zlatkovicandreja

Agios Nikitas

1106 poruka u ovoj temi

ja bih spojila lefkadu i kefaloniju...a peloponez i zakontos....mislim da je tri previse...nema potrebe jer svako od navedenih mesta je sadrzajno i bez drugih,,,

zakintos...

lepo mesto na egejskom moru je ostrvo egina blizu sporada...a 1.500 bez prevoza je previse osim ako vam je standard bas visok pa ne marite za cenu...

a kad mi dodje na red ja cu spojiti peloponez i elafonisos...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš sam to i uradio ove godine, 10 dana Tolo pa 5 dana Elafonisos.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo ove godine isli jednom stranom do Elafonisosa (preko Arte) a vracali se drugom (preko Korinta) i isto smo kombinovali spavanje na vise mesta.

Slazem se sa ostalima da je to previse za prenociste za 15 dana kakav god da je dorucak. :) Ako kontaktirate Grke direktno mozete super da prodjete sa cenama a i preko Booking-a ima dobrih ponuda.

Nadam se da cete sve lepo iskombinovati pa da cujemo utiske.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Вратили смо се још пре 2,5 недеље али никако да нађем времена за упис. Агиос Никитас је најбоље могуће место за потпуни одмор и леп сан, све што је Јотев рекао стоји. Позиција за обилазак плажа је идеална, преко брда је Милос (били 4х), на нешто мање од 2км је Пефкулиа (били 2х) до које се исто може шетати, на 2,7км је Катишма (били 2х) до које иде бус за 1,80е, повратак у 19:40 са плаже.

Онај моменат кад се попнеш на брдо и угледаш Милос је нешто што је тешко речима описати. :cool:

Бар Deck на Пефкулији је био одличан, поглед на плажу са шанка уз коктел или пиво је онако заиста хедонистички. :cool: Имају и базен што смо користили један дан кад су били таласи поподне, имају туш кабине, кабине за пресвлачење и вц што заиста значи након Милоса нпр. Пица у ресторанском делу одлична.

Бар Копла на Катишми леп и модеран, лежаљке одличне тако да смо били код њих. Други пут кад смо били поподне су забранили улазак у воду због таласа.

 Градска плажа такође веома лепа, међутим буде гужва, превише Италијана и свих нас за оно мало место. Рентали смо кола и отишли цео дан да будемо на Порто Кацикију, дивна плажа, успут купили и маслиново уље горе негде у брдима пре села Каламици у правцу ка Никитасу, путеви са пуно узбрдица, кривина и онај криминални део кроз село Каламици као и успон до самог села, саветујем оне који нису баш сигурни возачи да буду крајње пажљиви или да ипак оду на излет. Рентао сам кола у Никитасу, цене су ниже за 10е у Лефкасу али кад израчунам све цимање до тамо то је то, цене рентања у августу од 55е, једва сам нашао кола за један дан јер је заиста гужва свуда.  Обишли смо Лефкас преко дана, пробали најбољи гирос код Далтонса, прошетали се пристаништем, према оном дивном мостићу и обишли улицу у којој је гомила кафића, па кроз пешачку зону у којој је једна од бољих посластичарница итд.  Гирос у ресторану Делфин у Никитасу ништа посебно, чак бих се усудио рећи испод просека, док нпр. пица им је сасвим ок. Посластичарница у Никитасу, прва са леве стране кад се силази ка градској плажи одлична, посебно бих истакао вафле. Цене у маркетима су све ту негде, куповали смо где стигнемо, нисам се превише оптерећивао с обзиром да сам на одмору. Били смо у ресторану испод села Каламици, мислим да се зове Панорама, заиста одличан поглед и лепо место за вечеру. Од ресторана у Никитасу допао нам се онај на крају улице уз плажу, заборавио сам име (можда Сапфо?), мислим да су га баш овде хвалили и заиста све им је било свеже и укусно. Од кафића нам се допао On The Rock у Никитасу. Клупица у малој споредној уличици са које се гледа ка Пефкулији и мору јако лепо место за предах. 

Вила Ирис сасвим солидна, само да набаве бољи рутер за ви-фи :udarac:

Време је било одлично, сваки дан између 29 и 32. Мало су таласи покварили утисак последња три дана јер није било могуће пливати поподне.

Било је то једно ново искуство, остаје у јако лепом сећању али ипак морам признати да ми је Скијатос и даље бр. 1 након свега. 

Izmenjeno (PutnikBG)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK, hvala na savetima, ali hoteli u Grčkoj jesu skupi, sve negde oko 75 pa naviše. Možda privatan smeštaj? Ne znam dia li su voljni da izdaju na 5 dana. a tri mesta samo zbog vožnje da ne bude više od cc 500 km. Prošli su dani kada sam u cugu vozio po 1000 km.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Вратили смо се још пре 2,5 недеље али никако да нађем времена за упис. Агиос Никитас је најбоље могуће место за потпуни одмор и леп сан, све што је Јотев рекао стоји. Позиција за обилазак плажа је идеална, преко брда је Милос (били 4х), на нешто мање од 2км је Пефкулиа (били 2х) до које се исто може шетати, на 2,7км је Катишма (били 2х) до које иде бус за 1,80е, повратак у 19:40 са плаже.

Онај моменат кад се попнеш на брдо и угледаш Милос је нешто што је тешко речима описати. :cool:

Бар Deck на Пефкулији је био одличан, поглед на плажу са шанка уз коктел или пиво је онако заиста хедонистички. :cool: Имају и базен што смо користили један дан кад су били таласи поподне, имају туш кабине, кабине за пресвлачење и вц што заиста значи након Милоса нпр. Пица у ресторанском делу одлична.

Бар Копла на Катишми леп и модеран, лежаљке одличне тако да смо били код њих. Други пут кад смо били поподне су забранили улазак у воду због таласа.

 Градска плажа такође веома лепа, међутим буде гужва, превише Италијана и свих нас за оно мало место. Рентали смо кола и отишли цео дан да будемо на Порто Кацикију, дивна плажа, успут купили и маслиново уље горе негде у брдима пре села Каламици у правцу ка Никитасу, путеви са пуно узбрдица, кривина и онај криминални део кроз село Каламици као и успон до самог села, саветујем оне који нису баш сигурни возачи да буду крајње пажљиви или да ипак оду на излет. Рентао сам кола у Никитасу, цене су ниже за 10е у Лефкасу али кад израчунам све цимање до тамо то је то, цене рентања у августу од 55е, једва сам нашао кола за један дан јер је заиста гужва свуда.  Обишли смо Лефкас преко дана, пробали најбољи гирос код Далтонса, прошетали се пристаништем, према оном дивном мостићу и обишли улицу у којој је гомила кафића, па кроз пешачку зону у којој је једна од бољих посластичарница итд.  Гирос у ресторану Делфин у Никитасу ништа посебно, чак бих се усудио рећи испод просека, док нпр. пица им је сасвим ок. Посластичарница у Никитасу, прва са леве стране кад се силази ка градској плажи одлична, посебно бих истакао вафле. Цене у маркетима су све ту негде, куповали смо где стигнемо, нисам се превише оптерећивао с обзиром да сам на одмору. Били смо у ресторану испод села Каламици, мислим да се зове Панорама, заиста одличан поглед и лепо место за вечеру. Од ресторана у Никитасу допао нам се онај на крају улице уз плажу, заборавио сам име (можда Сапфо?), мислим да су га баш овде хвалили и заиста све им је било свеже и укусно. Од кафића нам се допао On The Rock у Никитасу. Клупица у малој споредној уличици са које се гледа ка Пефкулији и мору јако лепо место за предах. 

Вила Ирис сасвим солидна, само да набаве бољи рутер за ви-фи :udarac:

Време је било одлично, сваки дан између 29 и 32. Мало су таласи покварили утисак последња три дана јер није било могуће пливати поподне.

Било је то једно ново искуство, остаје у јако лепом сећању али ипак морам признати да ми је Скијатос и даље бр. 1 након свега. 

Putnice dobro ti cebence ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK, hvala na savetima, ali hoteli u Grčkoj jesu skupi, sve negde oko 75 pa naviše. Možda privatan smeštaj? Ne znam dia li su voljni da izdaju na 5 dana. a tri mesta samo zbog vožnje da ne bude više od cc 500 km. Prošli su dani kada sam u cugu vozio po 1000 km.

Ima i hotela po pristojnim cenama, o privatnom da i ne govorim..

Naravno da ce ti izdati na 5 dana , samo na vreme rezervisi...

75 po danu za vas dvoje je premnooogo!

Ja bih dao 50 po danu max i to da bude extra smestaj..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1500 je previse za smestaj a plan preambiciozan.Ja sam bila skoro mesec dana na Kefaloniji plus lefkada par dana u prilicno dobrom smestaju za drasticno manje para.Moj predlog Lefkada i Kefalonija,7 +13-15 dana .Sa lefkade mozete na Paxi,Meganisi okolna ostrva,sa Kefalonije na Itaku.Moze se eventualno ubaciti Zakintos ali mislim da je mnogo ako se ide prvi put 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde su oni koji su se raspitivali za Hotel Kalypso? Kakva su iskustva?

Upravo razmatram taj smeštaj za naredno leto... deluje povoljno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja preporuka je Elena rooms.Smestaj ima poslasticarnicu u prizemlju.Vlasnici su dobri judi.Smestaj jednostavan ali cist.Nalazi se prekoputa  Pantazis studio.Trokrevetna soba 53evra.Wi fi,prilicno brz.Moze se uplatiti dorucak u okviru smestaja.Evo slicica:

1-DSC_0010.JPG

1-DSC_0040.JPG

1-DSC_0157.JPG

Jako blizu mora.Oko 50metara do plaze

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imaju najbolje waffle - i potvrdujem bas su dobri ljudi. Imaju  parking?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemaju parking.Mi smo bili parkirani gore kod rent-a car.Probali smo i nize ali opleli nam kaznu(koju još nismo platili)Ali,u principu nije daleko.Naravno,kada se smestite,dozvojeno je doci kolima do samog ulaza smestaja da se istovarite,pa vratite auto nazad u zoni parkiranja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma i da parkirate gore  negde pored puta imate 5 min najvise do smestaja , to je 200-300 met najvise..

U principu kao sto je rekla @lidija22

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lidija22, Hvala na preporuci, izgleda lepo... Ako mi ne prođe rezervacija kod Hotela Kalipso (čekam potvrdu), poslaću upit za Elena Rooms :)

 

Izmenjeno (Ciriricka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videh na temi da je neko imao iskustva sa Vilom Milia... Dobih od njih ponudu za zadnju nedelju avgusta/prvu nedelju septembra za 45 eur studio za dvoje (pokusacu u pregovorima dalje da spustim malko cenu, ali ako i ne uspem, ipak je to Agios Nikitas). Nego, njihov sajt me zbunjuje... Te prikazuje vilu sa desne strane pesacke zone, te sa leve strane, te mi prikazuje nesto gore u brdima sa nekim bazenom... Jel neko moze da mi kaze gde se tacno nalazi Milia i kako to uzivo izgleda, i koliko je daleko od nekog parkinga za auto? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka