obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

305 poruka u ovoj temi

Ima nečega i u pregovaračkim tehnikama al ajde... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine se sa Grcima, desava nesto cudno...:neznam:

Skoro da niko nece ni da cuje za pregovaracku tehniku, a ako i hoce, to je prosto smesan iznos. A trenutno na mnogim sajtovima za bukiranje, ima tako dobrih ponuda i masa njih je dosta povoljnija, nego sto traze vlasnici u direktnom kontaktu. Cudno, ali, proveravala sam ovih dana :rolleyes:

A lakoca placanja preko tih sajtova-neprocenjivo :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U nekoliko postova je izneta netačna tvrdnja da plaćanje nije moguće e-bankingom. Uplata sa slike dole je tako izvršena. Provizija je bila 800 rsd. Iz fotelje za 5 min. Unicredit. 

gr placanje.png

Izmenjeno (gogo23)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lovely jubbly:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, UniCredit je povoljan, ali morate otvoriti račun, ako niste klijent, ništa od el. plaćanja. Molim samo da razjasnite da li je uplata za fizičko ili pravno lice. Znam da elektronski može za pravna lica, ali za fizička lica nisam sigurna. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nije jasno iz naloga za uplatu, fizičko lice je u pitanju, vlasnica hotela.

Kada se plaća fizičkom licu mora se u svrsi uplate navesti "pomoć prijatelju", klasična uplata sa svrhom "turističke usluge" ne prolazi kada se novac šalje na privatni račun.

(osim ako Jorgoвanka nije nešto promenila u zadnje vreme) 

p.s.

Ne mogu da izdržim:

Pre 10 sat, Ljubicac je rekao/la:

Da, UniCredit je povoljan, ali morate otvoriti račun, ako niste klijent, ništa od el. plaćanja. 

Uobičajeno je da kod nekih drugih banaka imate elektronsko plaćanje bez otvaranja računa :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kažete da je Komercijalna banka najpovoljnija u smislu provizije kad uplaćujete depozit Grcima - vlasnicima smeštaja, tj. kad fizičko lice uplaćuje novac (pomoć) fizičkom licu, jer tada Komercijalna banka uzima samo 1000 dinara, odnosno 0,8%, a minimum 1000 dinara.

Mene zanima, da li vam se ikada desilo da Devizni sektor Komercijalne banke odbije da izvrši transfer novca, jer na primer ne veruju da pomažete svog rođaka ili prijatelja u Grčkoj, kao i da li vam se dešavalo da Grk dobije manji iznos od onog koji ste mu poslali, jer je na primer njegova banka skinula proviziju?

Svi pominjete tih 1000 dinara provizije u Srbiji, a niko ne kaže postoji li još neka provizija u Grčkoj, koju grčka banka naplaćuje.

Recimo, u Eurobanci su mi rekli da bi mi ukupan trošak za slanje 200 evra Grku, koji takođe u Grčkoj ima račun u Eurobanci, bio 28 evra (13 evra uzima naša Eurobanka, a 15 evra Grkova Eurobanka).

Da li se to dešava i kad transferišete devize preko Komercijalne banke, ili je tih 1000 dinara sav trošak koji bih za transfer tih 200 evra imao?

Fala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje iskustvo sa Komercijalnom bankom je da nikad nisam imao dodatnih troškova, a Grk je uvek dobijao ceo iznos. Banka me nikad odbila, a realno ne verujem i da smeju. Nisu oni istražni organi. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fala ti, Srećko brate. Uplatio sam u Komercijalnoj. Našetali su me da Bog sačuva. Četiri puta sam čekao po pola sata u redu jer je bila neviđena gužva. Imao sam devizni račun kod njih, ali su ga ugasili, jer ga nisam koristio godinu-dve dana, pa su mi otvarali novi. Za to je F red i za to sam posebno čekao, a onda su me prebacili u A red gde sam još tri puta čekao. Sve tri službenice na koje sam naletao su imale svoju priču. Prva postarija me je vraćala kući da odštampan privatnu mail prepisku sa Grkom, pa da je priložim za njihovo Devizno odeljenje i terala da upišem da se radi o uplati aranžmana, a ne o pomoći prijatelju, jer to kao bolje prolazi, što je meni bilo suludo (šta koga boli uvo kakve smo sve nežne reči razmenjivali moj Grk i ja :D. Druga srednjih godina, drndoš samo takav, me je poslala u Eurobanku da se raspitam da li naplaćuju manje, jer i moj "rođak po babine linije" iz Grčke tamo ima račun. A treća mlada i lepa, sve joj se pozlatilo, je bila normalna i ljubazna, dala mi da sam popunim onaj formular po Srećkovom uputstvu, ja popunio, upisao da pomažem prijatelja, izabrao da sve troškove svih provizija snosim ja (OUR), uplatio 200 evrića i 1000 dinarića, dobio sve potvrde o plaćanjima, to prosledio Grku na mail i sad čekam. Valjda je tih 1000 dinara sve što ću platiti od provizija i valjda će Grku do kraja iduće nedelje leći pare, jer mlada i lepa kaže treba do 5 radnih dana maksimum za taj transfer novca. To vam je moje iskustvo, pa ako kome pomogne super, ako ne badava sam ovol'ko kucao.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Види, расположење им се креће по дужини рада у банци :D, и млада кад "порасте" ће бити као ове две иако се куне да то нема шансе.

Сав културан и нормалан свет уз неке нормалне провизије шаље паре по целом свету, а ми и даље као да чекамо "ред за визе" имамо 300 перипетија. Мада да будемо реални они имају друга ограничења у виду пореских биланса, порекла пара итд

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u njihovoj filijali u Delta City-ju sve završio za 10 minuta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije najpovoljnije, ali meni najbrže, jer imam net banking kod njih (kao I sve račune).

U Erste banci sam mogao sa deviznog računa kao fizičko lice da uplatim Grku fizičkom licu transfer kao turistička usluga, usluga hotela I sl.

Uplaćeno 100 evra uz proviziju od 10 evra + 256 dinara

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grk potvrdio danas da mu je celih 200 evrića leglo na račun. Znači, 1000 dinara je sve što sam platio na ime provizije u Komercijalnoj banci za transfer tih para.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo danas uplatili 100€, prvo smo svratili do Rajfajzena, zbog neke greške nije prošla uplata i onda je blagajnica usput spomenula supruzi da bi provizija bila oko 25€, tako da smo odustali. Pa smo otišli da pokupimo nov pasoš za starijeg klinca i u šalter sali MUPa je Erste banka, pitao sam i rekli su mi da na 100€ provizija bi bila 10+10€ odnosno oko 2.500din. Onda sam se setio da sam ovde čitao da je Komercijalna najpovoljnija, nazvao ih i raspitao se, i rekli su da je provizija 0,8% a minimalna 1.000din, proverio na netu koja poslovnica još uvek radi jer je bilo posle 18 i otišli smo tamo. Dok sam ja tražio parking supruga iskočila iz kola i krenula sa procedurom, pa sam ja došetao sa klincima i virnuo usput u cenovnik na pošti za WU, provizija za iznose do 16.000din je 1.500, ali setih se da je bilo reči da se uplaćuje dinarski i da oderu na kursnoj razlici, tako da mislim da smo dobro prošli.

Inače, blagajnica u Komercijalnoj je krenula da prevrće očima kad joj je supruga rekla šta joj treba jer se bližio fajront, pa je pokušala da je nagovori da dođe u ponedeljak ujutro, i onda je počela proceduru pa prepustila iskusnijoj koleginici, koja je pogrešno otkucala sumu i prebacila Grku 10 umesto 100€, tako da smo doplatili još 10, pustili drugi nalog na 100, a ovih 10 probaće da storniraju, pa će ili Grk dobiti 10% veći depozit ili ćemo mi imati 10€ na računu za dogodine...

Izmenjeno (valjan)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da javim da su šalteruše u Komercijalnoj osim iznosa zeznule i IBAN, izostavile su prvu cifru posle "GR", sad je bila supruga kod njih da isprave, ali su barem uspele da storniraju onu uplatu od 10€, tako da osećam da ću pola letovanja ubeđivati gazdu da otvori PayPal nalog, lakše i njemu i meni ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka