bekaaa

Bugarska u septembru

25 poruka u ovoj temi

Davne 2002. godine sam u ovom periodu bila u Nesebaru. Vreme je bilo šareno i nekoliko puta je padala kiša. I pored toga more je bilo divno za kupanje. U isto vreme u hotelu Kuban u Sunčevom bregu (koji je tada imao aqua park otvorenog tipa) voda je u bazenima bila ledena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moju prethodnu poruku na ovoj temi napisala sam potpuno neobavezno, ni ne sluteci da ce me put upravo sutra odvesti na Crno more.

Naime, zbog migrantske krize i nestabilne situacije na granicama otkazali smo aranzman na Bledu i posle dan-dva pretrazivanja svih mogucih i prihvatljivih ponuda na bookingu, odlucismo se za Zlatne pjaske.

All - inclusive, izuzetno povoljno, more, zatvoreni i otvoreni bazeni, spa centar, a tu su i Varna i Balcik... valjda ce nam biti sve Ok. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Bubica koji je hotel u pitanju i neki red veličine cena s obzirom da bih i ja uzeo neki neplanirani odmor pa otišao malo do Bugarske...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

All - inclusive, izuzetno povoljno, more, zatvoreni i otvoreni bazeni, spa centar, a tu su i Varna i Balcik... valjda ce nam biti sve Ok. 

Bubice,zamolio bih te za utiske kada se vratite.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratih se, veceras, sa sedmodnevnog septembarskog letovanja prepuna utisaka pa da ih podelim dok je jos sveze.

Ove godine kraj septembra (20-27) sigurno se ne moze smatrati uobicajenim, izuzetno toplo bilo je i u Srbiji, a u Zlatnim pjascima temperatura vazduha od 24 do 28 stepeni, dok je more bilo 23-22 tj. idealno po mojim kriterijumima. Dva dana su bili veliki talasi tako da smo se vise igrali u moru nego plivali, ali s obzirom da smo otputovali misleci da cemo se samo setati obalom a kupati u bazenu (cak smo bili psihicki spremni na kupanje u zatvorenom bazenu) ovo je bila premija. Dve noci je padala kisa (danju je bilo suvo) i jedan dan je bila jako velika vlaga vazduha, cak neprijatna. Sve stalo je bilo savrseno.

Kada smo stigli, 20-og cak je bila i prilicna guzva u mestu, ali svaki dan je bivalo primetno manje gostiju, i stalno je ponesto zatvarano, ali daleko od toga da je pusto. Zapravo, iznenadili smo se guzvom. Nas hotel je bio prepun kada smo stigli i tek juce je delimicno ispraznjen.

Hotel Smartline Madara, cetiri zvezdice, all-inclusive = sve preporuke. Za 40 eura dnevno za dve osobe + 5 eura za parking, dobili smo gotovo sve: odlicnu hranu, pice klasicno za takvu vrstu pansiona, ciste sobe, opustenu atmosferu... Inace gosti hotela su gotovo iskljucivo Nemci, poneki zalutali Rumun, Poljak i Rus, i mi jedini iz Srbije.

Jedan dan smo iskoristili da odemo na izlet u Balcik (o tome cu pisati na posebnoj temi) i tamo su se turisti mogli videti samo u dvorcu kraljice Marije i botanickoj basti. Varnu nismo obisli, ulenjili smo se i samo prosli, ali iako je bila nedelja (u oba pravca tj. i kada smo isli do Zlatnih pjasaka i nazad), bila je izuzetno velika guzva u saobracaju tako da ne mogu ni da zamislim kako je u top sezoni. U Zlatnim pjascima se svuda placa parking (5 eura dnevno) ni sada krajem septembra nema mnogo mesta ali u sezoni mislim da je to veliki problem. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos jedan komentar na moj prethodan post: ko planira aranzman van sezone sasvim je dovoljan boravak od sest nocenja. Nase iskustvo - morali smo da kupimo dve vinjete posto jedna vazi sedam dana (10 leva) a mi smo ostali dan duze. Ni to ne bi bio problem da nismo u Varni skretali na, bukvalno, svakoj benzinskoj pumpi da kupimo vinjetu za povratak (8 dan tj. samo jedan od prekoracenja) a na tri kljucne (na glavnom putu) nije ih bilo, pa zamislite svuda guzvu, ukljucenje-iskljucenje iz saobracaja, pripremljenih 10 leva za taj mali trosak! Jedno tek neznatno maltretiranje koje kvari ukupan utisak. Uzgred, mogli smo da kupimo vinjetu za mesec dana koja je, cini mi se, 25 leva...

Bilo kako bilo, nadam se da ce biti prilike da ponovimo jesenje letovanje na Crnom moru u Bugarskoj, neke naredne godine,ali u trajanju od sest nocenja - nama sasvim dovoljno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Više puta smo letovali u Varni ili okolini  i imamo odlična iskustva. Ne slažem se sa komentarom vezanim za parking. Većina hotela ima za svoje goste besplatni parking. To se lako može proveriti na sajtu Booking. com. Godinama letujemo u hotelima u Bugarskoj. Nikada do sada nismo platili parking.

Istovremeno, nismo nikad imali problema sa kupovinom vinjeta.  Za letovanje od 10 noćenja/11 dana kupimo 2 vinjete. Obično smo ih kupovali na Luk oil pumpama, po ceni od 10 leva (5 evra). Drugu vinjetu kupujemo dan pre isteka prve.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratih se, veceras, sa sedmodnevnog septembarskog letovanja prepuna utisaka pa da ih podelim dok je jos sveze.

Bubice hvala na utiscima.Ovo mi je zanimljiva opcija za sledeću godinu. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle prelepog iskustva letovanja na Crnom moru u septembru 2015. godine, odlucili smo se ovog septembra na put u istom pravcu, okolina Varne (pre dve godine Zlatni Pjasci, ovog septembra Sv. Konstantin i Elena) i odusevljeni smo.

Da ne bude dileme, mi smo od onih kojima odgovara jun u Grckoj (cak i prva polovina juna) a sada smo otkrili da nam se na to sasvim lepo nadovezuje septembar u Bugarskoj. Znaci, ne trazimo pretoplo more, nije nam nuzno, po svaku cenu kupanje i suncanje na plazi, volimo i neki oblacan, vetrovi i kisan dan, a more je toplo 22-23 stepena. 

Ovog septembra prvi dani i nisu bili tako primamljivi, vetar, veliki talasi, onda malo zahladjenje, ali 7, 8, 9. septembar - bili su savrseni! A onih dana kada vreme nije idelano - obilazak samog mesta ili okoline (Balcik, Varna, Aladza manastir) ima toliko mnogo izleta koje nude lokalne agencije a mozete se i sami organizovati... Druga stvar je sto se moze naci povoljno izuzetno dobar smestaj, sa bazenima (oba puta smo imali i zatvoreni bazen sa svim pratecim spa tretmanima) i sve to za cenu koja je pristupacna i prosecnim srpskim turistima (uvek gledamo na bookingu do 50 eura dnevno za dvoje) mada smo do sada uzimali all inclusive uslugu odlucili smo se da ubuduce trazimo samo smestaj (jer stvarno Bugari su izgradili savrsene komplekse apartmana, sve sa bazenima) ili eventualno polupansion (tj. zasli smo u godine kada nam all inclusive vise ne treba, niti vise mozemo da jedemo, niti nam je do pica).

I jos nesto. Prvi put kada smo otisli na Crno more u septembru iznenadili smo se relativnom guzvom. Naviknuti na Grcku u junu bili smo bas iznenadjeni velikim brojem ljudi na plazama, u hotelima... ne znam sta je u sezoni ali Crno more nije ni malo pusto u septembru.

Izmenjeno (Bubica)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto smo postali pravi zaljubljenici u septembarsko Crno more, ove godine smo po treci put bili i to u period od 8. do 14. Za razliku od prethodna dva boravka, sada nismo imali srece da se okupamo. Naime, iako nas je vreme posluzilo, svaki dan je posle hladnog jutra bio topao i suncan dan, a more pretoplo i cisto, zbog velikih talasa citavih nedelju dana je bila crvena zastavica i plivanje nemoguce. Iskoristili smo vreme da se setamo po plicaku, po finom, sitnom pesku, da se igramo u talasima, a plivali smo iskljucivo u hotelskom bazenu. Moram primetiti da nam je ovo, zapravo, peti put na Crnom moru (osim u septembru bili smo ove godine i u junu a jednom, davno, u julu) i nikada, bas nikada nam se nije desilo da uopste ne moze da se pliva zbog talasa.

Sve u svemu ovogodisnje iskustvo nece nas odvratiti da nekog narednog septembra ponovo skoknemo do Crnog mora, i ovako kako je - nama je bilo lepo. 

IMG_20190909_113158.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26305
    Ukupno tema
    877253
    Ukupno poruka