Srdjansto

Šta videti za sedam dana u Belgiji i Holandiji

12 poruka u ovoj temi

Zamolio bih za male savete od nekoga ko je bio, pa makar u jednoj od ove dve drzave. Supruga i ja (kasne tridesete i rane cetrdesete) idemo sedam dana, od 2. do 9. maja Wizzairom do Brisela (tacnije Sarleroa). Planirali smo da uzmemo rent-a-car na aerodromu i da u tih sedam dana obidjemo deo Belgije ka Holandiji i jedan deo Holandije. Neki plan nam je da posetimo naravno prvo Brisel, zatim Antverpen, Roterdam i Amsterdam, i natrag za Brisel. Ne bismo isli glavnim autostradama, nego pre kroz mala mesta i sporedne puteve, gde se verovatno vidi mnogo vise od lokalne autenticnosti nego u velikim gradovima. Mislim da je ovakva ruta sasvim dovoljna, jer sedam dana nije mnogo. Samo za malo temeljniju posetu Amsterdamu treba verovatno vise od nedelju dana.

Mozda neko ima neki drugi predlog rute, ili ima bolju ideju od iznajmljivanja rent-a-cara, koje nije ni malo jeftino. Oko 50-tak eura dnevno.

I ono najvaznije: sta posetiti i nepropustiti za dan-dva u ovim gradovima.

Svaka pomoc bi nam dobro dosla.

Unapred se najsrdacnije zahvaljujem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rentakar je po mom mišljenju pametno rešenje obzirom da koliko ja znam putarine u Belgiji i Holandiji se ne plaćaju.

Holandija je lijepa.tamo sam bio i osim Amsterdama najviše mi se dopao Utreht koji je vlo blizu kao uostalom i svi ostali gradovi Hag,Roterdam itd sve je to tu,mala je zamlja a putevi odlični.

U Belgiji nisam bio ali da idem preskočio ne bih Briž jer me nešto privlači taj grad,gledao sam par filmova čija je radnja smještena u Brižu i dopao mi se nešto.

Nemoj da pomisliš da ideš i jedan kilometar preko ograničenja jer to nije Balkan.

Malo mi je puno 50€ dnevno - jel to sa dodatnim osiguranjem ili neko veće auto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brisel je po meni sa svojim katedralam, palatama i parkovima jako lep (iako poprilično prljav), Amsterdam čudo na zemlji, sve je atrakcija i sve je normalno. Moji favoriti u Am. su Rijks muzej, Amsterdam museum, Heineken experience, Tropenmuseum, Bloemenmarkt, Hortus botanicus, vožnja po kanalima Amsterdama i dr. Onda gradić Gouda, Den Haag - obavezno Binnenhof (istorijski kompleks) i Madurodam (park minijature-Holandija u malom).

Keukenhof (najpoznatiji park lukovica na cvetu), Zaan Schans (prvo etno-industrijsko selo Holandije). Možda kraljevska rezidencija Het Loo kod Apeldoorn-a.

Ima toliko toga da se vidi, ali teško sve za tako kratko vreme :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari, od 28. aprila sam na putovanju zemljama Beneluksa, vreme će biti drizzle, šta bi to podrazumevalo za obuti i obući?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako , zemlje Beneluxa svakako treba posetiti , Belgija pre svega Briz , ali i Brisel je ok ,Amsterdam je razocarenje , mozda previse ocekivanja , , Ako Holandija onda pre svega Roterdam , Luxemburg je ok grad i vredi ga posetiti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brisel, osim Grand Place nema nista (to i sami stanovnici kazu), neinteresantan grad, ne treba propustiti Briz, Amsterdam je fantastican, ne znam kako nekoga moze da razocara, pogotovo sa novootvorenim Rijks muzejom, Muzej Van Gogh, kuca Ane Frank...svaki holandski grad je lep, interesantno je obici Vollendam i Marken, nedaleko od Amsterdama, potpuno razliciti, jer jedan katolicki, drugi protestantski, lepi su i Utreht, Najmegen, Delft, Harlem..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tek što se vratih, pa  da podelim  par utisaka sa onima koji možda razmišljaju o Belgiji. Prolećnom posetom Rimu sam napunila baterije, kad su velike metropole u pitanju, pa sam počela već u junu da kujem planove za nešto manje zahtevno :turista:. Razmišljajući gde bih se rashladila, a da to nije more,  pobegoh sa užarenog beogradskog asfalta i grada koji se gušio na +40 C u prijatnih 17 :D.

Bez obzira na ne baš lepe komentare o Briselu, ja sam ga uzela za bazu,  vodeći se time da su ukusi  različiti i da se jedan grad potpuno drugačije doživljava kod svakog ponaosob.

Prvi i poslednji dan su mi bili rezervisani za njegov obilazak, ostalih 5 sam isplanirala za nekoliko manjih gradova u njegovom okruženju.

Briž, Gent, Mehelen, Luven, Antverpen, Lir i  Ostende su predivni i svakako vredni posete.

Flandrija je bila više od očekivanja, slobodno mogu reći iznenađenje  i zato je bez dileme treba uvrstiti na spisak za posetu.

Izmenjeno (marii)
Kako je na forumu malo informacija za neke od ovih gradova, to bih uskoro otvorila novu temu sa opširnijim opisom i više fotografija.
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj komentar o Briselu je bio baš super pozitivan

:D

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatila sam Beneluks turu preko agencije, posecujemo Prag, Luksmburg, Brisel i imamo mogucnost fakultativnih izleta Briz, Gent i Roterdam i Antverpen. Zanima me sta treba obici od fakultativnih izleta? S obzirom da cene u agencijama budu skupe necu moci priustiti bas svaki, al barem ďva grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Briz i Gent su gradovi koje definitivno ne smes da propustis. Koliko naplacuju te izlete?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Uplatila sam Beneluks turu preko agencije, posecujemo Prag, Luksmburg, Brisel i imamo mogucnost fakultativnih izleta Briz, Gent i Roterdam i Antverpen. Zanima me sta treba obici od fakultativnih izleta? S obzirom da cene u agencijama budu skupe necu moci priustiti bas svaki, al barem ďva grada.

Vidim da ste i na ovoj temi postavili isto pitanje kao na temi o Briselu. Molim vas ne postavljajte iste poruke na vise tema.

Inace na onoj temi sam vam odgovorio (mada tamo niste pisali  o Gentu koji je takodje za preporuku)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Briz i Gent su gradovi koje definitivno ne smes da propustis. Koliko naplacuju te izlete?

Briz i Gent su od 25 do 30 e. Tako da sam se odlucila za ta dva grada, dosta sam citala i gledala slike, predivno izgledaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka