za drugı. Letela sam Beograd - Istanbul - Gazıpasa.

Kad sam stıgla na aerodrom, samo su uzelı pasos za cekıranje ı to je bılo to. Prtljag mı je bıo zacudjujucıh 18,5 kg. Od rucnog samo laptop ı tasna.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro je da ne preteruju sa cenama pića u avionu (kad ga već ne daju gratis). Gledao sam online rezervacije i koliko kontam onaj odabir sedišta i sl ne mora da vršim (pošto je tu doplata po letu preko 10€, a povratna karta sa presedanjem pa još nas dvoje izađe na 100€).

Ne daju ga gratis zato sto su low-cost kompanija. Medjutim za razliku od ostalih low costera ne naplacuju cekirani prtljag sto je stvarno super. Takodje prodaju karte sa konekcijama, sto opet nemaju wizzair ili Ryanair... Sve u svemu ko planira na istok, onaj blizi, pegasus je super opcija.

Ne moras vrsiti odabir sedista ako ti nije bitno da sedis bas na odredjenommestu u avionu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo ljudi, putujem ove nedelje sa Pegasusom. Jedno pitanje samo: koliko kg je dozvoljeno? 20kg, kao i obično?

Da li prave problem ako ima više, i koliko naplaćuju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20 kg je dozvoljeno, alı da lı prave problem ako je vıse ne bıh znala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jednog iskustva sa ovom avio kompanijom.4Postovani,

Zeleo bih da podelim sa Vama jedno iskustvo koje je moja porodica imala na svom putovanju preko turske niskobudzetne avio kompanije Pegasus.

Verujem da ste nadlezni i imate udela u putvanjima koja su vezana za Srbiju. A takodje verujem da njegova ekselencija, gospodin Ambasador Mehmet Kemal Bozay snosi deo odgovornosti za kvalitet usluge koju njegova zemlja prodaje na teritoriji Srbije.

Dolazak niskobudzetne avio kompanije Pegasus u Srbiju me je obradovalo u nadi da cu ustedeti koji euro i lakse putovati, no nisam ni slutio sta stoji iza toga.

Kupio sam preko interneta karte (drugi nacin ne postoji) za porodicu (zenu i dvoje dece) Beograd-Istanbul-Teheran-Istanbul-Beograd.

Sa idejom da proverimo da li su karte ok, jer od pocetka mi nesto nije dalo mira, supruga je naisla na neljubazno Pegasus osoblje na aerodromu Nikola Tesla koje ju je uputilo da proveri sve preko interneta.

Kada sam se zalio Pegasus kompaniji i pitao ih zasto su sa mog racuna skinuli 10% vise nego je cena karata, odgovorili su mi (naravno posle 2 nedelje) da pitam banku i da to nije njihova greska. Kako nisam u mogucnosti da stupim u kontakt sa bankom taj problem sam ostavio za kasnije.

Po dolasku na aerodrom i cekiranju, osoblje je saopstilo mojoj supruzi da karte nisu u sistemu iako je pokazala kartu od 52 stampane A4 strane. Nekada je karta bila deo A4 papira, no sume nisu predmet ovog pisma.

Uz muke i veoma neljubazno tursko osoblje i stalo naglasavanje: “Sta ocekujete ovo je nisko budzetni let” uspesno su dosli do Istanbula.

Onda ih je cekalo iznenadjenje kada su posle 8 sati cekanja na drugi let napokon usli u avion i stjuardese nisu ponudile obrok koji sam platio. Kako je moja supruga izvadila 52 strane stampane A4 strane gde su svi racuni za rezervaciju sedista (svako sediste 10 eura) i placenu hranu, njen zahtev za placenim obrocima ili povratkom novca je ostao neuslisen. Samo su odgovorili trazite preko interneta da vam vrate pare. Veoma neljubazno i ne profesionalno jer kako cu objasniti preko interneta da nisu posluzili obrok iz meni nepoznatih razloga.

I na kraju balade naravno kofer je izgubljen uz objasnjenje da je to nisko budzetni let i da oni nisu odgovorni ni da daju neku nadoknadu ni da dovezu kofer do mesta prebivalista ni da uopste garantuju da ce kofer biti pronadjen.

Sta vise reci na ovakv nacin poslovanja.

Tako da postovana gospodo, ja cu se iz sveg glasa potruditi da niko od mojih prijatelja i poznanika nikada ne pridje ni blizu Pegasus avio kompaniji, a molio bih i Vas da se raspitate koje su Vase mogucnosti i preuzmete sve mere da buduci putnici ne budu maltretirani kao sto je bila moja porodica.

Zahvaljujem se na vremenu i strpljenju.

S postovanjem,

DT

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram putovanje u Istanbul preko agencije avionom,našla sam ponudu gde je Pegasus avio prevoznik,ali pošto je lowcost kompanija u pitanju ne znam kojim avionima lete,jednom sam putovala nekim malim avionom i jedva čekala da sletim ...užas.Ne bih ponovo preživljavala to iskustvo,pa ako neko zna koje avione koriste ili još bolje ko je išao do Istanbula molim za odgovor(inače,u agenciji ne znaju kojim avionima se leti...)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boeing 737 - 800..barem je tako bilo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ama nema da brines, normalan veliki avion, stignes za 1 sat i 40 minuta do Istanbula, azijski deo. Nama je u povratku kasnio jedan sat let, pa ako vam se dogodi da znate da ne knapirate ako prelazite na neki drugi let.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Leteo sam u dva navrata sa njima na relaciji BEG-ANT-BEG sa sletanjem u Istanbulu na Sabiha aerodrom. Sve je bilo OK. Avioni 737-800. Cena povratne karte kupljene nekoliko meseci ranije 125 evra komplet sa svim taksama i 20 kg predatog prtljaga + rucni prtljag.

I iduce godine planiram na odmor u Tursku i naravno sa Pegasusom do Antalije..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka