GOTAM

Brodske karte za ostrva Kiklada

258 poruka u ovoj temi

Sa veelikom radošću sam primetila da je sve više nas koji se odlučuju za odlazak na Kiklade bez agencije. Zato jepotrebno obezbediti karte za feri. :kapetan:

Mislim da bi nam svima dobro došle informacije:

- o kupovini karata za brod,

- o objavljivanju plovidbeenog reda

- lukama iz kojih se isplovljava, dužinama vožnje,

- o mogućim popustima

- o uslugama kompanija i samim brodovima...

i drugim zanimljivostima koje nosi iskustvo vožnje brodom ka kikladskim naseljima. :ovoono:

Takođe možda je zanimljivo ovde napisati i kako stići javnim prevozom ili sopstvenim automobilom do luka Rafine ili Lavrija, za one koji možda nemaju GPS. Ili Pireja, za one koji se prvi put susreću sa atinskim prilazima Pireju... :nuncake:

Trenutno su letnji red iz Pireja izbacili Aegean speed lines / speed runner (prevoze i automobile).

Seajets samo za putnike, ništa vozila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Podrzavam otvaranje ove teme. Kako se bude blizila sezona, oglasice se i " Hellenic seaways " .........

 

Za one koje idu avionom do Atine, a hoce da koriste luku Rafina ...... postoji bus koji na svakih 1h (mislim da je jedino pauza izmedju 8-10 ujutro) vremena vozi do tamo do vecernjih sati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

rafina nije ni taksijem daleko od aerodroma.

sa aerodroma za pirej ide bus svakih 15-ak minuta. bude krcat i treba gledati da se nadje mesto za sedenje jer dosta dugo traje voznja. metroom jos nisam.

kad gledam trajekte, prvo odem na ovu stranicu:

http://www.gtp.gr/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za ovu temu. Prvi put ću ove godine put Kiklada i značiće mi svaka informacija. I da, planiramo od aerodroma do Pireja metroom. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

inace, let od atine do milosa i nazad je 120e.

olympic air

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

prosle godine je jedan pravac kostao 54 eur ..............

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 27.2.2013. at 21:44, Rosbacher je rekao/la:

rafina nije ni taksijem daleko od aerodroma.

sa aerodroma za pirej ide bus svakih 15-ak minuta. bude krcat i treba gledati da se nadje mesto za sedenje jer dosta dugo traje voznja. metroom jos nisam.

 

kad gledam trajekte, prvo odem na ovu stranicu:

 

http://www.gtp.gr/

 

ovo za taksi se naravno podrazumeva, to bude oko 20 min voznje, a busom oko 35-40 min jer se ide potpuno drugim putem uz samu obalu mora do ulaska u dolazni/ odlazni terminal u luci Rafina ....... i ja prvo gledam http://www.gtp.gr/ , a poslovicno se " Helenic seaways " poslednji oglasava ......... " Nel lines " je prosle godine u poslednji trenutak (krajem juna, na manje 15-tak dana pre prvog polaska) otkazao brodsku vezu izmedju Soluna i Sporada ..........

 

citao sam na trip advisoru da postoji i nekakav bus koji od aerodroma vozi do luke Lavrio ........

 

www.bluestarferries.com/site/content.asp…

 

izbacili su raspored i cenovnik do 15.oktobra 2013

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je moguće promeniti vreme polaska nakon što se kupi karta? Pitam ovo jer ne mogu da budem sigurna u vreme polaska Jatovog aviona do par dana pred put. Pa ako bi u međuvremenu došlo do pomeranja leta da li može da se promeni i karta za brod?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne znam da li je tako nesto moguce ..... pogledaj na nekom od pomenutih sajtova za brodska putovanja .......... u principu ja sam uvek uspevao da uklopim letove iz Soluna ili Atine za ostrva, tako da imam barem 3h lufta izmedju

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karta za brod može da se promeni ako ste prilikom kupovine uplatili i neku naknadu za otkazivanje :excl: znam da sam jednom u potpunosti otkazivala kartu za brod, doduše u Italiji. Sećam se da je bila neka komplikacija oko originalnih karata i datuma do kojih se vraćaju.

Grčke nisam do sada menjala. Možda ovo pomogne :

www.greeka.com/greece/greece-ferries/ferries-embarkation-terms

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! Videćemo da li će se pojaviti još neki termin. Svakako ćemo ostaviti 3-4 sata između sletanja i broda nego razmišljam i o toj mogućnosti da taj let koji je 1. jula najavljen u 8:25 kad se približimo julu bude možda pomeren za koji sat, pa zato pitam za promenu brodske karte. Već su ga pomerili za pola sata u odnosu na ono kad smo kupili kartu. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da sam uspela da nadjem neki raspored brodova za ljul i avgust. Zapdne Kiklade.

http://translate.goo...9-13.pdf&anno=2

osnovni izvor: http://www.cycladesf...s.gr/dromologia

E šta su ti Grci.

U engleskoj verziji sajta nema rasporeda, ali zato u grčkoj sve piše... :rolleyes:

I još da dodam da preko paleologos-ovog sistema za bukiranje karta, izbacuje da taj termin nema polazaka (1.07.-1.09.2013.) zato čekam odgovor na mejl...

A taman sam se poradovala :ples:

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvala, saznala - sledeće sedmice će biti moguće bukiranje karata / Western Cyclades.

.

Za sada dobila info> Sifnos-Kythnos odrasli 15e, auto 30e: Kytnos-Pireaus odrasli 20.50e, auto 49e, deca do 12 godina pola cene.

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gotam, koliko ranije bi trebalo rezervisati karte za Kiklade i kolike su tu gužve kada krene sezona? Za sada planiram da rezervišem odlazak na Naxos a mislila sam da kartu za povratak kupimo tamo kad budemo. Da li je to ok? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm Mi smo uvek za Naxos uzimali return karte jer smo znali datume povratka. I uvek je to bilo u ovo neko prolećno vreme, za Bluestar.

Samo jedne godine smo išli na vrat-na nos i tada smo se vozili skupljim Hellenic seaways.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka