obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

276 poruka u ovoj temi

Svake godine proveravamo kolike su provizije za transfer novca u inostranstvo kod svih banaka. Prošle godine je banka Inteza imala, po nama, najbolje uslove. Ove godine su podigli proviziju i na taj način se izjednačili sa ostalim bankama.Očekivali smo da banke poreklom iz GR (npr.Alfa banka) ima najmanju proviziju, ali smo dobili obaveštenje da sem naziva, nemaju sa matičnom ništa zajedničko,ne funkcionišu kao da su iz iste centrale. Najviše nas je plašilo to, što sem provizije naše banke, moramo platiti i troškove ino banke, koji su išli od 10e do 25e (OTP). A na sajtovima vila piše Note:banking transfer costs are charged to the customer. U Komercijalnoj su nas uveravali da troškova ino banke nema (sem onih 1000din). Da nas ne bi, u GR, dočekali dodatni troškovi, našli smo drugi način uplate (bar za ovu godinu). Nama poznata osoba je išla, poslovno u GR, i direktno u banku vlasnika uplatila depozit - kao kad kod nas uplatite nekom na tekući, pa nismo platili nikakvu proviziju. Neko je na forumu napisao da ukoliko imate nekog u EU, da on može preko bankomata da uplati bez provizije i da su to i proverili i da funkcioniše...

Tako je. Ja sam sestru zamolila da uplati iz EU, i ništa je nije koštalo!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Значи разликују се провизије од филијале до филијале,Али не може уплата без сфифта и ибана.

da,moras imati iban i swift
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pored iban broja i swifta potrebno je ime i adresa primaoca (fizičkog lica).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam slao depozit u januaru preko Intese u Grcku. Za 460e mi naplatili oko 1800 din. Placa se Intesi za nostro doznaku po tarifi banke i plus troskovi strane banke. E sad pitanje je da li troskovi strane banke stvarno postoje ili je to jos jedan nacin da se ucari koji dinar od nas korisnika. Sudeci po ranijim postovima izgleda da samo Komercijalna banka ne naplacuje taj deo za troskove strane banke. Da li to strana banka oduzme od uplacenog iznosa najbolje da nam kaze neko ko je uplacivao preko Komercijalne i proverio posle kod primaoca.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Societe su pitali da li taj trošak da ide na račun primaoca... Rekao sam da ne ide, naravno, pa su mi skinuli i tih 7 EUR.

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

PayPal je stigao i u Srbiju konačno!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Моје искуство од пре 7 дана је следеће: на 300 еура депозита сам платио нешто испод 2000 динара у ,,Интеза,,банци.Даље нисам тражио јер код њих имам девизни рачун.Истине ради имам дев.рачун и у ,,Меридијан ,,банци али прошле године су ме гледали у чуду кад сам их питао за трансфер новца као да паре шаљем на Месец.

Ha ha, i ja sam ove godine platio preko Intese, 450e poslao za manje od 2000 din. Mejlom su mi poslali SWIFT tako da je sve bilo brzo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

PayPal je stigao i u Srbiju konačno!

Da li to znači da će uplate depozita za letovanje biti bez provizije?
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene danima "gazdarica" ubedjuje da mi je dovoljan samo IBAN i da su ljudi odavde placali bez problema a meni u banci i dalje traze i swift koji ona nece da da ili ga nema ili...

na kraju cu da odustanem verovatno...nemam pojma

Izmenjeno (djura13)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bez SWIFT koda nećeš moći da pošalješ pare. SWIFT kod služi kao identifikator za banke. Kodovi su neophodni za prenos novca iz banke u banku.

Teoretski ako znaš u kojoj banci gazdarica ima račun i u kom se mestu nalazi možeš ovde da pronađeš SWIFT kod. Ako pogrešiš i pošalješ pare na pogrešno mesto mislim da moraš da platiš neku proviziju da ti vrate pare.

Ako ti se baš sviđa smeštaj ili ubeđuj gazdaricu da ti da swift kod ili joj šalji pare preko Western Uniona.

Izmenjeno (elzner)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za iznos od 100e u Komercijalnoj je negde oko 1000 din, u Intesi oko 2000, Western Union 1600. Cekam da mi Grk posalje racun, pa tek onda mogu da zavrsim u Komercijalnoj (inace neke banke ne traze fakturu). Mogla sam verovatno i sama da iskucam tu fakturu, ali neka ide ovako...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za iznos DO 1000 E, provizija je 1000,00 dinara.

Inače banke ne traže fakturu. Depozit na ovaj način možete poslati fizičkom

licu, a za svrhu plaćanja navodi se pomoć članu porodice ili pomoć prijatelju.

Izmenjeno (putnik srećko)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U 99% slučajeva Grci ne daju profakture jer izdavanje soba rade na crno (izbegavaju plaćanje poreza). Profakturu možete dobiti samo od hotela ili nekog ozbiljnijeg privatnog smeštaja. Problem je što bez profakture ne možete legalno (gledano prema našim propisima) da pošaljete pare nekome kao rezervaciju smeštaja i zato se uvek kao razlog slanja navodi poklon ili pomoć (i to ne treba da vas brine jer to tako funkcioniše godinama).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Komercijalna banka, 1000 din. na 200 eur depozita.

Prosle godine otvorila devizni racun kod njih, ne placa se nista odrzavanje racuna, dobijete karticu i sledece god. opet mozete kod njih.

Jako ljubazni, posalju swift mailom... Nisam njihov komintent inace ali svaka pohvala...

Mislim da su oni i prosle i ove godine bili najpovoljniji...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U 99% slučajeva Grci ne daju profakture jer izdavanje soba rade na crno (izbegavaju plaćanje poreza). Profakturu možete dobiti samo od hotela ili nekog ozbiljnijeg privatnog smeštaja. Problem je što bez profakture ne možete legalno (gledano prema našim propisima) da pošaljete pare nekome kao rezervaciju smeštaja i zato se uvek kao razlog slanja navodi poklon ili pomoć (i to ne treba da vas brine jer to tako funkcioniše godinama).

Negde sam pročitao da u Grčkoj račun mogu imati firme, samo

ako ima deset i više zaposlenih. Zato uglavnom funkcionišu kao

fizička lica.

Da li se to odnosi samo na turizam, ili i na druge delatnosti :nempojma:

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26041
    Ukupno tema
    869033
    Ukupno poruka