ZekaZmaj

Halkidiki VS Olimpska regija VS Solunska regija

788 poruka u ovoj temi

mogao bi nesto da napises o sitoniji ja ove godine idem prvi put.Jel napono za voznju u cugu kakv je sarti i sl u poredjenju sa ostalim regijama o kojima ovde pisemo

Sitonija....sa najlepsim plazama na citavom Halkidikiju....mana,,mesta su mala....sad cu te razocarati (ovo je moje misljenje) Sarti mi se nije dopao (vracala sam mu se tri puta) ali je odlican kao baza, od njega su blizu najlepse plaze....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da napomenem da ko je u mogucnosti neka poseti Amuliani....prelepo ostrvo u Svetogorskom zalivu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo da kažem da je tema korisna jer verujem da najviše naših ljudi boravi u ove tri regije jer su nam najbliže i najpristupačnije i za nas koji smo vezani za autobus a sa manjom decom taman ne predaleko.

Prošle godine smo bili u Nei poriju i bili smo zadovoljni jer je blaža ogromna tako da uvek ima dosta mesta kao i to što su ulice široke i nema gužve za parkiranje, malo je lošije snabdeven i nema baš nekih većih radnji, prednost olimijske regije je što se voda može piti sa česme tako da nema svakodnevnog secanja flaširane vode, obišli smo platamon koji je dosta urbaniji za izlaske a nažalost nismo mogli da obiđemo tvrđavu u Platamonu koju mislim da nije loše videti.

U Asprovalti sam bio kao klinac i toga se pomalo sećam ali sad je sigurno sve drugačije pa ne mogu da sudim o tome.

Ove godine smo bili u dilemi između Nea vrasne i Sivirija ali ćemo najverovatnije u Siviri jer mi deluje dobro za letovanje sa manjom decom i mirnije što nama odgovara zbog dece jer ne planiramo neke večernje izlaske pa nam taj sadržaj nije potreban.

Dosta sam čitao o Nea vrasni deluje mi kao dobro mesto za odmor možda za sledeću godinu.

Izmenjeno (spaske1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da ne dođe do prepucavanja Olimpijaca protiv Halkidikijevaca na Solunskom frontu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1.Halkidiki

2.Olimpijska

3.Solunska manje vise i nemam neke preporuke

Slazem se sa redosledom,ali sto ljudi sto cudi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da napomenem da ko je u mogucnosti neka poseti Amuliani....prelepo ostrvo u Svetogorskom zalivu

Prelepo Grcki Brijuni :D ali suvise malo i dosadno za ceo letovanje, dovoljno je na izlet na jedan dan :)

Samo da ne dođe do prepucavanja Olimpijaca protiv Halkidikijevaca na Solunskom frontu.

Valjda nece, ostace Solunsko polje kako jeste :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sitonija....sa najlepsim plazama na citavom Halkidikiju....mana,,mesta su mala....sad cu te razocarati (ovo je moje misljenje) Sarti mi se nije dopao (vracala sam mu se tri puta) ali je odlican kao baza, od njega su blizu najlepse plaze....

S obzirom na mnogobrojne plaze u "blizini", Sarti upravo to treba i da bude...Prosto bi bilo gre'ota da se covek zacauri u mestu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo da kažem da je tema korisna jer verujem da najviše naših ljudi boravi u ove tri regije jer su nam najbliže i najpristupačnije i za nas koji smo vezani za autobus a sa manjom decom taman ne predaleko.

Prošle godine smo bili u Nei poriju i bili smo zadovoljni jer je blaža ogromna tako da uvek ima dosta mesta kao i to što su ulice široke i nema gužve za parkiranje, malo je lošije snabdeven i nema baš nekih većih radnji, prednost olimijske regije je što se voda može piti sa česme tako da nema svakodnevnog secanja flaširane vode, obišli smo platamon koji je dosta urbaniji za izlaske a nažalost nismo mogli da obiđemo tvrđavu u Platamonu koju mislim da nije loše videti.

U Asprovalti sam bio kao klinac i toga se pomalo sećam ali sad je sigurno sve drugačije pa ne mogu da sudim o tome.

Ove godine smo bili u dilemi između Nea vrasne i Sivirija ali ćemo najverovatnije u Siviri jer mi deluje dobro za letovanje sa manjom decom i mirnije što nama odgovara zbog dece jer ne planiramo neke večernje izlaske pa nam taj sadržaj nije potreban.

Dosta sam čitao o Nea vrasni deluje mi kao dobro mesto za odmor možda za sledeću godinu.

Siviri ima prelepu plazu za klince,najfiniji (najsitniji) pesak, dug plicak i savrsen mir za roditelje koji mogu slobodno sa plaze posmatrati klince i klinceze kako se brckaju. Na desnoj strani (gledano s plaze ka moru) ima stena i malenih uvalica (mini plaza) pa nije bilo dosadno ni meni za ronjenje,ili za prosetati. Mesto je malo,mirno,bez sadrzaja koje podsecaju na vasariste i bivaju mamipara za decicu tj roditelje. Klinci su mi sad poodrasli,tako da bi njihov glas definitivno bio za Nea Vrasnu i Asprovaltu,koji su za njih izazovniji i sadrzajniji (veca mesta,vecernje setnje,radnjice,...).U toj varijanti bi bilo lepo biti kolima na letovanju,pa lagano pored Stavrosa i Olimpijade obici prelepe plaze koje se nizu jedna do druge.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam samo hteo poredjenje sa regijama u kojima smo bili a sitonija spada u halkidiki i nije bas prikladno reci "razglabate"posle jedne poruke koja je bila of.Izvinjavam se .

ZekaZmaju pohvale za temu koja je vrlo interesantna,i moze biti jako korisna za one koji se tek odlucuju za letovanje u Grckoj. Otprilike smo je i mi tako postepeno "osvajali" i to je proces koji ce nadam se jos dugo potrajati,pa svaki put odemo sve dalje u dublje...

Danas videh ovu temu,i na pocetku me iznenadila reakcija moderatora.Mislim da je normalno sto ljudi opusteno,bez puno premisljanja napisu nesto sto mozda i nije pripadajuce toj temi. Ovo i jeste mesto gde se malkice teleportujes na sve te destinacije i pustis mozak na lerku. Ne treba uzeti to za zlu nameru,narocito neiskusnijim clanovima... :)

Samo da ne dođe do prepucavanja Olimpijaca protiv Halkidikijevaca na Solunskom frontu.

Ma nece,vec ce samo prepoznati sta kome vise odgovara i prija shodno uslovima i zeljama vezanih za sopstveni odmor :hladjenje:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala jos jednom za pohvale :D

bas bih voleo da se umesa neko ko je bio na atosu pa da nam malo da svoje vidjenje stvari :D ...

Izmenjeno (ZekaZmaj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1.Halkidiki, pre svega Sitonija

2.Solunska regija

3.Olimpijska regija

Svaka oblast je na svoj nacin interesantna.Halkidiki zbog prelepih plaza Lagomandre, Kalogrije, Karidi, Mega portokali i dr. Simpaticnih mesta kao sto su Kalitea, Afitos, Neos Marmaras i naravno Hanioti. Solunska regija, zbog blizine Soluna, zbog prelepih plaza oko Olimpijade, zbog plitkog mora. Olimpijska regija zbog sirokih plaza , zbog blizine ljupkog gradica Katerinija, izleta do Litohora ili Meteora.

Svako moze da nadje nesto sto ga privlaci. Meni se najvise svidja letovanje na Sitoniji. Ako idete kolima, najbolje je da imate smestaj u Nikitiju,tako da su vam dostupne najlepse plaze i na istocnoj i na zapadnoj strani. Neos Marmaras je blizu, kao i

Porto Caras gde mozete da koristite hotelsku plazu i hotelske bazene uz placanje neke ulaznice, ne secam se vise koliko kosta

ali mislim da cena nije visoka.

Zbog jednog decaka, koji ima cetri godine, ove godine idemo u Stavros, jer ima plazu sa hladovinom i plicak. Kad malo porastemo idemo na neko od ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala jos jednom za pohvale :D

bas bih voleo da se umesa neko ko je bio na atosu pa da nam malo da svoje vidjenje stvari :D ...

Bice izvestaja krajem jula... :)))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni Halkidiki pa sve ostalo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni Halkidiki pa sve ostalo...

Jonsko pa onda halkidiki
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obisli smo celu Kasandru uzduz i popreko i definitivno ima najvise sadrzaja , kako god da posmatrate, Ali po mom misljenju nijedno mesto nema sve da se proglasi savrsenim i bez kola tesko da se moze iskombinovati,bas dobar odmor.

Stavros ima vrlo prijatnu klimu, ali je prljav najcesce i stvarno bude guzva, Nea vrasna i Asprovalta imaju gomilu supermarketa ali nemaju nimalo hlada nigde,A posto su na magistralnom putu za Kavalu imaju odlicne saobracajne veze. Ovo je jako vazno ako ste bez kola, a hocete naprimer do Soluna. Generalno je Grcka sve skuplja i skuplja ,protivno svakoj logici u njihovoj situaciji.

Olimpijska regija je bolje trgovacki razvijena ,urbanija, nasi ljudi za prosecnih deset dana odmora ne stignu da istraze sta sve tu ima,Nekada se u Grcku islo po 20 dana pa je sve delovalo drugacije i prisnije. U Olimpijskoj regiji meduza ima stalno i svuda,prisutna je topla struja u moru,koja im pogoduje .Halkidiki sa sva tri prstena je odlican izbor, sa kolima , malo vise para , bar 15 dana odmora i dovoljno velikom decom, da sa njima mozete da mrdate.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka