kliklik

Gde na more u junu

31 poruka u ovoj temi

Najvise volim letovanje u septembru, ali ove godine ne mozemo da cekamo septembar, pa nam treba savet kuda ici u junu, a da je more dovoljno toplo za malo dete. Isli bismo nasim kolima, mada postoji opcija i da idemo avionom. Isli smo na Tasos i Halkidiki prethodnih godina pa bismo da vidimo i nesto drugo. Da li mozete nesto da nam preporucite?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nea Vrasna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sever Grcke ili volis malo vise juznije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre bih ostrva nego sever Grcke, mada razmisljam i o Peloponezu i Eviji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tasos...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isli smo na Tasos i Halkidiki prethodnih godina pa bismo da vidimo i nesto drugo. Da li mozete nesto da nam preporucite?

Tasos...

:spam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre bih ostrva nego sever Grcke, mada razmisljam i o Peloponezu i Eviji.

pa dobro nije ti daleko evia + 2 sata voznje :-) nego da vidis recimo jonska ostrva ili paraga ili mozda tih meste izmedu parge i igumenitsa kao syvota,perdika itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:spam:

Ok.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se Evia npr. uopste ne dopada, tj. ne dopada mi se Pefki, mislim da ima mnogo lepsih i blizih destinacija koje bi vam odgovarale. Ja naravno preporucujem Sitoniju koja je izmisljena za malu decu, mnogo prelepih plaza na malom prostoru, ima plaza sa prirodnim hladom i blizu je. Ja sam jedne godine isla u Sarti a sledece u Neos, prve godine mi je dete imalo 3 godine a ja sam bila u 8. mesecu, a sledece je starije napunilo 4 dok je mladji imao 10 meseci, i uzivali smo. Oba puta smo bili sredinom juna i voda je bila topla.

Pre Sitonije smo sa malim koji je tad imao 2 godine bili u Pargi, i to je lep izbor, tu smo isli krajem juna, ali voda je umela da bude hladnjikava, i to tek krajem naseg odmiora, valjda je bio neki hladni talas. Poslednji dan, pocetak jula meseca, nisam mogla vode do kolena da pokvasim koliko je bilo hladno

I da dodam, ja bih na Sitoniju samo u junu isla, nema preterane guzve, voda je dovoljno topla, nisu jake vrucine...

Izmenjeno (maloprase)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skiatos je super za decu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na predlozima. Mi se dosta predomisljamo, da li je na jonskom moru voda dovoljno topla u junu, za Skiatos smo culi da je preskup trajekt ali za sad jeste u uzem izboru, Sitoniju smo obisli i uzivali, isli bismo opet kada bi mogli dva puta na more, pa jednom na Sitoniju a jednom nesto novo, a ovako kad idemo jednom u dve godine ne bismo se vracali na isto mesto. A opet se brinem da ne odemo negde gde nam se nece dopastinecemo moci da se kupamo. Dileme, dileme...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemojte da Vas prepadaju price o "preskupom" trajektu za Skijathos..U odnosu na daljinu i sate koje su potrebni brodu da stignu do Skijathosa, ta cena je potpuno u redu...za skoro 3 sata treba 100 eura...

Kada preracunate cene trajekta npr.

1. od Kilinija do Zakinthosa za skoro jedan sat, platis bezmalo 40 eura za kola..od Volosa do Kilinija ima oko 300 km u jendnom pravcu (600 km nazad), + putarine za most kod Patre..

2. Od Igumenice do Krfa , za 45 minuta voznje na trajektu 33 eura

3. od Lefkade do Kefalonie za 30 minuta 35 eura...

Ima jos primera.

Znam da ce sada neki reci, ali od Atine do Krita, do Kiklada..do..je mnogo jeftinije...

Ali na severu grcke, je tako, koliko sati, gotovo je svuda isto u novcu.

Skijathos nije blizu luke odakle krece brod, pa se zato i putuje znacajno duze, ali nemojte to a vam bude razlog a neodete na Skijathos, on ce vam u svakoj meri uzvratiti..za 100 -ak km, cete posetiti, 25 plaza, fenomenaln grad, zeleno ostrvo, sa prelepim vidicima...Dok za Kefaloniju, Krf, Zakinthos, pa i Tasos..i 500-600 km po ostrvu vam skoro nece biti dovoljno da ih sagledate kao celinu. Naravno ne umanjujem znacaj ostalih ostrva, na svakom od njih sam bio bar po dva puta i nosim fenomenalna iskustva...

Ako ne platite na mostu, platite na cupriji..

Na Skijathosu nema voznje duze od 20 ak minuta, a za to vreme imate priliku da se kupate na nekoliko plaza, i gotovo ni na jednoj necete zazaliti sto ste otisli. To su sve argumenti za odlazak na Skijathos....

Ne bih vam za jun, pogotovu za prvu polovinu juna, preporucio, ni Halkidiki, ni Tasos, ni Krf..vec sve dole juznije od toga..sigurnije je i izvesnije za vreme juznije, voda je sigurno toplija.

Ako birate jonsko more, onda Zakinthos sasvim sigurno vec tada ima dovoljno toplu vodu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2 Sata voznja trajektom do Skijatosa je oko 190e povratni tiket za auto i 2 putnika

7-8 sati trajektom Iz Pireje do Krita je 250e povratni isto 1 auto i 2 putnika pa sad racunaj ;)

P.S. A zasto da ides preko Volosa za Kilinija kad je bolje preko Egnatia Odos i posle nadole preko Preveze, Arte, Patra do Kilinija...

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam problem sa cenom trajekta za Skiatos je nedostatak konkurencije tj. samo jedna kompanija radi Skiatos (Hellenic Seaways) i samim tim formira cene kako im odgovara.

Kada sam bio na Skiatosu (početak avgusta 2008.godine) primetio sam da se prazne rafovi u većim marketima. O tome sam pričao sa ženom (iz Srbije) koja već duži period živi na Skiatosu i pitao je zašto su prodavnice poluprazne. Ona mi je rekla da ferry agencija u top sezoni izbegava da obezbedi mesta za kamione sa namirnicama jer im je mnogo bolja zarada od putničkih vozila. Pored toga Skiatos iz želje da zaštiiti more od zagađenja ne dozvoljava veći broj linija. Da li tu ima istine nemam pojma.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja koliko znam trajketi idi iz male luke koje su najblize do ostrva, tako recimo nemas ti ferry iz Makarske za Hvar nego 20-tak km pre Makarske...dakle umesto da plove iz Volosa mogu iz neko mesta na Pelion i ondak bi se voznja skratila od 2 sata na 30min. pa i cena bila znatno niza, ali mozda se ovo ne radi, radi to sto ti kazes ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka