ZekaZmaj

Halkidiki VS Olimpska regija VS Solunska regija

788 poruka u ovoj temi

Srdjane mi smo pre nekoliko godina posle sarlaha trazili najjeftiniji smestaj, a da ja iole pristojan i ostali smo 20+ dana na moru, posle toga smo bili na Dojranu (ja sam uzela neplaceno) dete nam se preporodilo. Tako da da u pravu si bitno je da se dete nadise morskog vazduha da krene da izbacuje sve to.

Jedini savet je da ipak gledate da budete sto blize Solunu zlu ne trebalo, jer ipak svi oni dr po manjim mestima mogu neke sitne stvari da pomognu, ali nikad se ne zna kako ce dete reagovati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
picture-049.jpg Jel' ova strana?
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da ta u gornjem desnom uglu ... :D

nekada je tu bilo extra, bez guzve samo ponekad vikendom ...

ali se razglasilo pa je sad na tom mestu od malog kafica postao mega kafic koj se rasirio i postao 10x veci...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poznajem Grcku od Jonskog mora do Dodekaneza i od Solunskog zaliva i Tasosa do Krita. Jedini deo Grcke koji smatram ruznim je obala juzno od Soluna, ka Atini - Paralija, Platamon i sl. Jedno seljacko vasariste, a pri tom ni prirodno ne moze da se poredi sa Halkidikijem ili Tasosom (da ne pominjem ostale delove, posto nisu predmet ovog topika). Tome bih pridodala i Stavros, sa ustajalim morem u zalivu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:yesss: :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poznajem Grcku od Jonskog mora do Dodekaneza i od Solunskog zaliva i Tasosa do Krita. Jedini deo Grcke koji smatram ruznim je obala juzno od Soluna, ka Atini - Paralija, Platamon i sl. Jedno seljacko vasariste, a pri tom ni prirodno ne moze da se poredi sa Halkidikijem ili Tasosom (da ne pominjem ostale delove, posto nisu predmet ovog topika). Tome bih pridodala i Stavros, sa ustajalim morem u zalivu.

Dobro Jelena iz Italije, gde ti živiš? Ovde su Farma i Veliki brat vrhunac mentalne masturbacije. Nemoj da budes toliko kritična, molim te.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super tema

Sin mi je 3 god i ima bronhitis e sad je pitanje de otici da detetu bude bolje nailazio sam na razne komentare,zavisno na kojoj temi sam pitao(mislim mesto) Po nekoj preporuci sam dolucio za nei pori; e sad ako je neko imao iskustva i zna nesto drugo neka javi .Ali bih zamolio putnike koji su zavoleli samo jedan deo Grcke da nedaju svoje komentare ako neznaju da je to sto pisu 100%tacno jer sam toga citao dosta(Nikako Nei pori idi uStavros ili obrnuto i jos puno toga .)Hvala

Bili smo i u NP, i u Stavrosu i na Sitoniji u Neos Marmarasu i moja preporuka je Sitonija :) Pravi miris mora, kao nekada u Makarskoj, osetila sam jedino u NM :) Možda NP i Stavros imaju posebna strujanja vetra, ali vegetacija i morski vazduh NM se ne mogu nigde pronaći. MI svake godine idemo na drugo mesto i, hvala Bogu, sinusi, alergijske kijavice i grip nas zaobilaze :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Komarci su izgleda nepredvidivi,tamo gde su neke masakrirali,ja ni jednog ne videh...zapravo,imao sam srece da mi nigde nisu pravili problem tako da zakljucujem da se sporadicno pojavljuju.

@aleksa5

to je deo kod napustenog kampa, ali je mnogo bolji onaj desno (kad se gleda ka moru) zbog ladovine i extra ulaza u vodu :D ...

potvrdjujem ovo! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bajazzo, ne brini, i olimpijska regija ima svoju klijentelu..i to vrlo brojnu. A mozda ce nekome ko nikada nije bio,to sto sam ja napisala spasiti letovanje. Zamisli, oduljudi u Paraliju, uzasno se (kao sto se ja uzasavam) i kazu - nikad vise u Grcku!I izgube jednu predivnu zemlju, u kojoj svake godine mozes da otkrijes neko novo, bozanstveno mesto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

slazem se i sa jelenom, ali ne sa nacinom na koji je to izneto. mnogo ce poucnije biti to argumentovano saopstiti. ni meni se ta regija ne svidja jer mi je nekako klot, letovanje koje mozes provesti i na bazenu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nasi prijatelji su bili jednom u grckoj pre dosta godina (paralija) i rekli nikad vise i od tada su isli u crnu goru, a onda su na nas nagovor otisli bas sa nama u grcku i odusevili se (bili smo na kasandri ali smo obisli sve zivo od paljurija do nea mudanje) i od tada su redovni gosti grcke i crnu goru zaobilaze u sirokom luku :D ...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ko jednom vidi Grčku, Crna Gora više nikada...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@aleksa5

evo kako je taj deo ksenije igledao 2005.

dscf2447.jpg

a ovako 2011.

sam1883.jpg

primecujete da je dodato jos par redova suncobrana kao i da je prvi red skoro u vodi, a ono sto se ne vidi na slikama je da je to otislo u sirinu bar 5-6x ...

Izmenjeno (ZekaZmaj)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bajazzo, ne brini, i olimpijska regija ima svoju klijentelu..i to vrlo brojnu. A mozda ce nekome ko nikada nije bio,to sto sam ja napisala spasiti letovanje. Zamisli, oduljudi u Paraliju, uzasno se (kao sto se ja uzasavam) i kazu - nikad vise u Grcku!I izgube jednu predivnu zemlju, u kojoj svake godine mozes da otkrijes neko novo, bozanstveno mesto.

Ima tu istine.... :)

@ Ostali

Lepo je i u Crnoj Gori, nemojte preterivati, ali naravno - uvek ima i bolje i lepše. Kada sam prvi put bio u Grčkoj (Pefkohori) bilo je "wow", u odnosu na CG, a posle Sitonije i Kasandra mi je izgledala kao CG u poređenju sa Pefkohorijem. A opet cela Grčka zajedno kada je poredite sa nekom egzotičnom destinacijom tipa Maldivi ili Zanzibar je opet verovatno... da ne kažem šta. :) Naravno, treba uvek težiti boljem i lepšem, no sutra da finansije ne budu dozvoljavale ništa bolje - vrlo rado ću opet otići do Petrovca i isto se potruditi da uživam.

Ove godine sam inače nagovorio brata i snaju sa decom da se konačno i oni mrdnu malo dalje, tako da ih vodimo na najlepše plaže Sitonije. Ima da budu "pelcovani" za sva vremena... :)

Izmenjeno (Sasa_NS)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Saša, sugradjanine, opasno si u pravu. Halkidiki je ipak najlpeši biser u ogrlici. Ako pričamo o severnoj Grčkoj izuzimajući Tasos.

Izmenjeno (Bajazzo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26212
    Ukupno tema
    874183
    Ukupno poruka