miroslavm

Zasluzen odmor bez nametljivih prijatelja

27 poruka u ovoj temi

Ovo vam se sigurno desilo: teškom mukom izborimo se da odložimo poslove i odemo na zasluženi odmor, na kome dugo nismo bili. Kako oboje radimo stresan posao sa ljudima, željni smo samo mora ,sunca i opuštanja. Potrudim se ja, rezervišem preko interneta u CG.divan smeštaj, kad naši poznanici iz kraja od kojih imamo traume koliko smaraju , oduševljeno uskliknuše : Pa mi stižemo dan posle vas! baš ćemo lepo da se družimo... Imaju sasvim drugačije navike, razmaženog malog klinca neverovatno glasnog, vole da se ogrebu, a ne kapiraju ni diskretne naznake da smanje doživljaj. Putujem za 48. sati, i pomalo brinem, toliko sam se radovao. Kako da kulturno eskiviram to? Ne bih želeo da ispadnemo baxuzi.

Kakva su vaša iskustva sa time, ako ste ih imali? Utešite me

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se vise i ne duzim sa ljudima iz kraja. Sto je vredelo, otislo je napolje, a sa drugima sa kojima sam bio dobar dok smo bili klinci, sam na cao. Ponekad zastanemo i popricamo minut, dva i to je sve!

Ali da se druzim sa nekim samo iz kurtoazije, koji je smisao...

Tako da mi nije bas jasno pitanje. Ako vas smaraju, iskulirajte ih i gotovo. Idite u suprotnom smeru i ako vas i sretnu, pozdravite se i recite, videcemo se i nastavite svojim putem.

Valjda znate da lazete...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Objasnio ti je lik iznad mene... I to dobro...

Jednostavno ih iskuliras jedno par puta, posle ce oni tebe da kuliraju jos vise. Mislim ako su toliki smaraci i otpad, jednostavno zasto imati bilo kakvu potrebu da se ima bilo sta sa takvima. A sta ce neko ko me smara i dosadjuje mi da misli o meni, to mi tek nije vazno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine imao slicnu situaciju, doduse mnogo laksu za odhebati. Uhotelu smo se po dolasku upoznali sa bratom i sestrom koji su nas neverovatno brzo "osusili"... Mozda to i ne bi bilo strasno da oni nisu zeleli da se mi druzimo : za doruckom, preko dana na plazi, uvece za vecerom i posle tokom noci u gradu....Alo nisam ja dosao na odmor da 24 sata budem sa vama! :o

Onda je pocelo zestoko laganje i izbegavanje ne bi li oni ukapirali to, i to sam bio fini zbog svoje gospodjice inace bi ja to po kratkom postupku "Desni klik pa delete" :lol:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ej Joe ovo ti je dobro .... "Desni klik pa delete"

hahhahhahaha

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He, to mi je u poslednje vreme sto uzrecica sto praksa u zivotu... omatorilo se nema se zivaca vise za sve i svasta ;) :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se vise i ne duzim sa ljudima iz kraja. Sto je vredelo, otislo je napolje, a sa drugima sa kojima sam bio dobar dok smo bili klinci, sam na cao. Ponekad zastanemo i popricamo minut, dva i to je sve!

Ali da se druzim sa nekim samo iz kurtoazije, koji je smisao...

Tako da mi nije bas jasno pitanje. Ako vas smaraju, iskulirajte ih i gotovo. Idite u suprotnom smeru i ako vas i sretnu, pozdravite se i recite, videcemo se i nastavite svojim putem.

Valjda znate da lazete...

Ma, to je malo tananije. Nisu ono baš da sam ih juče upoznao, inače bi bilo lako, i u nekim malim dozama mogu da se izgutaju, samo što imaju nagon da se druže konstantno. U stvari sve je ovo retoričko- znam da ću malo da izgutam, a malo da bežim po plažama, pa kako mi bog da

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Desavalo se i meni da budem u sosu po tom pitanju, od strane x osoba, kao idemo zajedno, bice nam super i bla, bla.... a znam da od toga ne bi bilo nista.

Na kraju, zelim da se posvetim svojoj porodici i sebi, da vreme trosim kako mi odgovara, a ne da provedem odmor cekajuci nekog sa plaze ili za izlazak...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skoro na svakom letovanju do sada smo doživljavali da potpuno nepoznate osobe slučajno dobiju jaku želju za stalnim druženjem,pre dok sam bila mlađa mi je to bio problem i neprijatno sam se osećala ali sada nemam milosti prema tim prilepcima i energetskim vampirima.Ali kako izuzetak potvrđuje pravilo ponekad se desi divna harmonija i prijatno druženje!:cvetic:A poznatima i polupoznatima u okruženju bolje je ne govoriti kada i gde idete,iznenađenja su tada smanjena na minimum...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Devojka i ja smo prosle godine bili na letovanju i imali smo isti slucaj, slucajno smo se upoznali sa jos jednim parom dok smo  cekali da udjemo u nase sobe i od tog momenta su se oni vezali za nas gde mi tu i oni, jedva smo se uspeli da ih se resimo i to  tako sto smo morali par dana da lazemo i muljamo ne bili skontali,ali dzaba nisu se dali odvojiti, i sticajem sretnih okolnosti nadju neki novi par i zaborave na nas hvala Bogu :) da bi posle od tog lika sto su se zdruzili sa njima cuo da su i njih udavili i da su do kraja odmora morali da ih trpe jer nije bilo nacina da se odvoje od njih, sta da kazem mi smo imali srece da se odlepimo od njih, i od ove godine necu nikakvu komunikaciju sa slicnim ljudima :D:D jednostavno odmah se takvi prepoznaju i izbegavaju, ali to skontas tek kad upoznas nekog takvog...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja letovanja su ili muz i ja ili, ako iamm vise odmora, letovanje i sa 3 drugarice.

Nikada ne bih isla sa jos nekim parom na letovanje ili bilo koje putovanje, niti volim da nam se meko nakaci. Ako nam se neko bas svidi, mozemo da odemo na jednu veceru ili pice i to je to ;-)

Imam drugaricu koja je stalno vodila i prijatelje, svoje i muzevljeve, na letovanje, jer kako sama kaze '' nema o cemu da prica sa muzem '' ( zajedno su oko 7-8 godina). Sad imaju dete, pa imaju o cemu da pricaju...:lud::D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baky, potpuno se slažem sa tvojim komentarom.

I mi smo u istom raspoloženju - moj odmor - moje vreme. Svaka komunikacija sa drugima ostane na Dobar dan, doviđenja.

Najčudniji trenutak na prošlogodišnjem odmoru kad smo se na Kritu obreli u piceriji koju drži naš čovek i ustanovili da je to veče 95% gostiju iz Srbije! I sam vlasnik je bio iznenađen!

Inače, i ove godine idemo u sopstvenoj režiji pa se nadamo da neće biti nekih iznenađenja...

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isto solo igraci kad su letovanja u pitanju, nas dvoje,  s tim da se ja donekle trudim da ispostujem drustvene norme - vecito mi zao da nekog ne uvredim, ali zato ovaj moj ode u full paranoja mode-  nakostresi se na i najmanju sansu da se neko nakaci - po principu hodaj i izbegavaj kontakt ocima :D:D
I to bude tako izrazeno da bude komicno.
Naravno ovo vazi za ljude koje upoznamo na odmoru...

S prijateljima nikad ne idemo na letovanja ali imamo dva para s kojima se bas lepo druzimo pa recimo odemo za vikend negde....isli bismo s njima i na duza putovanja kad bi bilo vise prilika i vise godisnjih i vise para da se sve to isprati. Ovako te dve nedelje leta ljubomorno cuvamo

Izmenjeno (Amorfna)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka