obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

305 poruka u ovoj temi

WU ubija kursom.

U tvom slučaju na 200 € razlika je oko 4000,00 din. (provizija + nenormalan kurs).

Nisam siguran da je u Komercijalnoj banci provizija 3500,00 din. Da li si proverio u banci ili si čuo od nekog?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao u banku danas i tako mi rekla sluzbenica. 2000 njihova provizija i ostalo jos oko 1500.,valjda provizija primajuce banke i ne secam se sta vec nabroji... bas sam se iznenadio jer sam citao ovde da su najpovoljniji

Pa nego sta nego razbijaju..ispalo mi oko 3600. Ali tako je kad ne moze da se salje u evrima..ma luda kuca .

Izmenjeno (Acika1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам пре месец дана у тој комерцијалној платио 2000 динара и ништа више...

Знам само да је разлика ако је у питању правно или физичко лице које прима уплату, и то мораш да им нагласиш...

Ако је физичко(као у мом и већини случајева) назначе у банци 'поклон' ил тако нешто, и онда плаћаш само 2000, и наравно даш евре, не мењаш их у банци по њиховом курсу...

Пре пар година је чак било само једнА  црвена, не знам тачно кад су дигли на две?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na sajtu Komercijalne banke piše ovo.

IMG_20200310_104200.png.6e7fde5ad9f6430e

Godinama sam plaćao avans preko njih i uvek je bila provizija 1000,00 din. Nikad nisam imao troškove za inobanku.

Da li se i šta menjalo ove godine, napisaće onaj ko bude korstio njihove usluge.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ne znam bre narode. Lepo sam joj rekao sta mi treba i sta hocu. Kaze mi da moram da otvorim racun,i ovo sto sam napisao gore. Jbm li ga sad. Eto nisam znao ni da moze u evrima kod njh. Nista mi nije rekla...ma nek ide do djavola.Sada sam uradio ovako a drugi put cemo da vidimo sta cemo :)

Izmenjeno (Acika1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pa ne znam bre narode. Lepo sam joj rekao sta mi treba i sta hocu. Kaze mi da moram da otvorim racun,i ovo sto sam napisao gore. Jbm li ga sad. Eto nisam znao ni da moze u evrima kod njh. Nista mi nije rekla...ma nek ide do djavola.Sada sam uradio ovako a drugi put cemo da vidimo sta cemo :)

Зато што 90% тих шалтеруша не зна где је лево и кад јој кажеш да хоћеш да отвориш девизни и уплатиш паре у иностранство као да си јој рекао да напише формуле за три њутнова закона. Њихово је да буду напирлитане, нашминкане, намирисане, набеђене и надрндане а за остало им се ј..е!! 

Е сад имам познаника из БГ који је код њих неки шефић па ми је тачно написао шта да тражим у овој пословници у коју сам ишао, тако да сем пар мрких погледа нисам имао проблема:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam slao preko WU online.  150 evra je iznelo oko 20000 dinara. Jedina mana sto se mora otici na neku od lokacije da se izvrsi autentifikacija pokazivanjem licne karte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to je to otprilike, samo je razlika u tome gde saljes... od 16000 do 26000  provizija je 2200 plus kurs  evra u zemlji u koju si slao. Ja sam slao u grcu a tamo  ispadne kurs oko 126  :(  

Izmenjeno (Acika1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kurs jeste isti ali je naknada manja ako se salje online.

 

naknade.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto jos korisnih informacija...a mislio sam da sam dzabe "osvežio" temu  ☺ 

Izmenjeno (Acika1)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo najsvežije informacije od juče :)

uplata depozita preko Komercijalne banke, dakle na samom formularu se navodi fizicko lice i kao pojasnjenje napise se "pomoć", znaju već to šalterske službenice.

Ono što je novo jeste da se sada pored gore navedene provizije od 1.000 din plaća i provizija inobanke, to je uvedeno pre par meseci, tako su mi rekli i taj drugi deo može da se plati u EUR (8.5 EUR), pa vam skine sa deviznog računa. Dakle, dupla provizija!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo ranijih godina uplaćivali preko Komercijalne, međutim ovih dana kada god prođem pored najbliže filijale ima ih bar desetoro u redu ispred, danas sam svratio do Rajfajzena drugim poslom, tamo imam već otvorene račune, i pitao koliko bi iznosila provizija preko njih, ako troškovi idu na primaoca onda je 0,8% (s tim da je najmanji iznos 1.000din, tako da na onih 200€ koje sam trebao da uplatim svakako izađe manje od toga pa bi ipak naplatili onih 1.000din), a ako ja plaćam sve troškove onda je provizija 12,5€, odnosno izašlo me sve zajedno nekih 2.480 dinara, pošto sam novac već svakako imao kod sebe obavio sam tu na licu mesta, nije bilo ni žive duše, pa jesam bio 480din u "šteti", ali barem nisam čekao napolju po ovom pljusku...

Tako da pitajte svoje banke, možda je i kod drugih sad približno kao u Komercijalnoj...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam uplatio depozit 50 evra za Grčku preko WU i platio ukupno 7113.00 din. Od toga je provizija 800 din a ostalo kurs 1 RSD = 0.007920 EUR.

Eto možda će nekoga zanimati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta je trenutno najpovoljnije za uplatu-transfer 500 evra Grku za letovanje ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da odgovorim na svoje pitanje. Paysend za uplatu na iban račun ne uzima proviziju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka