Korzika

Vezani letovi, presedanje

182 poruke u ovoj temi

... i sve vreme bila i ostala van EU/CH. Zato i nije bilo pasoške kontrole.

Kada npr. letiš za Nemačku preko Ciriha, pasoška kontrola je u Cirihu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Како год, свуда пођи, својој кући дођи.

У вези са овом темом, ка тамо смо прошли поприлично солидно, али смо надрљали у повратку.

Ер Србија и наш аеродром су МАЈКА МАРА наспрам ових других у "ланцу летећег циркуса & исхране". Која је, успут речено - БЉАК.

Остатак на некој новој теми везаној за САД, јер то оне потпуно заслужују. Ускоро.

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobrodošao kući

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала, момче! :hello:

Укратко, "АС" нас је превезао на "Хитроу" ваљано и на време. Чисто, насмејано, лепо, педантно... свака похвала.

"Хитроу" је безобразно огроман и одбојан. И сви они Индуси, Арапи и Ганцији тамо - исто. Компликовано за сналажење.

Једва стигосмо (и поред лепог размака између два лета) на преседање за САД, отприлике као да из Жаркова хваташ бус на Баново Брдо или Петлово Брдо (толико је далеко тај други терминал), а локални Апу не уме да ти објасни (тј. његов енглески је очај!) шта ти треба. Можда је ипак требало испробати Париз?

"Делта" је ОК превозник, мало дрљави авиони али се лепо стигло. ЛА аеродром је одличан, све је јасно и информативно.

Повратак назад, ДНО. Чувени "КЛМ" нам је послао СМС да лет касни (а тај УВЕК касни!) барем два-три сата (што нам уништава наредни лет), а када смо отишли на аеродром, рекли су да је џамбу рикнула хидраулика и да ћемо сутра да летимо (мало сутра). Бесни, вратисмо се кући. Много нас.

Сутрадан, усрани КЛМ послао исправан џамбо, али авион опет касни сат и кусур (измените време полетања, идиоти!), па се то у току ноћи некако средило (нагарио мајстор?), али нас ујутро сачека над Каналом кружење од скоро сат времена, а за то време наш "АС" слети на Шипол на време. Дођавола, закаснићемо на тај лет. И би, да није пала магла као тесто на Шипол (фин, али маторо конципиран аеродром, мало налик нашем), па се успело у науму да се пређе у "АС".

Лет ка Београду, чиста бомбона. И поред магле, све је прошло ОК. Не капирам како је магла у Холандији толико опасна, а у Србији није? Само кажем. "АС"-у све похвале.

Какогод, и поред кашњења од сат и по, стигло се јуче у Београд али БЕЗ пртљага, који је остао на Шиполу. Тек данас то долази за Београд, а сутра нам га "АС" доставља на гајбу, мада нису криви ИЧ за проблем.

Најлепше "десе" - срБске! Наравно. Остало све бабе и надрндани ликови. Храна у авионима - срање. Потписујем.

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Badzo, dobro nam se Ti vratio!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала, Шоне. Ма идем ја тамо да одживим ресто, акоБогда... ал нећу овде да трујем тему.

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima,

Krajem februara iz Beograda letim prema Torinu, preko Rima. Kupio sam povratnu kartu na sajtu Alitalie.

Zanima me dio oko presijedanja u Rimu. U BGu cu uraditi check in, predati prtljag i pasosku kontrolu.

Da li u Rimu posto prodjem pasosku kontrolu, moram da idem po prtljag pa da jurim na let za Torino ili ce me prtljag po automatizmu cekati u Torinu?

Hvala na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se budeš čekirao na aerodromu u Beogradu, ili kad budeš predavao prtljag, izričito napomeni da ti čekiraju prtljag do Torina. U Rimu ne moraš više ništa da radiš, osim da lično odeš do gejta s kog poleće tvoj avion za Torino.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno. Pretpostavljam da cu u BGu dobiti kartu do Rima i kartu od Rima do Torina.

Izmenjeno (ElRe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, dobićeš obe bording karte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko presedao u Parizu sa USA,imam vezane letove AF do Texasa,ne znam da li da peske idem sa 2D na 2E u Parizu ili shuttle busem...pi forumima neko savetuje peske,neko bus...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Зависи колики ти је размак између летова.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trebalo bi da bude 100 min.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

То је мало или кнап за преседање. Веруј ми. Немој пешке.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni sam vise nisam pametan...Na kraju, svi letovi su AF, pa ako stignem-stignem,..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka