kliklik

Gde na more u junu

31 poruka u ovoj temi

Od ove sezone se uvodi još jedna linija za Skiatos. Biće 30% jeftinije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2 Sata voznja trajektom do Skijatosa je oko 190e povratni tiket za auto i 2 putnika

7-8 sati trajektom Iz Pireje do Krita je 250e povratni isto 1 auto i 2 putnika pa sad racunaj ;)

P.S. A zasto da ides preko Volosa za Kilinija kad je bolje preko Egnatia Odos i posle nadole preko Preveze, Arte, Patra do Kilinija...

NA Skijathos sam isao 3 puta i svaki put je brod isao skoro 3 sata..

Rekoh gore, da ce biti komentara za ostali deo Grcke..Na severnom vazi to da koliko se dugo vozis, toliko i platis...kako god da se preracuna , tako ispada...

Za razliku od severnog dela Grcke, juzni je daleko poseceniji i razvijeniji, pa samim tim ima i vise konkurencije, pa su cene i nize.

Nisam isao Egnatiom, jer poslednji puta kada sam ja isao, a to je bilo pre 3-4 godine, egnatija jos uvek nije funkcionisala u potpunosti..a nisam zeleo da propustim Delfe i Termopile..tako da o tom putu nisam razmisljao ni u najavi. Sada je situacija drugacija, pa cu ove godine Egnatiom na Zakinthos i na Kefaloniju...

Ja koliko znam trajketi idi iz male luke koje su najblize do ostrva, tako recimo nemas ti ferry iz Makarske za Hvar nego 20-tak km pre Makarske...dakle umesto da plove iz Volosa mogu iz neko mesta na Pelion i ondak bi se voznja skratila od 2 sata na 30min. pa i cena bila znatno niza, ali mozda se ovo ne radi, radi to sto ti kazes ;)

Da, to si u pravu, Primer je Patra i Kilini...

Ali ne znam da li si imao prilike da putujes po Pelionu, tj, da prelazis na istocnu stranu...tada bi shvatio zasto brodovi idu iz Volosa.

Od ove sezone se uvodi još jedna linija za Skiatos. Biće 30% jeftinije.

Ja bih voleo da je tako..medjutim to pricaju vec godinama unazad. To bi bilo odlicno, ako nista drugo, onda zbog cescih polazaka...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da sfatam putevi su tamo uski i losi pa zato i verovatno idu iz volosa ali recimo moglo bi da se ukljuci ferry iz ono mesto ke se ukrcavas za Evia tako da i to je znatno blize :)

Sto se tice egnatia odos vozio sam celu od Turska granica do igumenitsa naravno u delovima :) I mogu ti reci od Soluna desno prema igumenitsi onaj novi deo (otvoren pre 2 godine) je auto pista, auto ide 180km/h i ne oseca se :)

Zbog cene trajekta hvata me inat za Skijatos i ubrzo ne planiram tamo i tako ima dosta mesta koje mozes da obidjes u GR... a da idem busom ne dolazi u obzir jer bez auto ne idem nigde pa ostace to za neko buduce vreme :)

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BAs tako, putevi su i usku, a i planina, sa Vrhom Zagori i sa njihovim planinskim zimskim centrom, je isuvise strma. To za Eviju je isto dobra varijanta, medjutim , Volos je njima jeda od najvecih luka, pa su i blizina auto puta i zeleznicke pruge, kljucni zasto se bas stamo ulaze...

Jedva cekam da se provozam Egnatiom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa dobro moze i tamo i tamo da ima ferry kao sto je kavala i keramoti za Tasos... Jeste Volos je jedna od 7glavnih luka zajedno za Pireja,Kavala,Patra,Igumenitsa,Solun i Irakliona jos pre 100god :) za Egnatia kad budes vozio videces sto znaci autoput u prava smisla reci :)

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informacijama. Da li mozda ima neki trajekt od Kasandre do Skiatosa jer na Via Michelin daje taj put?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekada je imao iz Soluna..ali mislim, ali samo mislim, da prosle godine nesto nije funkcionisalo...

Najbrze, najjeftinije i najjednostavnije je do Skijathosa doci iz Volosa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde iskusni "grci" pomozite nama ljubiteljima Turske i Bugarske...

Sta predlazete tako rano u sezoni? Sto vise citamo, to nam je manje jasno, te ovde duva, te ovde je pola zatvoreno...

Hvala svima na sugestijama!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Tasos u Skala Potamiju tj. neki smestaj na Golden ili Zlatnoj plazi. Sa dvoje male dece necete se pokajati, a nece ni vama biti lose. Imate sve lepo na forumu Tasos i podforumima...Iscitajte pripremite se i srecno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pocetkom juna.....Turska....jer to na sta ste navikli u Turskoj (resort, AI, bazeni, tobogani....), tesko da cete naci u Grckoj po nekoj pristojnoj ceni...a i po statistici trebalo bi da je u Turskoj toplije u to doba (mada ne mora tako da bude i sledeceg leta)

Ako bas mora Grcka: kolima - Tasos, avionom - Rodos

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

malo je kompleksnije odrediti gde letovati u Grckoj nego li u Tr i BG. Ima mnogo vise mesta, onda drugaciji prevoz (kolima/avionom) i drugaciji tip smestaja (hotel/apartmani). Tako da niste dali dovoljno informacija sta zelite.

 

Pocetkom juna ja bih gledao Krit ili Rodos, ali pod uslovom da iznajmite automobil da mozete da obilazite ostrvo, ili neki hotel sa lepom plazom. Generalno moze biti lose vreme u severnom delu. Ja sam bio u stavrosu od 5 juna i bilo je hladno prvih par dana, ne more vec napolju.

Izmenjeno (sil222ver)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima! Trebala bi mi vasa pomoc i saveti.

Malo smo ograniceni vremenom jer imamo na raspolaganju samo 7 dana. 07.06.-14.06.

Koje mesto biste preporucili, a da je do 500km voznje od Nisa?

Da li neka agencija nudi aranzmane u trajanju od 7 dana?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda i nude ali retko. Najblizi su vam Stavros, Nea Vrasna, Asprovalta, i ka Olimpu Paralija i okolina. Tu negde na oko 500km su i mesta na pre i na pocetku Kasandre Dionisos, Nea Potidea itd

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Igore, hvala na informaciji. 

Mi smo gledali Neos Marmaras...mozda je malo dalje od 500km. Iskreno, dugo nisam bila u Grckoj pa nisam bas upucena. Takodje, budzet nam je ogranicen i radije bismo da nam mesto gde smo smesteni bude sa nekom lepo plazom jer idemo sa malim detetom.

Da li imate neku preporuku? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sitonija je generalno najskuplja od svih blizih destinacija, ali i sa najlepsim plazama. Nazalost one nisu u mestima i mora se kolima do njih. Mada pocetkom juna i nije tako "strasno" skupo. Ako se odlucite za Neos Marmaras, trazite smestaj kod stadiona, jer je Neos na brdu i nije bas lako setati se sa detetom. Verovatno ce traziti da ga nosite uzbrdo. Deo oko stadiona je ravan i najblizi je plazi. Uvece se moze okolo setalistem pored mora do centra, ali preko dana ta opcija zbog sunca i nije bas upotrebljiva. Najbolje ce te se informisati na temi Neos Marmaras. Ima dosta slika, filmova i opisa smestaja. 

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka