bekaaa

Bugarska u septembru

25 poruka u ovoj temi

:unsure: Moj momak i ja planiramo 8. septembra da odemo u Kiten. Sve je super, lepo mesto, lep hotel... ali kakvo je vreme tada u Bugarskoj??? Brine me to sto je tamo preko celog leta cesto oblacno... zna li ko?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kiten... Lepo mesto kazes... Bila si tamo ranije ili sta?

Vratio sam se odatle iz Kitena petoga avgusta, znaci pre jedno 15 dan...

sto se vremena tice, izabrali ste dosta rizican termin. Septembar... Radi se o kontinentalnoj kolimi. Sunce kad ga ima na nebu onda przi kao rostilj, kad ga pokrije i najmanji oblak osetices hladnocu. Ne zagreva vazduh vec samo podlogu. Temperaturne amplitude u toku dana su velike. Ako je danju 33-34 ( sto je inace plafon za bugarsku ) onda ce ti ujutru oko 4h biti nesto manje od 20 stepeni.

septembar je rizican i u crnoj gori a ovamo bolje i da ne spominjem. Znaci slobodno mozes da ocekujes i kisu i oblake. Ja sam krajem jula i pocetkom avgusta imao jedno 4 dana sa nekim manjim oblacima i od toga jedan sa kisom. ( vodic koji zivi u hotelu neih vec mesec dana kaze da smo imali jako lepo vreme u odnosu na ostale ture ). Nemoj da te zavarava to sto je kiten na istoj sirini kao i sutomore.

I pazi, ponesi kupacih koliko god mozes. Jako se tesko suse stvari tamo. Vlazan vazduh, isparavanje nikakvo...

Sto se mesta tice, neznam sta ocekujes od odmora... Kiten mi deluje onako za ljude koji bi da se odmaraju u pravom smislu te recei, znaci lezanje po celi dan sto u sobi sto na plazi.

S obzirom na vreme kakvo mislim da ces imati, moj ti je savet da obilazis malo okolna mesta, prevoz je jeftin... Do primorskog mozes i pesaka, dole pored obale. Do burgasa za nekih 4-5 leva, Imas tamo Metro ( ono bela tehnika i ostalo ) kakav ovde nema nigde. Sta tu jos ima u okolini... Sozopol, carevo... Mada mozes opusteno i na sever malo dlje do nesebara ili tako negde...

Ako uhvatis neki lep dan, akva park u primorskom obavezno!

Koji hotel ? Da nisu Kremikovci? Pun hotel nasih.

Izmenjeno (GEOGRAF)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:( Hvala na upozorenju! Hotel Kamenec, nisam bila ranije ali sam cula da je prelep. Onda, ponecemo topliju garderobu :blink:

I kakav je provod tamo, cene? Mi imamo uplacen pp.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I kakav je provod tamo, cene?

Ako volis Bugarsku dens muziku onda ces se lepo provesti... pustaju je apsolutno svuda i na svakom mestu. Ako pak volis nesto drugo, onda nista, to ces cuti samo na svom diskmenu. Jedino gde su pustali nasu narodnu je neka kafana kod severne plaze, pise leskovacki rostilj na tom objektu... Pevaljke znaju i po koju nasu od cece ove novije stvari.

Postoje nekakve 2 diskoteke i jedan kafic sa glasnijom muzikom, obe na severnoj plazi, ova sto se zove zagandor je bolja... Inace u taj kiten dolazi dosta lokalaca i njihove bugarske omladine, oni imaju neki svoj nacin zabave, svi nose lance oko vrata i iztetovirani su uglavnom... Kao dizelasi u ono doba kod nas...

E sad to je sve bilo u sred sezone. U septembru pitaj boga sta ce ostai od svega toga... U druga mesta nemoj ni da pokusavas da odes nocu, nema nocnih autobusa, najdalje idi do primorskog odatle mozes peske nazad ima 5-6km... sat ipo hodanja... Znaci nocni zivot i nije nesto.

Cene su sve zavisi sta kupujes. Odma da ti kazem da Bugarska i nije tako jeftina kao sto se to ovde misli. Jeftino je jesti po kafanama, to jeste jeftinije nego kod nas. Za nekih 20 leva sto mu dodje 800 dinara dvoje ljudi mogu pristojno da jedu... E sad ako vec imas pp nemoras ni jesti izmedju toga, mozda neki girosi za 2-4 leva 80-200 dinara, skoro ko i ovde sto je jedenje na ulici. Pica po kaficima su dosta jeftinija nego ovde. Gotovo svuda mozes naci pivo za 40-60 dinara sokove mozda i za nesto manje. Recimo ako pokusas da radis tzv paradaiz turizam, mislim da se hranis po prodavnicama, od toga nema nista... Jenom je ovaj samnom sto je bio otiso u radnju uzo neku kobasicu i kackavalj i shvatio je da je za pare koje je dao mogao dobiti punjenu vesalicu tamo kod leskovackog rostilja... Voce im je skuplje. Postoje recimo radnje tipa " Всићко за лев '' sve po 45 dinara. Srebro recimo im je jeftino. Onda pivo... dvolitarke su oko 2-2.5 ista cena kao i ovde. dok je staklo 0.5 jeftinije. 40 u proseku. skoro ko i kod nas. e sad to mozda deluje skuplje ako kupujes domaca piva tipa burgasko ili kamenicu ali sto je najlepse imas i staropramen i stela artrois i hainiken i amstel za iste pare 40-50 dinara. Idi recimo u metro to ti je u Burgasu, imaju jeftinu belu tehniku po stvarno dosta niskim cenama. Mozes uzeti frizider za neke smesne pare... Cena leva je sledeca, za 100 evra mozes da dobijes 190 leva u kitenu ili 195 u burgasu. ( tih 5 leva vise ces dati na prevoz do Burgasa ). i iskljucivo menjaj u banci. nigde drugde. Lekarske usluge, recimo sivenje glave sa tetanusom je oko 25 leva. Lezaljke po plazama su ti 2-4 leva zavisi sve...

reci ako te zanima jos nesto...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos samo nesto- kakvo je more? Jel bezbedno? Neki pominju meduze... Po svemu sudeci "odmor" ce u pravom smislu reci biti- odmor! Moj momak ce biti odusevljen ;), a meni je dovoljno samo da bude lepo vreme...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je more bezbedno?

Zavisi kakav si plivac... More je da kazem bezbedno. Na meduze nisam nailazijo sto ne znaci da ih nema, to ne znam sa sigurnoscu. Talasi nisu jaki jer je obala niska i peskovita, tu gde je plaza naravno... Voda je mutna i zelenkasta kako kad. Salinitet nije na nivou crnogorskog mora... 30-tak. Tu se blizu uliva jedan veci recni tok pa je malo manje slana.

Imas sistem sa zastavicama crvenea - ne idi u vodu.

zuta idi al ne daleko. zelena - radi sta oces... Pazi sa spasiocima malo oni su ustvari najmanje bezbedni. Ortaka su opomenuli udarcem u glavu za neki sitan prekrsaj...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam za Kiten, ali prosle godine u isto vreme u S. Bregu, talasi su uglavnom bili do neba, pa i kad je bila zuta zastavica, vrlo brzo sam odustajala od samaranja sa istim tim talasima.Nisam malena zena, al me jedan talas tako odvalio da sam mislila da ce mi koscice prebrojati. :ph34r:

Nadam se da ove godine ljudi imaju vise srece sa zastavicama i talasima.

bugarska2.jpg

bugarska.jpg

Izmenjeno (Buba)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do 2007. godine, Kiten mi je bas bio odbijan, ali sam to leto odlucio da bas letujem u njemu. Mesto je bas malo tako da ga upoznate za samo jedan dan. Nocni zivot, nije postojao, jer sam isao krajem sezone, ali od drugih sam cuo da je u sezoni, extra provod, doduse u dve diskoteke(zangador i jamajka). More i plaze su mnogo bolje u odnosu na Nesebar(gde sam letovao ranijih godina), voda je cista, bez trave, meduza... Takodje mestani su dosta ljubazniji od ostalih delova Bugarske. A cene, bagatela. Giros-pomfrit-supa za dvoje 3e. Definitivno mesto za pravi odmor za male pare. Moj savet hotel Kamenec 4* i necete se pokajati,a za ostale informacije tu sam da pomognem.

Izmenjeno (Gruni)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da prenesem utiske sa proslogodisnjeg letovanja. Vreme nas je i vise nego posluzilo. Temperatuta iznad 30 stepeni. 2 dana je bilo promenljivo tako da smo ih iskoristili za obilaske primorja. Nije bilo talasa, plaza je lepa, ali ako trazite provod- tamo ga u septembru necete naci. Za porodice sa decom, cini mi se nema boljeg mesta. Bezbedno je, slabo prometno, sve je blizu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisi napisala na koje mesto u Bugarskoj mislis?

Mislim da je izvestaj iz Kitena sudeci po prvom postu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde je najbolje u Bugarskoj letovati u septembru tj. ako bude loše vreme bar da ima gde da se ubije slobodno vreme?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, da, Kiten je u pitanju.

Verujem da je provod najbolji u Nesebru ili Suncevom bregu, zato ako ne zelis da provodis vreme unutar hotela, ne pokusavaj da eksperimentises sa manjim mestima. Ako ides kolima, to je druga prica.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde je najbolje u Bugarskoj letovati u septembru tj. ako bude loše vreme bar da ima gde da se ubije slobodno vreme?

Nigde,losa klima,tj.vec su neki rekli ,kontinentalna klima,moze da bude jako hladno i sa kisom..sorry,a nasi prodaju aranzmane i za septembar.Nesebar je najlepsi,bar meni bio,stvar ukusa i zelja .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakvo je vreme u Kitenu "krajem sezone" smajl.jpg Putujemo 30.08.

@ Gruni

Odsedamo u istom hotelu Kamenec 4* (uzeli smo sobu bez balkona), koliko sam video hotel je na plaži. Kakva je plaža? Ćerka (4 godine) ide sa nama, šta bi bilo najinteresantnije za nju? Da li je u blizini neki aqua park?

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Oko 20 - 25-og septembra trebala bih da imam nedelju dana odmora. Kasno mi je za mnoga letovalista, osim toga u Grckoj smo vec bili u junu, egzoticne zemlje su mi daleko, zapravo vec smo se odlucili za Bled, ali ni sama ne znam kako palo nam je na pamet da razmotrimo neki dobar hotel sa otvorenim i zatvorenim bazenom, spa i wellness centrom na Crnom moru. Videli smo na booking.com bas povoljne all-inclusive ponude za neke hotele u Suncevom bregu i Zlatnim pjascima pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovakvim letovanjem tj. jesenovanjem?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26369
    Ukupno tema
    881072
    Ukupno poruka