ZekaZmaj

Halkidiki VS Olimpska regija VS Solunska regija

788 poruka u ovoj temi

Da li neka naša agencija ima ponudu za Nea flogita i Nea mudanja ? NIsmo motorizovani i moramo agencijski ići :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

radi dosta agencija samo u google0u kucajte nea flogita 2013 ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledam, ali su mi sve te agencije male, nepoznate i pitanje je koliko su sigurne :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pogledajte sekciju na forumu o turistickim agencijama ... mi uglavnom idemo u sopstvenoj reziji tako da vam oko agencija nisam bas potkovan ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se i ja pridruzim ovoj zanimljivoj temi.

2009 godine sam sa svojom porodicom letovala u Olimpskoj regiji i to bas u Leptokariji. Bili smo smesteni u vili Matoula

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Toliko sam pisala , a izasao je samo uvod, cak nije ni sacuvana cela poruka, moderatori mogu i to da obrisu, strasno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hteo bih ovde da kazem nekoliko reci o Paraliji u poredjenju sa mestima na halkidikiju.

Parlija je mesto koje se uposlednjih nekoliko godina toliko promenilo da neko ko dugo nije bio tamo nece ni prepoznati.

Od mesta sitne trgovine ruznih ulica prasnjavih plitkog mutnog mora sa plazicama pregradjenim ogromnim kamenjem do sada mesta sa poplocanim ulicama u kojima je uvece zabranjen saobracaj,puno zelenih povrsina, parkova sadrzaja za decu plaze koja je sada jedinstvena i dugacka duz celog mesta more je i dalje mutno ali samo zbog sitnog peska koji je po plitkom dnu.

U poredjenju sa mestima u solunskoj regiji i halkidikiju Paralija vise estetski nezaostaje ni zajednim od njih .Trgovina je i dalje jako razvijena narocito koza i krzno a vile su uglavnom nove ili renovirane i vrlo slicne jedna drugoj.

Ja nisam dugo bio recimo u Stavrosu pa me zanima da li je tamo nesto uradjeno po pitanju estetike .

Izmenjeno (mareaca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@balto

ako vas ne mrzi ponovo iskucajte :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto vec rekoh 2009 godine letovali smo u Olimpskoj regiji i to bas u Leptokariji. Bili smo smesteni u vili Matoula 2, pored hotela Dafni, tu je u blizini i Milionis, Giotis, itd.Bili smo u terminu od 30 augusta do 16 septembra. Nazalost, nismo imali srece sa vremenom, prvih cetiri, pet dana bilo je vreme O.K. ali kasnije hladno, vetar, kisa, i tako do kraja, pa smo to vreme koristili da obidjemo Paraliju, Olimpik Beach, Katerini, Nei Pori, otisli smo do Larise pa cak skoknuli do prijatelja u Stavros, pa smo i tamo obisli neka mesta. Pa ipak Leptokarija mi se jako dopala, i dan danas mi je ostala kao divna uspomena. Prilicno je velika, ima mnostvo prodavnica, lepo setaliste, pogotovo onaj deo iznad pruge solidna pijaca, predivna crkva. Moj klinac je tada imao nepune tri godine i redovan ritual pred spavanje je bila poseta zeleznickoj stanici koja nam nije bila daleko da vidi vozic. Lidl je takodje u samom mestu, tako da je to po meni takodje jos jedna prednost. Plaza velika i siroka, kad god dodjete ima mesta, na samoj plazi postoje i tusevi tako da je i to bilo super. Voda topla, ne tako prozirna zbog vetra koji je svakodnevno duvao, i jedina zamerka su one odvratne meduze, plave, providne, i prilicno velike. Srecom, nije ih bilo stalno, ali kad sam videla prvu, vise mi nije bilo svejedno kad god sam bila u vodi. Sve u svemu meni se dopalo i ako me pitate da li bih ponovo otisla tamo, odgovor je da, drage volje.

Medjutim 2010 godine moji saputnici su resili da promene destinaciju. Odluka je bila Halkidiki, Polihrono. Moj prvi utisak je bio kad smo dosli da je bas malo mestasce. Dosta uza plaza, ali voda fenomenalna bez meduza, prozirna, bez nesto previse talasa. Bili smo smesteni u vili Anti 2, bukvalno na samoj obali. Mesto zaista dosta manje od Leptokarije, mozete setati, ali vam mnogo manje vremena treba za obilazak. Dobro je snabdeveno, s obzirom da ima samo dva veca supermarketa, i nekoliko manjih prodavnica, a ko zeli neki veci shoping to u Polihronu nece naci. Srecom tu su okolna poznata mesta, pa ni to nije problem. Ima jedna apoteka, nekoliko doktora i sve to lepo funkcionise, pa eto zadnje tri godine mi letujemo iskljucivo u Polihronu, to nam je dobra baza za odmor, i kupanje, a okolna mesta obilazimo sami, prosle godine smo odvojili jedan dan za obilazak Sitonije. U Polihronu postoji samo jedan parkic za decu, ali za njih ima dosta zanimacija, ko zeli nesto vise tu su kao sto vec rekoh okolna veca mesta. Moja zamerka je sto nema vise tuseva na plazi, cak mogu reci da sam ja onako u prolazu videla samo jedan, ali ispred skoro svake vile postoje cesmice gde mozete sprati pesak sa nogu. Mi smo tu upoznali dosta prijatnih ljudi, i drago nam je da ih evo godinama vidjamo, i kako moji saputnici kazu u Polihronu smo kao kod kuce, s tim sto smo se stacionirali u Vili Pavlos, u mirnom delu mesta, gazdarica Marija je fenomenalna, a na kupanje idemo na deo plaze ka Haniotiju gde nema ni kafica, ni lezaljki, ali zato imamo svoj komotitet, a klinac uziva, ne mora da pazi da ne stane nekome na glavu. Pa eto ja mogu preporuciti i ovo malo mesto, prilicno manje od Leptokarije, ali svake godine sve lepse i lepse.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@balto

ako vas ne mrzi ponovo iskucajte :D

Sto se mene licno tice moze i bez persiranja.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D .. dogovoreno ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uspela sam da posaljem tekst, mada mi je jako zao sto onaj prvi nije prosao, tamo je bilo vise opisa i zanimljivosti, ali jednostavno poludela bih da opet nisam uspela da ga postavim. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

najbolje je pisati u nekom tekst editoru pa posle samo kopirati ovde :)

Izmenjeno (ZekaZmaj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Halkidiki...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Balto jako lep opis svaka cast vrlo realisticno hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka