obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

305 poruka u ovoj temi

Jel neko vrsio uplatu preko Pireus Banka ka Pireus Banci u Grckoj?

Evo i svežih vesti iz Pireus banke.

Uplatio pre 15ak dana 120 EUR Grku na osnovu e-maila u kome je dao Swift, IBAN i broj svog računa u Pireus banci Thessaloniki. Naša Pireus banka uzela 1.000 din. provizije, završeno za 15 minuta. Bilo bi i 5 minuta, da nisu morali da mi "odmrznu" devizni račun na kome nisam imao prometa od 2010. godine (ako niste imali prometa dve godine po računu,onda isti automatski prelazi u stanje "hibernacije"). Sutradan Grk javio da je sve OK...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko otvara devizni račun u Pireus banci neka spremi i 50€ depozita.

Vraćaju ga kad prodje transakcija, depozitom se "brane" od eventualnih skrivenih troškova. Glupost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

и од мене потврда за комерцијалну банку:

за 100€ провизија 1000дин.

цела процедура је трајала нешто више од пола сата јер су морали прво да ми отворе девизни рачун.

за сврху плаћања сам ставио "помоћ пријатељу", али су ми рекли да то не постоји него може "помоћ члану породице".

Izmenjeno (kau)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja u intezi pustio 15o jos 28 feb,,, grk se javio, medjutim nisam dobio swift iz inteze,, niti bilo kakvu potvrdu a bili su u obavezi da mi jave (napplatili i tu uslugu 250 din ) hm... inace troskovi su 1850

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam u Komercijalnoj otvorila racun i uplatila 200e. Provizija je bila 1000 dinara. To sam uplatila 100e za nas i 100e za prijatelje, pa su i troskovi bili po 500. :)

Samo sto je meni Grk javio tek posle 5 dana da je stiglo. Ziva nisam bila. :) Isao covek, proveravao ali para nema, pa nema.

Kada sam isla da se raspitam rekli su mi da moram da imam racun na memorandumu od Grka a kada sam ja rekla da cu napisati pomoc prijatelju, oni su bili u fazonu-Nemoj slucaj da se igras tako sa parama. :)

Kada sam otisla da sve to uradim, rekli su mi-Gde si danas dosla kada imamo puno posla?! I drzali me na salteru sat vremena. Sve to traje mnogo krace ali eto ja sam dosla kada su imali puno (drugog) posla, sta god to znacilo.

Napisala sam pomoc prijatelju.

Bilo mi je malo frka dok Grk nije javio da je sve ok jer smo do sada slali preko Western Union-a a tamo odmah znas da li je sve ok ili nije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cudi me da je proslo pet dana dok mu je legao novac.

Ja kad sam uplatila Grk se javio narednog dana da je sve u redu a u banci sam dobila swift kao dokaz da mu je novac uplacen.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

WU, juče poslato 50€ ,800 din provizija u pošti.Prosto ,jednostavno ,bez smaranja i čekanja po bankama...i otvaranja dev. računa.Inače na 100€ uzimaju 1500 din.

Izmenjeno (ivan-bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za slanje male sume novca WU se očigledno isplati.

Za veće iznose, pa makar to bilo i 100 E, ne.

Za avans od 270 E, platio sam proviziju u Komercijalnoj banci 1000.oo dinara.

Za isti iznos u WU, provizija bi verovatno bila četiri do pet puta veća.

Par reči što se tiče vremena provedenog na šalteru.

Ko nema devizni račun u banci, potrošiće na šalteru od 15 do 30 minuta. Ovaj

vremenski raspon ide na dušu šalterskog radnika i njegove spretnosti i trenutnog

rapoloženja.

Za svaku sledeću uplatu avansa, potrošićete onoliko vremena, koliko je potrebno

i za svaki drugi nalog.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Provizija se kod WU proporcionalno smanjuje kako se uvećava cifra,jer na 100€ su tražili u pošti(WU) 1500 din.Komercijalna je jako povoljna.Da li si tu proviziju uplatio sada ili pričaš za prošlu god.?Pošto Voj.Banka ubija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako pitas za proviziju u Komercijalnoj banci, sada je 1000 din. :)

Inace, nije nikakva procedura otvoriti devizni racun, samo je potrebna licna karta. I malo strpljenja. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek se kanim da otvorim dev.račun i sve kažem sebi koji će mi....jedino za ovakve stvari.A imam poštu koja je tik uz moj lokal ,tako da ne čekam red nikada i to me odvraća.Za par stotina dinara mi se ne isplati da čekam da otvore banku striktno u 9.00 i posle da čekam u redu.

P.S.Svaka čast za KOM.BANKU.

Izmenjeno (ivan-bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Komercijalna je jako povoljna.Da li si tu proviziju uplatio sada ili pričaš za prošlu god.?

Uplatio sam avans i ove godine Komercijalnoj banci.

Ista provizija je unazad bar tri godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi uplatili depozit preko WU 140 eura,za proviziju nas odrali,uzeli 2.200 dinara. :shokiran: Bas ga preterase,ali sami smo krivi sto se nismo bolje informisali.

Tako da evo malog upozorenja za druge da ne prodju kao mi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatio preko Komercijalne banke, kao i većina ovde. Uplastio sam u sredu 26. marta, a ovo Grk mi jos uvek nista ne javlja. Dodatno me zbunilo sto neki pisali kako su sutra dan uzimali neki dokaz o uplati kako bi swift kod slali vlasniku vile. Ja sam dobio cim sam platio jedan papir kao dokaz o uplati i niko mi nista nije rekao da treba da saljem Grku, ja kontam da ce mu leci novac na racu i da c videti, evo sutra ce nedelju dana vec a on nista ne javlja :'(

Dodatno me plasi sto mi Grk prvo poslao samo iban broj i neki account number, pa mi u banci rekli da moram da imam swift kod i iban broj, kada sam mu tu to napisao poslao mi swift i totalno neki drugi iban broj u odnosu na onaj prvi, i jos gore u prvom mailu mi napisao da se preziva AramBatzis a u drugom AramPatzis, tako je i u imenu jedno slovo promenio, samo da novac stigne gde treba sa ovakvim izgubljenim slucajem ili mi se lose pise :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, oni su malo lenji, nista drugo. I ja sam tako bila u frci sto nam se nije javljao.Odnosno, on se meni uredno javljao ali kaze-Pare nisu stigle. :D

Ja sam se uplasila jer sam do tada slala preko Western Union-a i tu novac odmah legne, nema cekanja. A on meni pise-Ma, nema problema mora da prodje nekoliko dana. Posle sam prestala da pisem svaki dan. :) Stiglo je posle 6 dana. Poslala sam u ponedeljak, javio mi u subotu.

Kod tebe je uhvatilo i vikend, zato malo kasni. :) Ne brini!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka