Nata*

Skala

267 poruka u ovoj temi

Upravo smo se vratili iz Skale. Pitajte šta vas interesuje. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Niko nista ne pita?

Reci bar jel sve isto kao sto je opisivano ranije. Verujem da u ovom periodu nije bilo guzve, no jel bilo vrucine?

Putujemo u petak, progonoza za kraj sledece nedelje je grozomorna. Do 39 cak ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Skala je bila godovo prazna kada smo mi boravili, od 30.06.-10.07. Vreme je bilo malo teze nego sto smo ocekivali. Prva dva dana pakao, nakon toga veoma jak, gotovo olujni vetar, Od treceg dana su se temperature unormalile, malo izmedju 30 i 33 stepena, sto je bilo podnosljivo, ali je vetar, posebno na plazi, stalno prisutan. Vlaznost vazduha je veoma visoka. Mi smo bili sa malim detetom, pa nam nije bilo bas prijatno da duze budemo na plazi. Posle podne, negde od 18h je veoma prijatno, ali vetra uvek ima manje ili vise. Klimu je preporucljivo uzeti, pod uslovom da prethodno dobro pregledate njenu cistocu. U nasem slucaju, nismo se usudili da je upalimo, jer su naslage prljavstine bile neprihvatljive.

Plaza je ogromna i sasvim je normalno da se smestite, a da oko vas nema nikoga ili samo par ljudi. Sitan je sljunak je vecim delom, u vodi vec krece pesak.

Skal je prilicno malo mesto, veoma dobro snabdeveno. Postoje dve pekare sa svezim pecivima, apoteka, dosta taverni, tri supermarketa. Cene su kao i na drugim ostrvima. Giros je odlican, u glavnoj ulici, kosta 2,50 Eur. Paket vode od 6 flasa je od 1.75 Eur pa na vise, u zavisnosti od proizvodjaca. Mleko dugotajno je 1.56 Eur, kisela mleka od 200 gr su oko 0.60 - 0.75 Eur. Koka kola 1.5l je 1.50 do 1.65 Eur. Malo se razlikuju cene u supermarketima, ali za odredjene proizvode, tako da ne postoji market koji je povoljniji. Negde cete jednu stvar platiti vise, ali drugi proizvod je jeftiniji. Vec nakon prve kupovine u svakom od njih cete imati uvid gde sta pazariti. Sve je blizu. Kada smo poredili cene sa beogradskim prodavnicama, racunajte da vam je tamo sve duplo skuplje.

Svako jutro ce vas oko 8h probuditi covek koji razvozi svezu ribu, pa mozete da je spremite, ako zelite da kuvate u apartmanu.

U restoranima se nismo hranili, ali gledajuci table sa menijima, porcije se krecu kao i na drugim ostrvima, od 8.50 Eur do 12.50 Eur po osobi, u zavisnosti od izbora.

Uvece je mirno, nema nikakve buke, posle 23h se sve zatvara. Ako zelite da se odmorite i naspavate, ovo je dobro mesto kao izbor. U slucaju da vas interesuju izlasci, odaberite Lasi kao destinaciju. Struktura gostiju u Skali su uglavnom porodice sa decom, parovi. Ima sredovecnih britanaca, malo italijana, culi smo madjarski i srpski jezik. Niko nije bucan i ne pravi probleme. Sasvim pristojno mesto za odmor. Ako uzmete automobil, quad ili motor, sigurno mozete dosta toga obici. Mi ove godine nismo to radili, pa ne znamo cene rent-a-car agencija, ali verujem da nisu skupi jer je dosta nasih gostiju uzimalo automobile na 2-3 dana.

Pitajte ako vas jos nesto zanima, a nisam se setio da napisem. Prijatan odmor svima koji putuju! :)

Evo nekoliko slika plaze iz borovine iznad.

20170703_105342.jpg

20170703_105610.jpg

image-0-02-05-788011e3c13acfaf3c53530390bdd64a12dc20f34e8bf2b559dd4ec65d4f61bc-V.jpg

image-0-02-05-25789855b40a9e6d8136946d634cce80e8b957da9bfa42f07a320a1543ef4de7-V.jpg

image-0-02-05-ccf77f9d2c2d6b11e38b81f123e4b4d048ad393dc6405012570a269d19c99b3a-V.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos malo da opisem Skalu i nase utiske, koji ce vam, nadam se, pomoci da se odlucite da li da tamo letujete. Verovatno su drugi vec opisali smo mesto, ali nije na odmet da uporedite sve informacije.

Sadrzaja za decu nema uopste, tako da racunajte da ih sami animirate. Parkic koji je postojao prethodnih godina je uklonjen, jer su nam rekli da je prosle godine bilo neko nevreme, da su dva drveta pala i unistila veci deo, pa su ga zbog toga i bezbednosnih razloga uklonili. Inace, taj deo Skale koji obuhvata borovinu i setaliste sa manjim trgom, velikim sahom, dosta klupa, fontanom koja u sred sezone ne radi, jednom cesmom, je sva hladovina koju cete u ovom mestu pronaci. Glavna ulica je kaldrma, projektovana da je suncana celim delom dana, tako da je setnja prijatna samo rano ujutru kada krenete po kupovinu dorucka i u vecernjim satima. Ovo ukljucuje i sunce na plazi koje pre je pre podne iz pravca mora, a posle podne iza plaze, ali, ponavljam, ne postoji hladovina, osim pod jednim razgranatim boricem, gde se nekoliko gostiju smesta ako zauzme mesto, koje je na samom ulazu na plazu i more je daleko.

Ako putujete avionom, racunjate na nesto vise od sat vremena voznje od aerodroma. Gosti koji su isli autobusom rekli su nam da su putovali uzasno dugo.

Celokupni utisak je ipak pozitivan, ali u mnogome zavisi od vremenskih prilika. Ako je temperatura podnosljiva i bude oko 30 stepeni, napravili ste dobar izbor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala.

Bili smo prosle godine, evo i ove ista vila, sve isto. Vec sve znas i nema pitanja i gubljenja vremena sta je gde. Termin je bio presudan, vreme leta, dali su jos neki popust i ajd sto da ne.  Neke druge destinacije kad smo gledali su bile vec prodate ... Prosle godine klima uopste nije bila potrebna. To su neke naoko sitnice, ali mnogo znaci ako mozes da spavas samo uz otvorena krila na terasi. Ali ovo leto je toplije, pa cemo videti. I u Srbiji je tako. Za nekoliko dana jos jedan vreli talas dolazi.

Pitao sam za vreme jer sam mislio da mozda nije bilo bas kao u ostatku Grcke u tom periodu. Verovatno je ipak bilo bolje, no kad je svuda vrelo, tako je kako je ...

U skoroj buducnosti mozda letujemo na Baltiku recimo :-)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam konkretno pitanje, sad se setih.

Da li i dalje kad se sleti se ceka bezmalo na pisti? To im je veliki propust ako je tako. Da znam da se uglavim negde blizu izlaza pa trcim na pasosku a moji neka me stignu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo smo se vratili iz Skale. Pitajte šta vas interesuje. :D

Ima pitanja na prethodnoj strani ;-)

Sta ste obisli od plaza, pretpostavljam da niste sve vreme bili u Skali, predalek je to put samo za 1 plazu :-)?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam konkretno pitanje, sad se setih.

Da li i dalje kad se sleti se ceka bezmalo na pisti? To im je veliki propust ako je tako. Da znam da se uglavim negde blizu izlaza pa trcim na pasosku a moji neka me stignu.

Kada smo mi sleteli bili smo jedini avion na pisti i brzo smo uleteli na pasosku kontrolu. Mana im je njihova poznata neorganizovanost i lenjost. Jedan policajac na 180 putnika. Ceka se bas dugo. Mi smo bili sa malim detetom, pa smo prosli medju prvima, ali poslednji putnik je zavrsio bar 45 minuta kasnije.

Ima pitanja na prethodnoj strani ;-)

Sta ste obisli od plaza, pretpostavljam da niste sve vreme bili u Skali, predalek je to put samo za 1 plazu :-)?

Ne vidim na toj strani ni jedno pitanje na koje mogu dati odgovor. :)

Izgleda da si propustila da procitas da smo putovali sa malim detetom i da nismo uzimali rent-a-car. Ok, mogao sam da navedem da nismo koristili taxi niti lokalni autobus. :) Da, bili smo na jednoj plazi. A put i nije tako predalek kada letis avionom. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U skoroj buducnosti mozda letujemo na Baltiku recimo :-)

Ja verovatno necu imati tu privilegiju, ali moje, trenutno dvogodisnje dete, zasigurno hoce. :)

Ujedno, sve preporuke sa vilu Anthi (osim klima uredjaja). Imaju 4 apartmana, na izuzetnoj su lokaciji, svega dva, tri minuta od plaze.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja idem od 23. jula u Skalu. Nije da se radujemo što idemo u to mesto, ali drugo nismo mogli da nađemo. Ako ništa drugo, aranžman nismo platili puno. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja idem od 23. jula u Skalu. Nije da se radujemo što idemo u to mesto, ali drugo nismo mogli da nađemo. Ako ništa drugo, aranžman nismo platili puno. 

Nisi pogre[ila Skala je divna. Skla nije samo divna plaža, ima ima i 2 arheolaška nalazišta, ali moraš malo da prošetaš.

1.Prati braon tablu na kojoj piše Arhaic Temple of Skala-,oko 2 km peške uz obalu na putu za Poros Odmah pored je polu divlja plaža gde možeš da se okupaš. Prilaz nije najbolji,ali je plaža divna.

2.Ideš glavnom ulicom uzbrdo, pratiš put oko 4 km peške uzbrdo. Obuci udobnu obuću i kad stigneš na vrh uživaj.Tu je nekad bila Skla dok nije uništena u zemljotresu.Postoji i mali restoran gde možeš popiti piće.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne vidim na toj strani ni jedno pitanje na koje mogu dati odgovor. :)

Izgleda da si propustila da procitas da smo putovali sa malim detetom i da nismo uzimali rent-a-car. Ok, mogao sam da navedem da nismo koristili taxi niti lokalni autobus. :) Da, bili smo na jednoj plazi. A put i nije tako predalek kada letis avionom. :)

Pitali su o izletima i busevima, ali niste koristili, pa ne mozes da im odgovoris ;-)

Procitala sam kako ste isli :-) Bilo mi je neobicno da odete na tako divno ostrvo i budete sve vreme u Skali, to je sve :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitali su o izletima i busevima, ali niste koristili, pa ne mozes da im odgovoris ;-)

Procitala sam kako ste isli :-) Bilo mi je neobicno da odete na tako divno ostrvo i budete sve vreme u Skali, to je sve :-)

Tirkizna ne računaj na buseve na Kefaloniji...Ne može provereno...Ako ideš na Kefaloniju biraj Lassi...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma ne bih ja tamo nikad isla bez kola, nego su ljudi pitali ;-)

Ne znam sta bih odabrala, za sada mi Kef.nije u prvih 5 zelejnih destinacija :-)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sivotu...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26816
    Ukupno tema
    900698
    Ukupno poruka