obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

305 poruka u ovoj temi

Za Western ti je to dovoljno. Na osnovu broja koji joj posaljes, ona podigne novac i javi ti da je sve ok. :

Preko banke je osim jeftinije provizije, bolje i zbog toga sto novac saljes u evrima, a za Western moras u dinarima po njihovom kursu.

Preko Komercijalne je provizija 1000 dinara.

Mi smo do sada slali preko WU, ove godine prvi put preko banke.

Ako ide preko banke, mora da prodje nekoliko dana dok novac legne na njen racun, preko WU cim joj posaljes broj, ona moze da podigne novac. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Sladjo,a taj vaucer bi trebalo posle od nje da dobijem?Sa cenom smestaja,datumom i depozitom,to ona treba posle uplate da mi posalje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama do sada nisu slali, samo dan-dva pred put posaljemo jos jedan mail i pojavimo se dogovorenog dana. :)

Nisu ni ove godine i nadam se da nece biti problema. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moze mala pomoc ja dans bio do komercijalne banke i oni mi traze neki neki ugovor ili prepisku sta smo se dogovorali .da li su i vama trazili isto ili mozda nesto drugo ili mozda ne treba nista hvala na pomoci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Anci samo reci da zelis da posaljes pomoc(deviznu) prijatelju u inostranstvo...inace ti popunjavas papir koji ti daju...i onda sve to lepo oni ukucavaju u svoj sistem....prepisku nije lose da imas ako neki bankar zeli da ti pomogne.ako si na cukarici stojim ti na raspolaganju da odemo zajedno kao podrska....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Traze racun na memorandumu hotela. Prepisku neku neformalnu ne. :) Naglasili su mi u banci (Komercijalna u pitanju) da im je potrebno na memorandumu kada sam isla da se informisem. Grka sam pitala da li je u redu da napisem "pomoc prijatelju" da bismo to pojednostavili i tako sam uradila kada je potvrdio. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Da li je neko mozda uplacivao kreditnom karticom preko ovog sajta?

https://www.easypay.gr/paymentshome.asp?lang=2

Grk kaze da je sajt pouzdan, ali ne znam da li ima provizije... Nasla sam na sajtu samo ovu informaciju, ali nisam probala, pa ne znam da li ima ili nema provizije...

3. Do I get charged when I execute payments through winbank easypay?

No, except for a small number of payments, where an extra charge is applied. In this case, you are notified about the exact charge amount on the payment page, before the payment is executed.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prošle nedelje uplatio depozit preko Westerna, provizija 800 dinara (preko 8300 je 1500 din), sve u svemu mislim da je najjednostavnija varijanta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Da li je neko mozda uplacivao kreditnom karticom preko ovog sajta?

https://www.easypay....home.asp?lang=2

Grk kaze da je sajt pouzdan, ali ne znam da li ima provizije... Nasla sam na sajtu samo ovu informaciju, ali nisam probala, pa ne znam da li ima ili nema provizije...

3. Do I get charged when I execute payments through winbank easypay?

No, except for a small number of payments, where an extra charge is applied. In this case, you are notified about the exact charge amount on the payment page, before the payment is executed.

Online uplate kreditnom karticom obično nemaju provizije. Provizije plaćaš svojoj banci, 1% od uplaćene sume, kao usluge inostranog plaćanja. Tako je i kada plaćaš karticom u prodavnici u inostranstvu..

PayPal je ubedljivo najbolja i najsigurnija varijanta, bez dodatnih troškova, ali nemaju svi vlasnici smeštaja u GR svoj PayPal nalog.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da obicno nemaju, ali mi je ovaj sajt nepoznat, pa sam se nadala necijem iskustvu... Provizija banke je zanemarljiva, brine me eventualna provizija sajta, i ovo: "No, except for a small number of payments, where an extra charge is applied"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prošle nedelje uplatio depozit preko Westerna, provizija 800 dinara (preko 8300 je 1500 din), sve u svemu mislim da je najjednostavnija varijanta.

Važna napomena. Kod Westerna je pravilo da ovde u Srbiji (u nekoj od pošta) uplaćujete dinarsku protivvrednost iznosa u Evrima, a Grci u svom mestu podižu ono što ste uplatili u Evrima. Kako Western ima neki svoj nerealan kurs Evra (oko 2 dinara više od zvaničnog kursa NBS), računajte kao trošak i tu kursnu razliku. Uzimajući u obzir takav nepovoljan kurs, granica od 8.300 dinara, do koje je manja provizija, ravna je (otprilike) iznosu od 70 Evra. Dakle, kad na proviziju od 800 dinara dodate to koliko ste platili više zbog razlike u kursu, dođe vam isto kao da ste platili proviziju od 1.000 dinara u Komercijalnoj banci (jedino što je kod Westerna jednostavnija procedura; nema provere IBANA, mogućeg sistemskog odbijanja i sl.).

Za uplate veće od 8.300 dinara, odnosno tih 70 Evra, Western se ne isplati, jer je tada provizija 1.500 dinara, što je više od provizije u Komercijalnoj banci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Logično je da novac u inostranstvo duže putuje. Idealna situacija je kada onaj kojem šaljete novac ima račun u korespodentskoj banci banke u kojoj ste uplatili novac. to stiže najkasnije za 24 h.

Realno, u transferu novca u Grčku uglavnom učestvuju bar tri banke, Vaša, korespodentska i banka u kojoj Grk ima račun. Ponekad transfer ide i preko dve korespodentske banke i to zna da potraje.

Problem je što banka u kojoj uplaćujete novac ne zna krajnji iznos provizije, može se desiti da vam naknadno skinu još novca sa računa ako korespodentske banke naplate proviziju. Zato neke banke tražedepozit dok ne dobiju krajnji račun transakcije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam na kraju uplatila preko onog sajta koji sam pominjala u prethodnom postu. Nema provizije, neka banaka, sve jednostavno i "iz fotelje", Grk dobio novac istog dana i potvrdio. Ako bude naknadnih iznenadjenja, javicu, ali sumnjam. Cini mi se samo da je uslov za ovakvo placanje da Grk ima nalog na tom sajtu.

Izmenjeno (azzurra)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sva Online plaćanja je uslov da onaj kome plaćate ima nalog. Šteta samo što je takvih malo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako ide uplata sa racuna firme direktno hotelu i preko koje banke je najpovoljnije ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka