Korzika

Vezani letovi, presedanje

169 poruka u ovoj temi

Ako nekom bude trebala informacija:

putovala sam za Lisabon sa presedanjem u Parizu Beauvais aerodromu. 

Sletanje u 09.15, a novi let u 10.35.

Sa poletanjem wizz Bgd-Paris, je bilo kasnjenja 20 min, ali je nadoknadio uz put, s leteli u 09.10. Medjutim, stjuardesa je rekla da su na aerodromu zaista spori, guzve znaju biti velike, pa me prebacila na prazno sediste u drugi red, i cim smo sleteli prisla mi je i izvukla me napred da prva izadjem iz aviona i rekla  mi: sad trci!  Pasoska je bila prazna pa sam brzo prosla. 

Kad chekirate karte online i stampate boarding kartu, izadje Vam upozorenje da bez obzira sto imate boarding kartu morate da se javite na salter Ryanair za chekiranje jer smo NON-EU gradjani. 

Vece pred polazak sam chatovala sa Ryanom i pitala kako da ubrzam prolazak da ne zakasnim na sledeci let. Receno mi je da mi j jedina nada da prilikom chekiranja doplatim FAST TRACK. I to sam i uradila. 

Sletela sam na jednom terminalu, drugi je na 40 metara udaljenosti, pozurila sam do Ryana odmah sa desne strane, zena je pregledala karte i videla Fast track na boarding karti i rekla da udjemo u traku za Fast track cime sam preskocila chekiranje i 150 ljudi u redu za pasosku kontrolu, samo sam prislonila boarding kartu na automat i odjednom sam se nasla pravo na traci sa onim kadicama za security kontrolu. Ispred mene je u redu bilo 5 ljudi i trajalo je 25 minuta dok nisam dosla na red. Dakle, security traje. Fast track mi se isplatio, i samo sam odatle pozurila na gejt i stigla sve na vreme. 

Ne zele da pricaju engleski uopste. Sve je na francuskom. Aerodrom je bas za low cost letove, mali sa samo 2 gejta na svakom terminalu, deluje prljavo i usporeno. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je isto pisalo, ali se nisam javljala, uletela odmah na security.

Mora Rajanko da uzme još neki evrić:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako nekom bude trebala informacija:

putovala sam za Lisabon sa presedanjem u Parizu Beauvais aerodromu. 

Sletanje u 09.15, a novi let u 10.35.

Sa poletanjem wizz Bgd-Paris, je bilo kasnjenja 20 min, ali je nadoknadio uz put, s leteli u 09.10. Medjutim, stjuardesa je rekla da su na aerodromu zaista spori, guzve znaju biti velike, pa me prebacila na prazno sediste u drugi red, i cim smo sleteli prisla mi je i izvukla me napred da prva izadjem iz aviona i rekla  mi: sad trci!  Pasoska je bila prazna pa sam brzo prosla. Kad chekirate karte online i stampate boarding kartu, izadje Vam upozorenje da bez obzira sto imate boarding kartu morate da se javite na salter Ryanair za chekiranje jer smo NON-EU gradjani. 

Najbolje je ako se moze uklopiti da je vezani let bar 3 sata kasnije. S obzirom da posade uglavnom imaju po 4-5 povratnih letova dnevno uglavnom polasci aviona kasne do sat vremena. Deo vremena nadoknade u letu ali se uglavnom drze rasporeda. Njima je samo cilj da na odrediste ne kasne vise od 3 sata jer za kasnjenja duza od 3 sata moraju da plate kompenzaciju od 250 funti po putniku za let do 1500 km i 400 evra za letove preko 1500 km. Tako da ako i zakasnite na vezani let koji je 3 sata posle bar imate utehu u kompenzaciji. Takodje je bitno uzeti priority sto ranije dok se ne rasproda, jer tada mozete uneti mali kofer u kabinu i izbegavate cekanje na torbe na traci sto moze trajati i pola sata. Od kad su uveli to da se mali koferi unose samo uz priority mnogo vise ljudi doplati priority pa bude duzi red za priority nego za ostale. Rajanko priority naplacuje manje od wizza za divno cudo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stjuardesa nam je rekla da taj let moze da traje Beograd-Pariz izmedju 2 i 3 sata. Ali tri je max i da u tom okviru moraju da slete.

Btw i Ryan i Wizz su mi naplatili isti iznos za Priority - 10 Eur. Imala sam Let Wizz Beograd-Pariz, Ryan- Pariz Lisabon, Ryan Lisabon-Eindhoven i Wizz- Eindhoven Beograd, svuda je cena za Priority bila ista 10 eur.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25453
    Ukupno tema
    844868
    Ukupno poruka