obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

276 poruka u ovoj temi

Meni su ponudili i tu opciju (30 evra za noć, početak jula, četveročlana porodica - dakle baš ta budžet varijanta koji pominješ), ali je to nažalost bilo skoro dva meseca pre početka rada Pay Pala u Srbiji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada sam uplacivala depozit,savet koji nam je dao putnik srecko itekako mi je pomogao.Kao sto je i sam rekao,niko me nije nista pitao,popunjavala sam obrazac,iznos za pomoc prijatelju.....i bas sve kako je on ovde opisao.Nije bilo nikakvih problema. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada uplaćujete preko WU svi čuju koliko uplaćujete, kome,gde jer je zaposleni u pošti koji mi je popunjavao uplatu odrvnuo Severinu pa smo se nadvikivali, inače 100€ provizija 1500 din.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo mog iskustva sa plaćanjem paypal-om. Platio sam depozit za apartman u Albaniji, procedura je više nego jednostavna i što je najbitnije za nas, potpuno besplatna. A evo i kako. Politika paypal-a je da troškove transfera novca snosi primalac uplate, pa je tako meni sa deviznog računa na koji je vezan paypal nalog skinuto tačno onoliko koliko sam poslao, dok je primalac primio nešto umanjeni iznos, tačno 4,75% manje od poslatog iznosa. I ovo je provereno ne samo za depozit za smeštaj već i za još neka plaćanja paypal-om.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo mog iskustva sa plaćanjem paypal-om. Platio sam depozit za apartman u Albaniji, procedura je više nego jednostavna i što je najbitnije za nas, potpuno besplatna. A evo i kako. Politika paypal-a je da troškove transfera novca snosi primalac uplate, pa je tako meni sa deviznog računa na koji je vezan paypal nalog skinuto tačno onoliko koliko sam poslao, dok je primalac primio nešto umanjeni iznos, tačno 4,75% manje od poslatog iznosa. I ovo je provereno ne samo za depozit za smeštaj već i za još neka plaćanja paypal-om.

Da li postoji neki raspon plaćanja pa u skladu sa tim i procenat troškova, npr. do 100€ je jedan procenat, preko 1000€ drugi itd.

ili je procenat isti bez obzira na iznos uplate?

U konkretnom slučaju ako bi grku trebao da uplatim 100€, troškovi su 4.75€ i on bi primio 95,25€,

u tom slučaju uplatim 105€, on dobije 100€, ja snosim troškove od 5€ i svi srećni,

ja završio za kratko vreme i od kuće, on dobio 100€...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imaš razne varijante. WU recimo ima cenovnik "od do", bez procenta i naknadnih troškova, dok banke obično naplaćuju neki fiksni procenat (uz određeni minimum) + troškove druge strane. Recimo Societe uzima 0.8% ili minimum 1200 din, ali naplate kasnije i 7 EUR navodno za troškove te druge banke. Pitali su me pre toga da li taj drugi trošak hoću ja da platim ili ide na račun primaoca... Sve može uz dogovor, samo treba videti šta te najpovoljnije izađe na kraju.

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se tiče paypal-a ne znam ima li te raspone i različite provizije za različite iznose, ovo što sam napisao bilo je baš na primeru iznosa oko 100 evra. A ako njemu treba da uplatiš 100 evra, uplatiš 105, njemu stigne 100 a provizija 5 evra na tvoj račun ide, sediš u fotelji, uz hladno pivo plaćaš račun i ne čekaš u redovima da bi kada dočekaš svoj red se svađao sa nervoznim šalterskim radnicama

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možda zato što smo već klijenti neke banke (i to dugogodišnji), što tamo već imamo otvoren devizni račun, možda i neka sredstva na njemu, što smo zbog svega navedenog očekivali neki normalan "tretman" i proviziju, a možda i ova tema nije bila ni pokrenuta kada su neki platili?

@Marijamia

Mislio sam da su u Societe Generale najveće derikože, ali ovi tvoji ih bogami debelo nadmašiše...

Upravo tako Saša. Kod njih imam oročen devizni račun, obe banke su članice iste grupacije, u tom trenutku ta banka mi je bila najbliža... Možda je moja greška bila što nisam navela kao svrhu uplate "pomoć prijatelju" već smo stavili uplata depozita za letovanje i eto ... odraše me.

Ja sam inače uplatila depozit u januaru kada mislim da ova tema još nije ni bila pokrenuta...ali pošto sada videh razna iskustva pomislih nekom će možda biti od koristi moje.

Još se sećam da mi je službenica onako zaverenički šapnula da će, zato što sam njihov štediša, procedura biti malo jednostavnija ili uz nižu proviziju sad se ne sećam, znam samo da su mi kao nešto učinili, :shokiran: ne smem ni da pomislim kako bi prošao neko ko nije njihov klijent.

Izmenjeno (marijamia)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam takođe vrlo rano uplatio depozit, a stvarno sam očekivao da će procedura biti brza i jednostavna (obzirom da u toj banci imamo račune već godinama), a provizija minimalna, no na kraju nije ispalo tako. Dobro se raspitajte i sračunajte gde vam je najpovoljnije. Čini mi se da za sada WU prednjači u tome, a i Pay Pal nije loša opcija...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Да ли су неком вратили уплату, мене су јуче звали из Комерцијалне банке са информацијом да је Пиреус банка блокирана. Има ли ко какву информацију?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

uplatio u Marfin banci 270 evra i 10 za proviziju,vrlo brzo i efikasno

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel neko vrsio uplatu preko Pireus Banka ka Pireus Banci u Grckoj?

Izmenjeno (helen24)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo mog iskustva sa Aik bankom (juče uplatila):

za 60evra uzeli su mi 500 din i 15 evra za inotroškove. Nije bilo baš kako sam zamišljala čitajući iskustva koja su ostali imali :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, da ne bi bilo kao prošle godine, pročitala sam malo vaša iskustva i prošetala do par banaka i evo šta sam saznala:

Aik banka uzima proviziju od 0,3 %, ali da li i koliko uzima strana banka ne znaju unapred, zavisi od nemačke banke preko koje se vrši transfer. U Hipo banci su me gledali belo i rekli da ta usluga (slanja novca u inostranstvo) kod njih ne postoji.

U Vojvodjanskoj banci je provizija 1.400, dinara i 10 evra. U Alpha banci 20 evra. Najzanimljivije je bilo to što Grk kome sam uplaćivala ima račun u Eurobanci EFG i kada sam nazvala njih, pretpostavljajući da je tamo najpovoljnije, rekli su mi da je njihova provizija 28 evra!

Na kraju sam uplatila preko Komercijalne uz proviziju od 1.000,00 dinara! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko uplaćivao depozit putem Pay Pal-a? Kako to ide i koliku proviziju oni uzimaju? Uplata fizičkom licu..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25944
    Ukupno tema
    865499
    Ukupno poruka