Korzika

Vezani letovi, presedanje

169 poruka u ovoj temi

To je isto ako se ide sa "Full Service Airline", kao "Austrian ili cak i sa "Air Serbia"? Ili samo sa low-costerima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi.

Tako je sa Lufthansa u Minhenu i Frakfurtu, Swiss u Cirihu i Austrian u Beču.

To je ono što znam iz ličnog iskustva.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam, dok nije bilo Easyjeta, u Beograd često putovala Austrianom preko Beča ili čak i Lufthansom preko Minhena (a, kako stvari stoje, i ponovo ću). U povratku iz Beograda u Beču pasoska kontrola, a onda za Milano više nema kontrole, jer je šengenska zona. U tome i jeste suština Šengena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na ulasku u EU (Minhen, Frankfurt, Beč) jeste pasoška kontrola, ali kao po pravilu pre nje ide i dodatni Security Check, ako imaš vezani let na dalje. Obično za te dve stvari treba 20-30 minuta (u Frankfurtu za promenu leta iz BG iza npr. Hanover bez sat vremena ne može. Posle toga si u EU slobodan, nema provera ni kontrola

Ne znam kakva je situacija u Beču sada, nisam leteo preko Beča godinama.

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne traje puno pasoska kontrola u Becu, prolazi se dosta brzo. Bar su moja iskustva takva sa presedanjem tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Људи са више искуства од нас су нам рекли да никако не бирамо Париз за преседање, макар пауза између летова била сасвим пристојна.

Наиме, Французи ("Шарл Де Гол") су нељубазни, не знају енглески (или неће да то покажу), удаљеност терминала где слеће авион из Београда и оног где се лети за САД је превелика, и све тако. За "Хитроу" веле да ако питаш некога да ти помогне око сналажења, они те буквално узму под руку и одведу где треба.

И, послушали смо их.

Нама је "Expedia" препоручила "ЕрСрбију" до Лондона ("Хитроу"), а онда "Делту" до САД (Лос Аранђеловац). У повратку, опет избегавање Париза, па се слеће ("КЛМ") на "Шипол" у Амстердаму, па онда ("АС") за Београд. И цена је сасвим ок.

Мене само нервира (ех, стара школа) што нема више папирних карата за лет, већ се све своди на интернет, онлајн-сервисе, евентуално одштампан план лета са "Expediа", на бројеве који су везани за пасоше, и некако се осећам несигурно.

А о преседању и осталим искуствима ћу писати када се вратимо.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Мене само нервира (ех, стара школа) што нема више папирних карата за лет, већ се све своди на интернет, онлајн-сервисе, евентуално одштампан план лета са "Expediа", на бројеве који су везани за пасоше, и некако се осећам несигурно.

Stara školo, meni je sve to na telefonu i veruj mi, nema razloga za nesigurnost.

(osim jednom, kada mi se pred ukrcavanje u Frankfurtu ugasio telefon, a boarding karta samo tamo. Ali nije frka, teta na boarding šalteru te ima u evidenciji.

Dakle, pasoš i pare, drugo ti ne treba.

Srećan put.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dva puta sam putovao za Ameriku sa presedanjem i spavanjem u Londonu. Nije loša varijanta jer se može videti London (koliko se to uspe za jedno popodne). Nisam imao nikakvih problema i uživao sam provodeći veče u Engleskim pabovima. Original "Mućke".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja nisam isla kroz pasosku kada sam presedala u Minhenu i Frankfurtu. Isto tako i u Cirihu.

Za USA sam isla preko Frankfurta a vracala se preko Minhena..

Inače imala sam primer drugarice da su joj prebukirali let i da su joj jedva našli mesto za drugi da presedanjem... U pitanju je bio finair i jos su reklo da je to standardna praksa jer se ocekuje da ce neko odustati...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Воб, хвала!

Чекање у Лондону у одласку је два и по сата, а у повратку у Амстердаму сат и по. Сасвим довољно да се протегну ноге, али нема изласка напоље. Уосталом, у ВБ је то и немогуће без њихове визе, коју немамо а нит' нас занима. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Badzo, ja sam se tako jednom vracala preko Amsterdama iz Kanade, i namerno uzela takvu kombinaciju letova da imam 7h cekanja. Kada smo stigli, sela sam na metro, stigla za 15tak minuta u centar Amsterdama i provela tamo sasvim lepo popodne :) Inace je sat i po vise nego dovoljno za taj aerodrom.

Ja nisam isla kroz pasosku kada sam presedala u Minhenu i Frankfurtu. Isto tako i u Cirihu.

Za USA sam isla preko Frankfurta a vracala se preko Minhena..

Tako je, tu nemas pasoske ali imas security check, koji bi u Frankfurtu umeo da potraje kada se ide na let za SAD (upravo zato sto su ti svi letovi ogromni, 300+ ljudi)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima dva security checks, prvi se brzo prodje ako imas povezane letove jer stizes dovoljno rano a drugi na ulasku u avion tu ume da bude guzva... ja i dalje imam onu zutu nalepnicu pozadi na pasosu da sam prosla security :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim za pomoc, ako ima nekoga ko bi mi objasnio. U nedelju letim za Hamburg preko Ciriha. E sad , radi se o tome da sam pre letela samo sa low cost kompanijama ili sam letela direktnim letovima. Zanima me sledece, kad sletim u Cirih da li moram na pasosku kontrolu s' obzirom da nemam pasos EU? Molim vas da mi neko objasni detalje. Hvala! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moras, tu ulazis u sengen zonu, a u Hamburgu ides samo po prtljag.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja nisam prolazila pasosku jer sam bila u tranzitu... Pasosku sam prošla u BG... Letela sam za Dubai i u Zirihu menjala kompaniju...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25463
    Ukupno tema
    845466
    Ukupno poruka