obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

305 poruka u ovoj temi

E, da... PayPal...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neki Grci imaju otvoren Live Pay racun u Eurobanci - elektronski servis za direktan transfer novca sa kartice bilo koje druge banke (Visa, Master, mozda jos neka ali ove dve sigurno). Potrebno je da ispratite link koji vam posalje Grk i odvede vas na taj servis Eurobanke gde unesete podatke sa kartice i napravite transfer. Nema provizije, nema otvaranja naloga i sto je najbitnije bezbedno. Ja sam koristio prvi put pre dve godine i sve je bilo OK. 

Slican servis ima i NBG ali nisam imao iskustva sa njima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja uplatila tako ove godine, po prvi put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni Grkinja trazila preko WU...valjda nece da skinu kozu za 100e :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neće baš kožu ali.. WU uvek obračunava euro po većem kursu od zvaničnog, na to uzmu i proviziju, tako da budi spreman da izdvojiš  oko 14500 dinara za jednu zelenu evropsku novčanicu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za one koji plaćaju karticom preporuka da plaćaju master karticom, računaju bolji kurs od visa kartice. Iskustvo sa Allija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 29.3.2017. at 12:46, nole73 je rekao/la:

Neće baš kožu ali.. WU uvek obračunava euro po većem kursu od zvaničnog, na to uzmu i proviziju, tako da budi spreman da izdvojiš  oko 14500 dinara za jednu zelenu evropsku novčanicu.

Poslacu joj mail da vidim da li mogu preko banke...e sad da li mogu to od kuce preko online ili se mora u banku...vidim po tvojoj racunici da cu izdvojiti oko 1500 vise nego u banci...a to je dovoljno za putarine i kafu...malo li je :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam siguran, ja sam placao direkt u Komercijalnoj banci uz proviziju od 1000 din. Prelistaj temu stranicu ili dve unazad, mislim da je bilo reci o tome.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma sve sam procitao od prve strane :) moram sa njom da proverim oko tog racuna u banci...valjda ima, jer ne poznajem nikoga ko nema racun u banci :) hvala za savete

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko placao PayPal-om!? 

Kako to funkcionise!? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Klik - klik i gotovo, eto tako ;) Treba vam samo email adresa sa kojom je onaj kome plaćate registrovan na PP, unesete je u online formular i iznos koliko plaćate, i gotovo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolika je i ko plaća proviziju kada se šalje pay-pal-om?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za plaćanje nema provizije, za prijem novca postoji procenat koji PP uzima i zbog toga Grci verovatno ne koriste ovo u većem broju, mada tu u najgorem slučaju provizija bude manja od 4€ na 100€, što je svakako jedna od najpovoljnijih varijanti, ali kad Grk voli da dobije okruglo 100 kada traži 100, onda moamo da se družimo sa bankarima i WU-om i sličnim varijantama...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mало пре шетао по банкама, на 85 е

Пиреус 15 е њихова провизија + 50 е (као гаранција за провизију банке па колико скину)

Комерцијална банка (National bank of Greece) 15 е њихова провизија + 15 е (као гаранција за провизију банке па колико скину)

Western 10.988,81 динара + 1.500,00 провизија = 12.488,81 динара

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 21 minut, Звезда је живот je rekao/la:

Комерцијална банка (National bank of Greece) 15 е њихова провизија + 15 е (као гаранција за провизију банке па колико скину)

Na sajtu i dalje piše da je provizija 0,8%, a da je minimalna provizija 1000,oo dinara, kada su evri u pitanju.

Provizija za dolarsku transakciju je takođe 0,8%, a minimalna provizija je 600,oo dinara.

http://www.kombank.com/transfer-novca

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka