mareaca

Automobili kojima putujete na more

377 poruka u ovoj temi

Kada nema više Lade i Yuga, Jeep su najgora kola koja pare mogu da kupe.

Pa eto, mi volimo da se mučimo sa najgorim...

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada nema više Lade i Yuga, Jeep su najgora kola koja pare mogu da kupe.

Zasto????

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa Fiat im je gazda:nesvest:

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne zajebavajte ljudi. Nov auto je, nov auto, a ovi Jeep uopšte nisu loši.

To su uglavnom stereotipi. Kod nas se ljudi kunu VW, a verovatno najgori auto koji sam vozio je Golf. Ide on, neće da ostavi na putu, ali mu je crkavalo sve što je moglo. Od centralne brave, table za kontrolu klime, plovka za gorivo,..., radio generalnu na 180000, stradala i turbina... Vozio sam i novog Citroena 8 godina, prešao 100k sa njim, osim redovnih servisa zamenio sam par amortizera i bobinu (cca 300 evra). Sad će Reno da napuni 4 god. ima još godinu garancije, menjana je ključ kartica jer je nije prepoznavao, o njihovom trošku iako je kvar nastao jer mi je ispala na asfalt sa visine...

To ne znači da sutra na putu neće da stane, ali ne bih generaliovao i govorio da je neki auto dobar a neki po pravilu loš.

Na golfu su radio generalnu na 180.000 jer je pre toga presao jos bar 300.000(sto je i normalno na pola miliona da se radi) citroen za 8god i predjenih 100.000 je glupo i pricati to moze i zastava 10. O renou necu da polemisem..

Dakle nemac je auto ostalo su vozila.

Izmenjeno (Djilas.M)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Golfa smo kupili novog, kao i Citroena i Renoa, tako da sam generalnu radio na 180000 koje smo presli otac i ja. Auto vozim normalno, ne divljam nikada, postujem servisne intervale itd. Doduse, bio je to Golf 3, verovatno najgori Golf.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uz duzno postovanje,ako ti je prosek kao sto si rekao 100.000 za 8 godina,znaci sa golfom ti je trebalo preko 15 godina da predjes 180.000 mozda je doslo do zamora materijala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uz duzno postovanje,ako ti je prosek kao sto si rekao 100.000 za 8 godina,znaci sa golfom ti je trebalo preko 15 godina da predjes 180.000 mozda je doslo do zamora materijala.

Generalna je radjena u 12-oj godini koriscenja. Mozemo mi da nadjemo hiljadu razloga zasto se to tako desilo. Najjednostavniji je da je Golf 3 generalno bio los automobil. Mnogo je napredovao tehnicki u odnosu na drugu generaciju, imao je brdo novih stvari ali kvalitet nije pratio sve to. Na tom autu su pocrkale stvari koje ne bi smele da crknu ako je standard iole pristojan.

Imale su i vece fabrike svojih promasaja. Mercedea ML prve generacije je bio poznat po raznim kvarovima, prvi BME X3 takodje...

Ujak ima Tojotu Rav4, koja je po statistikama vrlo pouzdan auto, ali zimi iz neobjasnjivih razloga nece da upali itd.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neće da upali Iz razloga što nije održavan kako treba. Pretpostavljam da je dizel u pitanju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kod mene važi pravilo Japanac i ostali.I to na 1.mestu TOJOTA.Na žalost čim su Japanci počeli da muljaju s' Evropljanima izgubilo se na kvalitetu.Ali i dalje su po svim statistikama najpouzdaniji i automobili sa najmanje kvarova....ako ih ima.Zato majstori ne vole Japance.....ali ipak je tema s' kojim autom do mora.Evo treća godina i 4-i put reno megan 3 karavan ,1.5 dci ,90 ks.Jes' da nije Japanac ali me lepo služi.

P.S.Ako se pitate otkud se kunem u Japance ,a vozim reno....u tom trenutku nisam imao dovoljno zelembaća za Japanca kog sam želeo.....

Izmenjeno (ivan-bgd)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neće da upali Iz razloga što nije održavan kako treba. Pretpostavljam da je dizel u pitanju.

Kupljen je nov, pa je održavan u ovlašćenom servisu. Sada verovatno više ne.

Postoji jedan odličan novinar, Todorović, koji radi dobre recenzije, nepristrasne (dobar poznavalac automobila, još kad bi isključio mišljenje o drugim stvarima, bio bi odličan). Tvrdi da su Tojote najkvalitetniji automobili, ali je kod nas problem distributer i loše obučeni majstori u ovlašćenim servisima. Slično je za Mazdu, distributer je regionalni, iz Hrvatske i loše tretira naše tržište...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877858
    Ukupno poruka