zlatkovicandreja

Agios Nikitas

1106 poruka u ovoj temi

Pa poledajte na mapi, cim je u pitanju ZAPADNA obala i gleda na pucinu, nemoguce je da sunce zadje u 17h, kao sto je u pitanju sa istocnim mestima. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Rajkovic je rekao/la:

Kada zalazi sunce u Agiosu.Ove godine sam letovao u Vrahosu i bez obzira sto je mesto malo kada sunce zalazi u 21.30 na jednoj od najlepsih plaza, nocni provod mi nije bitan.Ne bi bio odusevljen kada bi u malom mestu sunce zalazilo u 17h kao sto je slucaj sa regiom "Sv.Djorde" (Asprovalta,Vrasna,Stavros....).

oko 21,00 u junu...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hm.... nekako mi je malo čudno da je u 21h... pogotovo u junu... Možda počne da se smrkava tada, ali ako se ovde misli na klasičan zalazak sunca u more, tj. mogućnost "gledanja" u sunce, već između 19h i 20h kreće senka sa zapadnog brda da pada na plažu u Agiosu, s leva na desno kad se gleda ka moru. Agios je, iako na zapadnoj strani nekako, severno orijntisan i pregrađen brdom, koje ga razdvaja od Milos plaže, tako da to brdo ne dozvoljava da se vidi kada sunce uveče bućne u more...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sredinom Jula,zalazak "u more" bukvalno posle 9.Secam se toga,jer sam slikala u to vreme uranjanje sunca na plazi Pefkulia.Fenomenalno i velicanstveno

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru. Jos jedno pitanje.Kada sam gledao jedan video klip o tom mestu , primetio sam da kada su veci talasi ono nema plazu, Hteo ili ne primoran si da ides na Milos. Rekao bi ovako ,mesto ima plazu ako je more mirno.?Ako bi neko mogao da pojasni da li sam upravu ili ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanima kada je zalazak u Agios Nikitasu, on je bas bukvalno sto rekoste severno orijentisan, još mu i brdo pravi senku... Da li tu ima sunca za popodnevno kupanje ili ipak nema? Posebno u septembru... :( Na Pefkuliji je logicno da se vidi i zalazak kasno i da ima sunca stalno, ali me zanima AN ako neko zna.. HVala..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Desavalo se u periodu,kada smo mi bili,da bude talasa(vecih)ali obicno prekriju levi deo plaze.Ali nista strasno.Sa desne strane ako se smestite uz ozidani deo ograde,talasi nece stici do vas.Iznad tog ozidanog dela,ima mala staza koja vodi do restorana.I tu se ljudi smeste,zbog dobre hladovine.Inace,talasi nisu cesti na ovoj plazi

Upravo, Ljupka_89 je rekao/la:

I mene zanima kada je zalazak u Agios Nikitasu, on je bas bukvalno sto rekoste severno orijentisan, još mu i brdo pravi senku... Da li tu ima sunca za popodnevno kupanje ili ipak nema? Posebno u septembru... :( Na Pefkuliji je logicno da se vidi i zalazak kasno i da ima sunca stalno, ali me zanima AN ako neko zna.. HVala..

Prvo vece kada smo stigli u A.N.kupali smo se na toj plazi.Bilo je negde oko 8h.Naravno da brdo napravi senku,ali tek pridvece izmedju 6-7.Ne vidim razlog,zasto se ne bi kupali,voda je topla,osim ako neko zeli da se sunca u tom periodu,to ovde nece moci...

Izmenjeno (lidija22)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

upravo tako... kupanje je moguće i kad brdo baca hladovinu na plažu jer je more i u periodima kad ima tlasa na ostalim plažama zapadne obale, vrlo prijatno i bez tolikih talasa. ne znam tačno za septembar ali u junu si mogao da otplivaš samo malo dalje od obale, otprilike do bova i da opet budeš na suncu, ali u vodi... ako nekome znači i ova informacija... :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala svakako, videcemo vec tamo, ali me je interesovalo kad je vec spomenuto :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidi, ako su talasi toliki da plaža u AN nestane, onda pogotovu na Milosu nema kupanja... Kad su veliki talasi duž zapadne obale, plaža u AN vam je jedno od najsigurnijih mesta za kupanje

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divni ste. Hvala na brzim i jasnim odgovorima.Ove godine sam bio u Vrahosbeach(sjajno) pa vec gledam za sledecu godinu....:D

Izmenjeno (Rajkovic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i couldn't agree more :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja i moj muz idemo na Lefkada 17.08 u vila Ionio u katizma.Vila je malo izolirana ali rekli su nam da he blizu do A Nikitas.Ovde sam procitala da ima problem sa parking u AN a idemo sa nash auto.Moze malo sovet dali ima iznaceni parking u A N i shta ako nema mesta na parking.I jos nesto kako mozemo da stignemo fo Milos pesh.Gde da parkiramo auto i da produzimo do plaza Milos.

Izmenjeno (Turistka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

katizma je od ag. nikitasa udaljena 2,7 km. u agiosu nema parking. parkira se na magistrali. nacicete negde. ne morate parkirati bas na ulazu u ulicicu koja vodi na plazu...na milos se skrece kod taverne posejdon..ona se nalazi sa leve strane ulice kad udjete sa magistrale..agios je jako mali..ima samo tu jednu glavnu ulicu...kod taverne posejdon se nalaze stepenice..pratite ih i videcete put vas vodi..za svaki slucaj pitajte nekog od konobara..vidjala sam dosta ljudi koji dodju skroz do plaze pa preko stena traze put..ne brinite unapred..milos je lep..vredi truda...a mozete i skroz na plazu pa na taksi brodic...u tom slucaju bicete uskraceni za ovaj prelepi pogled...

ova treca slika je mesto kod skretanja za milos...samo sa desne strane..vi skrecete levo...

DSCN5168.JPG

DSCN5169.JPG

DSCN5321.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno.Ali kako nema parking vo AN jedan prijatel sad se vratio iz Lefkada i rekao nam je da ima neki veliki parking.Sad sam zbunjena.A na magistrala dozoleno je da se parkira?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka