obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

295 poruka u ovoj temi

Ja sam preko Unicredit banke isto dobro prošao ako se dobro sećam za transfer novca u Nemačku su mi za iznos od 400 € uzeli 1400 din.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko nedovano uplaćivao depozit za letovanje u Grcku? Ko je sad najpovoljniji?Treba da uplatim 150evra.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pokusaj da nadjes nekog u banci. Ja sam platio 1000din proviziju u Komercijalnoj (to je minimim). Njihov sam poslovni (racun firme) klijent godinama (17 punih), pa su mi tako obracunali. Placao sam kao fizicko lice.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo danas uplatili 175 eura...proveravali troskove u 2, 3 banke i ispade u Unicredit najpovoljnije, oko 1700 din. U ostalim bankama 2500 din.

Na kraju suprugu kao radniku banke Credi Agricole dadose po 1500

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da se slozim sa Beeblebroxom, Komercijalna ima najmanje troskove obrade, uz to da i sam posedujem racun. Mislim da je 0.2% od s.ume koja se uplacuje.

Da dodam ako neko hoce da se igra sa Paypalom, zadnji put kada sam uplacivao kolegi, ispalo je 0.75% od sume.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kolka je provizija u Intesi na 100 eur? 

I koliko ispadne preko western uniona provizija za 100 eur , zna li ko? 

(mislim, sad u 2019-oj)

EDIT: sad sam isao uplatio western unionom. 100 eur je 14010 din.

Izmenjeno (Markonije)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta je potrebno od podataka kako bih uplatila depozit na racunu? Gazdarica mi je dala samo IBAN broj ali banke traze ime adresu i SWIFT kod a ona izbegava da mi da te podatke. Da li neko ima slicnog iskustva? Do sada sam uvek placala  preko wu i bilo je sve kako treba. Ali ovog puta grci izbegavaju ? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa eto od banci su ti rekli sta tacnije treba i to je to ako imas podatke i naravno devizni racun

i meni neki su mi trazili preko banke da uplatim ali sam odustao kad sam shvatio da je lakse preko WU

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala. Ali problem je sto vlasnici izbegavaju da mi daju bilo sta sem IBAN broja. A i za WU mi treba adresa, ime... Mislim da cu potraziti drugi smestaj. Ovo mi je neodgovorno. Nikad mi se ovo nije dogodilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za WU treba samo ime, ne i adresa. Primalac moze da digne novac bilo gde, ako zna sifru ( koju mu vi posaljete mejlom ili sms-om). 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam. Tako sam par godina uplacivala. Sada ne zele ni ime da mi daju. Vec samo Iban broj. A sa njim nista ne mogu. Samo sam htela da pitam da li je jos neko imao slican problem. Grkinja kaze da je do sada davala samo Iban broj i da niko nije imao problem. Ali kako?! Nemoguce je samo sa tim!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda nekome zatreba i ova informacija da se ne iznenadi na salteru...

Na papiru ( slika iznad ) su cene,otprilike samo informativnog karaktera. Ustvari je skuplje... malopre sam poslao 200 evra i platio ukupno 27450 dinara. Što je mnogo vise nego sto pise na tom jbnom papiru. Naši mangupi ne prihvataju da uplatiš u evrima nego moras u dinarima ( u evrima mozes da primis novac )  i onda izracunaju neki kurs od 126.5 dinara za 1 evro. I eto lepe sume za poštu ! Provizija je i dalje ( kao ) 2200 ali je za to kurs evra kao da pijes kafu na ajfelovom tornju :)

Mozda ovo i nikome ne zatreba ali nece ni da škodi. A čim ne škodi,znači da koristi  :D  

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Verovatno nisi čitao temu.

Da jesi, zaobišao bi ih u širokom luku. :pardon:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ma jesam citao. ( ne znam sta mi je promaklo  ? ) Isao sam i u te banke koje se ovde pominju i one kojih se niko nije setio :) svuda se svede na isto jer uzimaju proviziju i plus banka koja prima novac ima neki svoj kurs i kad se sabere ispadne isto,plus sto bih morao u nekoj banci da otvaram racun i da se cimam sa tim. ( komercijalna 2000 + neki troskovi + provizija grcke banke = oko 3500 ) intesa jos skuplja,OTP oko 3500

Da ne bude zabune...ne zalim se ja na njih ( mnogo :D ) nego iznosim stanje stvari da bi neko mogao da nadje nesto povoljnije ako moze. ;) 

Izmenjeno (Acika1)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26207
    Ukupno tema
    873971
    Ukupno poruka