breskvicijus

Oludeniz Resort

103 poruke u ovoj temi

Malo se ja iskukah po forumima i odlucih se za Oludeniz,jedan fin hotel,Nego nas muci jedno glupo pitanje u vezi suncobrana i lezaljki.Bilo je dosta komentara na tu temu i da se oni oglavnom placaju.I to je ok?Nego dosta njih komentarise da mora da se porani za suncobran i lezaljku jer moze da se desi da ih razgrabe , a posle moras da ih cuvas.Ne bih bas da se otimam o suncobran.Mogu li se kupiti suncobrani u samom mestu.Mogu li se unositi licni suncobrani na plazu,mogu li se kosristiti peskiri na plazi.Da nemislite da cikotanisem, ali nebih da se svadjam sa nekim i da provodim vreme cuvajuci suncobran i lezaljke.I koje su cene uopsteno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uz suncobran i ležaljku dobiješ i papirčić-priznanicu za taj dan, da si ispunio svetu dužnost iznajmljivanja opreme. Tako da možeš da odlaziš sa plaže, vraćaš se -bez bojazni da ćeš da ostaneš bez ičega od toga ili da se raspravljaš sa onom decom tamo...

Cena je mislim bila 6 eura. Peškire naravno možeš da unosiš, nije to hotelska plaža gde i oni idu u komplet, a suncobran ne verujem.

Gužve u Avgustu pre dve godine nije nikad bilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

6 eur par lezakji i suncobran ili jedna lezaljka i suncobran? I bas me interesuje koliko su ti dolmusi kad se moze vozikati njima po celi dan? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

12 eura 2 para ležaljki i suncobrana.

Al proveri ipak na sajtu, neko je ovde negde okačio link.

Tamo imaš sve od bitnih informacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko zna link neka ga ponovi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поздрав,

одлучили смо да ове године посетимо област Олу Дениз, али је проблем што веома мали број наших агенција има аранжмане за овај део Турске.

Кон Тики има неколико хотела у понуди, али је проблем што су им повукли резервацију за септембар ( вероватно тада у већем броју пристижу гости из Немачке- или Енглеске), тако да реално сада имају само 3 хотела у понуди.

Не би да плаћамо Ликију или Летонију 1000 еура по особи, па ме занима да ли неко зна нешто више о Доријан хотелу?

На енглеским форумима мишљења у вези овог хотела су веома опречна, а не знам да ли је неко од људи са овог форума имао прилику да одседне у том хотелу, па да напише неки редак о својим импресијама ( и у вези хотела, али и у вези саме регије - Олу Дениз)?

Унапред хвала

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Gistro, gledala sam ja vec sve komentare na tripadvisoru...

Ali nije valjda da niko nema impresije u vezi Olu Deniza? Nekoliko utisaka, saveta, hvale/zamerki??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da smo se vratili skoro iz Turske , tacnije Oludeniz spremni smo da odgovorima na sva pitanja koja vas zanimaju.Postavio sam nekoliko FOTO tura ,spremam još.Raspolazem sa obiljem informacija .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ovako, sve me zanima.

Od agencije kojom si isao, hotela u kom ste bili i kako ste zadovoljni s njim. Naravno najvise me zanimaju vanpasionske usluge, odnosno da li ima i koliko restorana, kafica, radnji, izleti itd.

Kad ste bili, koje su temperature, posecenost turista, cene ...

Da li je i u stvarnosti tako fantasticno.

Pisi o svemu.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isli smo preko agencije Odeon, 15 dana-14 noći od 25.08.-08.09.2007 , let na relaciji Beograd-Dalaman-Beograd.Hotel Perdikia. E sad.....

Otisli smo iz Beograda bez greske , na vreme po planu leta sa manjim kasnjenjem uglavnom zbog neodgovornih putnika koji su došli pre devet sati na aerodrom za cekiranje a onda su u avion usli u 10h i 50min kada je avion trebao poleteti.Van dogovorenog sa agencijom bilo je sletanje na Aerodrom Bodrum zbog putnika koji su se iz te regije vracali za Beograd i produzili smo za Dalaman posle otprilike 50 min.Bilo je malo komicno ,obzirom da su putnici koji su isli iz Bodruma za Beograd imali numerisane karte i mislili su da lete direktno za Beograd a mi smo vec bili na tim sedistima i naravno vec poznata situacija..... potom kraci let od 30min do Dalaman , dobro organizovan docek od strane agencije ,smeštanje u klimatizovane autobuse i pravac hotel.Prvo upozorenje .Ne menjajte evrice na aerodromu u menjanci.Krajnji bezobrazluk.Odnos je sledeci 1eur=1.49 YTL , dok je bilo gde bio u rasponu od 1eur=1.69-1.76 YTL. Od vodica smo dobili osnovne informacije o nasem boravku u Turskoj.Za oko 1h i 30 min smo bili u hotelu.Ko ide za Oludeniz ima nesrecu da dolazi zadnji obzirom da se putnici razvoze po hotelima na relaciji Dalaman-Fethiye-Oludeniz.Mi smo vec oko 17 h prvog dana bili na plazi i na prvom kupanju...Lezajke koštaju 5 YTL jedna, suncobran 5 YTL jedan znaci kombinacija 2 lezaljke i jedan suncobran 15 YTL(8.5eur) ili 20 YTL(11.5eur) dve lezaljke i dva suncobrana .Nema nikakvih problema da na velikoj plazi koristite svoje peskire i suncobrane .Peškire možete kupiti u samom mestu po ceni od 7.5 YTL do 15 YTL.Suncobran u samom mestu košta od 10YTL do 15 YTL a možete i poneti svoje od kuće.Dranje je i na vodi za piće npr boca 0.5l u blizini plaže košta 1YTL!!!! U marketima u samom mestu košta 0.5YTL a boca od 1.5l košta 1YTL.U Fethiye-u košta 0.25 YTL!!! je boca od 0.5l a boca od 1.5l je 0.5YTL. U hotel može da se unese voda , mada je nama portir bio prigovorio i upozorio da ne unosimo vodu i hranu .U našem hotelu je cena boce od 1.5L bila 3YTL!!! a od 0.5L 1.5YTL !!!! Mi jednostavno nismo hteli da nas tako bezobrazno deru već smo se snalazili vrlo lako.Ovo je stvar principa a ne cene , najskuplje vode u marketima su jeftinije ili u rangu naših cena vode u MAXI diskontima npr....Treći problem je ishrana!!!! Mi smo bili na polupansionu ,doručak i večera,posluženje švedski sto.Sve je bilo bez greške ,preveliki izbor jela ,salata ,priloga,začina .Problem je što ako se opustite na švedskom vratićete se teži bar 5kg.Ma tesko mi je i da nabrojim ,voce,kolaci,salate,sosovi,prilozi,glavna jela,rostilj......Kvalitetno i lepo pripremljeno.Nije zacinjeno,nije masno,sve mozete sami dodati sta zelite...Moze te jesti za dorucak i veceru svaki dan drugu kombinaciju i necete uspeti da iscrpite sve vrste jela koje se posluzuju.Rucak mozete da praktikujete u nekom od brojnih restorana u mestu.Mi smo rucali stalno u jednom restoranu pored obale---KUMSAL BOWLING ,imaju musaku,lazanje,spagete,djuvec i naravno PIDE ,neko njihovo jelo vrlo slicno pici ,ali je jako dobro ,rucak za dvoje kosta od 10YTL do 15YTL hleb se nenapacuje,casa kisele vode sa kriskom limuna je 1YTL (u nasem hotelu je 3YTL).Baklava sa sladoledom je 5YTL(Cetiri komada sa vecom kolicinom sladoleda) sigurno za dve osobe.Obican sladoled se na friziderima se krece od 0.5YTL mada , znaju da šišaju..............Imam fotke sa cenovnicima .Sledi nastavak.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obliznja mesta u koja mozete otici svaki dan su Ovacik,Hisaronu,i Fetije.Mini busevi na toj relaciji imaju polaske svakih 5 minuta, a mozda i manje. Zadnji busevi su negde oko 12 i 30h iz Fethiye-a . Karta do Fetijea kosta 3YTL, do Hisaronoua 2.25 YTL u jednom smeru. Klimatizovani ,cisti …..Kupovinu prehrambenih proizvoda i tecnosti mozete obavljati u Fetijeu ,tamo je najpovoljnije u nekom od super marketa.Hisaronu i Ovacik su fakticki jedno mesto ,sa puno objekata za izdavanje i ako je to daleko od mora.Cene su u mnogim restoranima i prodavnicama izrazene u britanskim funtama.Britanci su prisutni u velikom broju, u svom najboljem izdanju….PIVO,HOTEL,BAZEN,RESTORAN;UTAKMICE, u mnogim restoranim mozete naci najavu fudbalskih utakmica tog dana umesto menija i cenovnika .Meni i sad nije jasno,niti ce mi verovatno ikada biti jasno zasto oni uopste idu na more i ovakve destinacije !Ovo se odnosi i na Oludeniz i Hisaronu.Hisaronu je prepun restorana,barova ,prodavnica ,malo je svezije uvece i moze se organizovati lep provod.Malo su napadni turci-animatori u kafeima i restoranima obzirom da pokusavaju da vas ubede da bas u njihovom kafeu popijete pice.Hisaronu je zivlje mesto od Oludeniza.Daleko od toga da je Oludeniz mrtav.Meni nije jasno kako su uspeli da na relativno malom mestu strpaju toliki broj restorana i kafea i hotela.Generalno su ljubazni i korektni ,u nasem hotelu u pocetku nisu znali da beknu ni rec srpskog , ali je posle toga njih nekoliko naucilo desetine fraza i celih recenica sto je za svaku pohvalu,pogotovo sto nisu ucili od nas.Suvenirnica ima te koliko vam srce zeli, ali vam je moj savet da malo pazljivije belezite cene ,da unapred odlucite sta hocete da kupite i da se cenjkate ,u Oludenizu i Hisaronu i nisu bas spremni na cenjkanje , ali u Fetijeu da.Za ovo su krivi Britanci kao i za porast cena u celoj regiji,ljudi opusteno placaju svaku cenu.Cena se moze oboriti i do 40% od pocetnih,pogotovu ako kupujete vise stvari.Budite obazrivi po pitanju kvaliteta.Licno nisam impresioniran nicim od ponudjenog…

Taxi takodje pored mini buseva funkcionise na svim interesantnim relacijama.Skuplji je mnogo nego mini bus.Oludeniz –Hisaronu 12YTL (7eur) ,Oludeniz-Fethiye 35YTL(20eur)…

Svaki hotel organizuje neku vrstu animacije ,dnevne ,vecernje ….U nasem hotelu su to bile tematske vecere sa raznoraznim show programima ,trbusne plesacice i sl. Sve to prati fotograf koji pazljivo prati i fotografise dogodovstine i prodaju vam fotografije ili neko usput skuplja pare po principu koliko das.Hotel Perdikia je sasvim ,sasvim zadovoljavajuci hotel po zvezdicama i cenama u ponudi.Mana mu je malo kupatilo,odnosno tus kabina je napravljena za jednu osobu.Standardna soba je sasvim dobra,sem te mane sa kupatilom.Licno mislim da je standardna soba sa francuskim lezajem sasvim dobra za parove svih uzrasta bez dece.Za tu svrhu imaju sveet room ,sa tri lezaja u posebnom paviljonu .Mirno je ,blizu je plaze,svaka strana hotela ima neku manicu sto se tice soba.Hrana je kao sto sam rekao izvrsna.Svedski sto.Rucak je bolje na drugom mestu ,nije neki izbor.Opet zbog engleza kojima je Koka Kola,hamburger,pomrit i kecap pored bazena jednako rucak.Ima izbor dodatnih sadrzaja,tipa stoni tenis,bazen,bar pored bazena,bioskop,……i sl.Nismo to konzumirali…Jer kao sto neko rece u šali samo Srbi i Rusi i idu na plažu.Da Rusi ,Česi,Slovaci su takodje prisutni u velikom broju.Rusi nisu bas omiljeni.Peskire su menjali u sobi menjali na dva-tri dana .Ako ostavite malo baksisa koji je uzgred pozeljan vasa soba ce blistati cak ce biti onih cuvenih kreacija ,labudovi,srca ,ruze.I pored velikih para koje se obrcu u mestu turci rade za male pare u odnosu na ono sto mi pomislimo da oni zaradjuju,ali ih radi takodje vise nego sto mislimo da ih treba…. Svako dnevno ciste toalete,odnose smece,ciste ceo hotel ,cistoca je na visokom nivou,hrana takodje na visokom nivou,osoblje takodje vrlo ljubazno od recepcije do kuvara i konobara.Gotovo ce vas svi na vasem putu do sobe pozdraviti na engleskom.Komfor soba i nije na visokom nivo zbog ovoga sa kupatilom.

Sledi nastavak

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zasad izuzetno detaljan opis. Ovo sto si do sad napisao manje vise vazi za sva njihova letovalista, mislim na cene, cenjkanje, itd.

Kao sto sam vec pitala, da li je stvarno tako fenomenalno kao na slikama, i da li preporucejes odlazak tamo.

Tako da zeljno ocekujem nastavak price.

Izmenjeno (mikap)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaze...

Mesto Oludeniz ima dve plaze ,jedna je cuvena Plava laguna na kojoj se placa ulaz ,2.75YTL po osobi za ceo dan .Neznam cene lezaljki i suncobrana i pica na toj plazi.Kao sto se moze videti na MFT-i lepo je,uredjeno,cisto,sumovito,taj deo im je pod zastitom drzave.Nesto kao nacionalni park i u sustini je to reklama za celo mesto i to prodaje OLUDENIZ i celu okolnu regiju.More je mirno ,plitko i toplo.Mnogo podseca na nasu Adu ciganliju!Kao sto se moze videti iz ponude tamo ima jako lep hotel CLUB MERI , Hotel SUN CYTI koji je smesten u mestu ,pored hotela Perdikia ima svoju plazu u plavoj laguni i organizovan prevoz do lagune.Od naseg Hotela do gradske plaze trebalo je 5min, do lagune 20 min pesacenja.Nas dvoje jednostavno je tamo doslo,videlo i otislo.....Nikakav specijalan utisak.Nama je daleko atraktivniji deo gradske plaze za kupanje i suncanje.Cak nismo se ni okupali ni jednom u zoni te plaze,na jednom delu plave lagune,crvene lezaljke na slikama , je vrlo klizavo kamenje u vodi i stoje upozorenja za opsanost pri ulasku i izlasku iz vode !Cinjenica da je more mirnije ,voda verovatno pretopla i plitka i raj za malu decu da se brckaju bez velikog rizika.

Gradska plaza je dugacka i siroka , sa velikim brojem suncobrana i lezaljki,sa prostorom i za one koji ne zele lezaljke i suncobrane da placaju papreno.Uradjene su duz cele plaze drvene staze,na pristojnim rastojanjima su postavljeni tusevi i kabine za presvlacenje.Toaleti ,koji i nisu bili bas najuredniji -muski posebno , su takodje u blizini.Nekoliko barova na plazi .prilicno cisto..Temperatura vode je prema nekoj statistici za ovaj period ,odnosno za semptembar mesec 27C .Uveravam vas da je temperatura vode bila i visa ,toplo,toplo,toplije ....ma banja za kupanje,cista voda ..Tvrdim da se nekim danima u kretalo i do 31C! Po podne budu obicno mali talasi koji na samoj obali znaju da budu vrlo zabavni i bezopasni i nastaju kao posledica cinjenice da je na vrlo kratkoj distanci od 2m od obale , dubina mora veca od 2m!.Slano je ,slano...nema morskog zivota ,nesto malo i sitnih ribica...Nema opasnih zivuljki,bar nisu primecene. Obzirom da smo imali prilike da vidimo i plazu u mestu Fethyie ova plaza je sigurno za dve klase iznad !uzivali smo u kupanju svaki dan, pre i posle podne ,ali bas svaki dan ...uf vratio bih se tamo da se malo brckam i sad .Zadnji dan aranzmana ,obzirom da smo se vracali oko 17h ,kupali smo se na mnogo vecim talasima koji su dosezali visinu od sigurno 2m, i igrali se sa prvim redom lezaljki ,(vidi na slici gde su ) .Bilo je krajnje uzbudljivo.Ovo je doslo kao posledica promene vremena taj dan,jakog vetra ....Ni jedan dan nije padala kisa,Bilo je par dana sa prolaznom oblacnoscu.Duva vetar ,ne jak,prijatan ..Temperatura vazduha bila u rasponu od 33C do 40C u hladu na suncu je to mnogo opasnije.u periodu od 13h do 16h gotovo je neizdrzivo ukolliko ne koristi te jake faktore.od 8 i 30h do 12 h i od 16 i 30 h do 19 i 30h u ovom periodu izuzetno prijatnoi bez velikog rizika po zdravlje.Usput dok lezite na plazi imate prilike da gledate prepuno nebo avanturista....U nocnim satima rade kafe na plazi ,gde imate priliku da uz "DUVANJE" raznih aroma i picence u ogromnim turskim dusecima uzivate pored mora, dok se iza vasih ledja u restoranima,barovima odvija pravi burni nocni zivot.Frizerski saloni,pedikir i manikir,masaze,zlatare,suvenirnice,jahanje kamila i svasta nesto .Mesto je organizovano tako da ide MORE,PLAZA,PUT,NISKO RASTINJE,RESTORANI,HOTELI ,kao slagalica ..Gotovo ni jedan od hotela nema sobe sa pogledom na more.Izuzev hotela koji su smesteni na brdima oko mesta ,video sam ih nekoliko,jedan sam zapamtio Belle vue Hotel,mislim da je ma odlican pogled na more i mesto ,oko 500 metara od plaze ,jedino je malo strmo za penjanje obzirom da je u brdu ...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka