obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

305 poruka u ovoj temi

Mislim da je to fiksna provizija za sve iznose ispod 500Eur, al nisam baš sasvim siguran.

Račun moraš da otvoriš kod njih, a procedura traje 10 minuta (otkucaju ti gomilu papira, pa ih onda sve potpisuješ) i onda dobiješ karticu (izgleda ko čekovna kartica).

Za svrhu uplate samo kažeš "uplata za letovanje fizičkom licu" a oni posle u kompjuteru štikliraju stavku koja postoji za te svrhe.

Meni je ovo četvrti put da preko njih plaćam i svaki put je bila različita suma (ali uvek manja od 500 dinara), s tim da, ukoliko uplata ide preko intermedijarne banke (najčešće Deutsche Bank, Frankfurt), onda se dodatno plaća 5-10 Eur. To zavisi da li imaju specijalni ugovor sa određenom grčkom bankom o direktnom transferu novca. Znam da imaju ugovor sa Alpha bankom. Sad sam imao uplatu ka NBG i evo, već 3 dana (a uplata legla odmah) i ne zovu me da uplatim dodatak u evrima, pa cenim, imaju takav ugovor i sa NBG.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo sam se raspitala, jer mi je AIK banka blizu. Oni kazu da je njihova provizija 0.3%, a da za ino banku ne znaju, da se to zna tek po uradjenom swiftu.

E, sad, sa njihove strane je ok, ali se plasim da me ta ino banka ne odere.

Znaci ti znas sigurno da sa Alphom imaju ugovor?

Malo mi je to bezveze sto ne mogu da mi kazu unapred, valjda oni znaju sa kim saradjuju?! Ili to ne moze da se zna?

Nemam pojma kako to ide, nikad nisam tako slala novac. A njihova provizije je stvarno ok, samo sad te zackoljice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa onda ispada da su meni naplatili manje od tih 0,3% jer na 300Eur 500 dinara ispada 0,15%. Ali, u svakom slučaju. rekli su mi da, ukoliko ima plaćanja za intermedijarnu banku, to je u rasponu 5-10 eur. Koliko se sećam, pre 3 godine su mi naplatili 10Eur, a pre 2 godine 7.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru, raspitacu se jos malo, ionako mi blesavi Grk ne salje podatke vec danima, kao da on meni treba da plati, a ne ja njemu. Mislim se, mozda je nasao neke da im izda za vecu cenu, pa ce da me ispali :)

Ali, nije vazno, dobro je da znam kako to ide, trebace i za nekog drugog, ako od ovog ne bude nista.

Inace, provizija je 0.3 ili min.500 din + ino, zaboravih to da dodam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve pohvale za AIK banku i njihovu ekspozituru u Bulevaru Kralja Aleksandra u Beogradu i Nacionalnu banku Grčke (na grčkom Ethniki trapeza ellados).

Juče sam otvorio devizni račun i poslao depozit u Grčku. Procedura je trajala petnaestak minuta. Na poslatih 124 evra naplatili su mi proviziju 0.3% od tog iznosa a ne 500 dinara (iako u ugovoru za otvaranje deviznog računa piše kao što ste i vi rekli da se provizija naplaćuje 0.3% ili minimum 500 din). Rekli su mi da ne znaju unapred koliko će iznositi ino troškovi ali da neće preći 25 evra. Već danas sam putem e-mail-a dobio potvrdu o plaćanju što znači da ova strana banka nije naplatila nikakve troškove kao što je i Tripco napisao.

Super, super, super. Hvala vam svima na korisnim info. Uživajte. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grčka banka ima akcije Aik banke, ja sam jednom plaćao nešto preko njih, super su.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatila sam preko Komercijalne banke, jer ste ovde preporucivali. Lik na Terazijama sav zbunjen, gleda, pri put cuje...njegova sefica hoce da me vrati jer ne pise tacan iznos u mailu nego po danu, i da teba 25% avans. Onda kao ajde moze kao "pomoc clanu porodice", tako da sam jedno 45 min bila u banci zbog procedure. Rekli su mi za 3-5dana da dodjem po SWIFT, a iako postoji u formularu opcija slanja mailom, kaze to ne praktikuju...vrlo poslovno...kad sam dosla kuci, zvali me da je jedan papir ostao nepotpisan pa da svratim jedan dan. Eto, platih ja 1000din, ali se iscimah.

Izmenjeno (Alexia)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da su ovde mnogi dali preporuku za to preko koje banke je napovoljnije poslati novac u inostranstvo kao depozit, pa sam rešila da i ja ovde opišem svoje iskustvo sa bankom, ali kao negativno. Naime, kada mi je na mail stigao vaučer iz Grčke, trebalo je na ime depozita da uplatim 90 evra. Videla sam da da vlasnik apartmana ima račun u NBG banci, a kako sam i ja štediša Vojvođanske banke koja je pripojena grupi grčke NBG banke smatrala sam da će mi biti najpovoljnije da tamo uplatim novac. Međutim, ispalo je totalno drugačije. Prvo, taj prenos novca iz jednu u drugu članicu iste grupe trajalo je bezmalo sat vremena, a to je inače bio skraćen postupak za mene kao njihovog štedišu! Drugo neprijatno iznenađenje je bio sam iznos. Za tih 90 evra morala sam da platim 2.000, dinara i 20 evra! Nisam znala koliko je u drugim bankama, ali ipak nisam očekivala toliku proviziju, posebno što je banka u kojoj sam novac poslala pripojeni deo banke kojoj ide novac. Sve u svemu, banka me odrala, a ostalima koji razmišljaju o tome kojoj banci da povere ovu uslugu savet da u širokom luku zaobiđu Vojvođansku banku.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ti si skoro vise dala banci nego sto si poslala.....

mrzim banke zbog lopovske politike.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatila sam preko Komercijalne banke, jer ste ovde preporucivali. Lik na Terazijama sav zbunjen, gleda, pri put cuje...njegova sefica hoce da me vrati jer ne pise tacan iznos u mailu nego po danu, i da teba 25% avans. Onda kao ajde moze kao "pomoc clanu porodice", tako da sam jedno 45 min bila u banci zbog procedure. Rekli su mi za 3-5dana da dodjem po SWIFT, a iako postoji u formularu opcija slanja mailom, kaze to ne praktikuju...vrlo poslovno...kad sam dosla kuci, zvali me da je jedan papir ostao nepotpisan pa da svratim jedan dan. Eto, platih ja 1000din, ali se iscimah.

Mali savet.

Da bi izbegli "zainteresovanost" bankarskog službenika za svoj posao,

tražite obrazac za slanje novca u inostranstvo. Možda se i drugačije zove,

ali će vas sve jedno razumeti.

Sami popunite tražene podatke o vlasniku smeštaja, njegov broj računa,

naziv banke, iznos novca, a za svrhu plaćanja navedite - pomoć prijatelju.

Ovo je cela mudrolija, tako da nema potrebne da "edukujete" službenika

banke. Slao sam novac na ovaj način prošle i ove godine preko Komercijalne

banke i nisam imao problem sa bankarskim službenikom, a ni oko slanja

novca.

Izmenjeno (putnik srećko)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ala Vas deru banke, pa zar nije bolje da odvojite 15 minuta i da umesto što ovde raspravljate o uglavnom ne bitnim stvarima , okrenete telefonom 5 banaka i odete gde je najjeftinije i to je cela mudrolija.

Ja kada sam slao pare grcima, slao sam preko Alpha banke sa provizijom od 10 eur do iznosa od 500 eur, slično je i u Kombank, evo ljudi sada pišu da je Aik banka još povoljnija, znači ako nema neka banka koja ne uzima proviziju ( a nema je), zašto onda eksperimentišete i idete u neke leve banke kao recimo VB (čiji sam i ja inače zarobljeni klijent, ali samo do septembra).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda zato što smo već klijenti neke banke (i to dugogodišnji), što tamo već imamo otvoren devizni račun, možda i neka sredstva na njemu, što smo zbog svega navedenog očekivali neki normalan "tretman" i proviziju, a možda i ova tema nije bila ni pokrenuta kada su neki platili?

@Marijamia

Mislio sam da su u Societe Generale najveće derikože, ali ovi tvoji ih bogami debelo nadmašiše...

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajd za ovih 2000 dinara u Vobanu i da shvatim, tolika im je provizija, al onih 20 eur nikako nisu smeli da naplate. Pa to ide direktno u NBG, nemaju oni između sebe intermedijarnu banku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da je PayPal odnedavno dostupan u Srbiji da li je neko imao iskustva sa plaćanjem avansa grcima putem PayPala,

naravno da bi uplatili grku preko PayPala i on bi trebao da ima otvoren nalog.

Ja nisam otvorio nalog na PayPalu još uvek ali se setih da mi je jedan grk prošle ili pretprošle godine nudio kao opciju

da mu uplatim preko PayPal-a i obzirom da nije postojala kao opcija u Srbiji nisam se dalje interesovao ali sada se

možda više isplati od banaka. Plus što bi se "procedura" obavljala bez odlaska bilo gde i trajala bi mnogo kraće.

Vredi istražiti kako bi to funkcionisalo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PayPal bi trebalo da bude povoljniji od banaka, ali, koliko sam primetio, malo nekog "budget" smeštaja ima tu opciju. Čak i na Booking-u se može naći mnogo studija i apartmana u Grčkoj gde za način plaćanja stoji "cash only".

Sad, ako naletite na takvu opciju, mislim da je najbolje platiti tako.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka