zlatkovicandreja

Agios Nikitas

1106 poruka u ovoj temi

@sandraivlada Da li se nocu moze spavati od komaraca?Ima li ih uopste?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav narode! Ove godine resilo smo da posetimo Lefkadu. Zanima me imate li informaciju da jos neka agencija osim Mitos travela nudi aranzmane za Agios Nikitas...isli bi sopstvenim prevozom, ali bi voleli da smestaj uplatimo preko agencije zbog pogodnosti prilikom placanja istog (mislim na odlozeno placanje :rolleyes:) Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Katjas,
Mislim da je bolje ovo pitanje postaviti cika Google-u koji sve zna,ali kad sam vec tu i bez guglanja mogu da kazem da ima nekoliko agencija koje nude A.Nikitas .
Iz prve ruke,moje nislije 'Nitravel" nude kucu "Iris" a "Sole Azur" nudi smestaj u hotelu "Agios Nikitas"....Naravno ima ih jos ...."Travelland" nudi "Kalypso"...Ostalo mozete i sami....:hello: Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам тражио и нико нема тј. сви продају исте аранжмане. Уплатио сам преко Митоса вилу Ирис, а у уговору пише да је организатор путовања Нитравел из Ниша. 

Занима ме како је у Никитасу за спавање, има ли буке ноћу? Прошле године сам у Потосу тражио чепиће за уши у оближњој апотеци након два дана боравка и срећом их нашао...

Јел до Пефкулије мора да се иде магистралом или је спојена шеталиштем са Никитасом? Има ли таксиста у Никитасу и колико наплаћују превоз до Катишме и Пефкулије?

У Потосу ми је то уштедело доста новца јер нисам морао рентати кола за плаже које су ми на 3 до 5км већ сам узимао такси и у договорено време би нас покупио за повратак... 

 

Izmenjeno (PutnikBG)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Jotev, najvise me zanimaju kuce, tj studija, ali taj cika mi je od agencija koje su u BG-u ponudio samo Mitos travel, pa sam htela sa vama iskusnijima da proverim ima li nekog ko vidi bolje od mene :razmislja: :unsure: Vama svakako hvala :thankyou2:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам тражио и нико нема тј. сви продају исте аранжмане. Уплатио сам преко Митоса вилу Ирис, а у уговору пише да је организатор путовања Нитравел из Ниша. 

tako je....samo Iris, a termini Mitosa mi ne odgovaraju :sad:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PutnikBG,
Agios Nikitas je malo seoce sastavljeno od jedne ulice zatvorene za saobracaj i buke ne da nema,nego sam se par puta u 23h uvece osecao kao da sam jedini turista u citavom mestu...Mir,tisina...ma pravo mesto za odmor...
Do Pefkulije imate stazu pored mora jedan kratak deo a zatim morate magistralom dalje ...Udaljena je nesto manje od 3km...
Malo vise od 3km imate i do Katizme a Milos beach je odmah preko brda ..Do svake od njih mozete pesice mada ima i autobusa koji voze do Katizme a staju u A.Nikitasu...Taxi sluzba u A.N. ne postoji ali se moze neki uhvatiti usput na magistrali .
Pozzz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PUTNIKBG,
Sve sto je @jotev rekao je u pravu, samo bih naglasio da ne razumes pogresno, da taj TAXI koji ces potencijalno uhvatiti na magistrali i nije bas frekventan, a kada i naidje obicno vozi druge turiste. Mislim da je bolja solucija iznajmiti bar skuter(ukoliko vas je dvoje), svakako ce Vam se isplatiti tokom Vaseg boravka.
 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u agenciji ovog puta sa desne strane iznajmili smo auto...35 evra..u njemu pola rezervoara goriva.toliko vracamo..nesto je pricala na engleskom..dragi zna engleski litl. ja ni litl ni malo...e to mi toliko smeta ....i kvari mi putovanja...rusofil...klasicni...

razumeo je dragi da je preporuka asvaltom...logicno.sa njenog aspekta..

ja auta ne primetim a ovaj je bas dobar...pravi devojacki..morski...

idemo u vasiliki...pa u agiofili...ne znam put...komsija kaze da je odustao....a ne ..ne odustajem nikad...zbog gavrila...tj. iz principa...

idemo u vasiliki.put je odlicanne brinite, samo pratite putokaze...lepo i elegantno smo stigli..24 km na putokazuod tacke a do tacke b.divno.divno divno...vasiliki je predivno mesto. u moj indeks putovanja iz fakultativnog predmeta vasiliki danas sam upisala jednu desetku...cistu.za prelep izgled kuca i objekata..za simpaticne taverne duz rive  za svasta nesto..lepo  lepo   lepo.

 

agios nikitas deseti dan

ici cemo na plazicu dole i plivati zbog mirne vode....posle podne milos....preko brda....dan je divan...

ne brinite pored mene su pune kese iz marketa lidl...od rane jutarnje voznje ...

vraticu se na deveti najlepsi dan ovog mora...sa merakom...sad nemam vremena...

vracamo se na deveti dan...parkirali smo nasa mala necete mi verovati ali tirkizna kola u pondiju.pre vasilikija...auto je prave tirkizne boje...slucajno a meni toliko drago...ovo je jedini auto na moru koji smo iznamili ciju boju sam zapamtila...dragi kaze da zapisem kilometrazu...nemam olovku...966 godina mog rodjenja...sve mi ide danas....u vasilikiju smo uzivali...rano...preporuka...preporuka...pogledajte ga, razradite...moja cerka mi je rekla da kad bi ponovo isla na lefkadu isla bi u vasiliki...zna mala...svet je obisla...

DSCN5281.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sandraivlada Da li se nocu moze spavati od komaraca?Ima li ih uopste?

@jotev   Da pitam i tebe,ti si iskusniji i vec nekoliko leta ides u Ag.N.Da li uvece ima mnogo komaraca?Desava se da u nekom delu Grcke uopsta ih nema,pa mozda to bude slucaj i ovde

Izmenjeno (lidija22)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e sad kako naci agiofili...grk na rivi kaze ne autom, ne peske ima 4 km..samo brodom 6 evra povratna...12 za oboje...a ne ...vec sam dala za auto pa gorivo...a ceka me sidari i paleokastrica na krfu u septembru...

i krenusmo...uz pomoc dobrog mladica kraj puta...evo ovako...

skroz uz rivu pa zemljanim putem...paralelno uz more...borovi more, oleanderi...krajolik je divan...put je grozan...ali ne bas toliko koliko su nas poplasili...sad dolazite do malog prosirenja na levoj strani...ako je auto vas normalno je da ga cuvate...ako je renta kar morate isto zato sto ta ostecenja odole ne priznaje osiguranje. ovo dobro proverite. mislimo da je tako rekla ...nedostaje nam taj engleski...sad dole lagano..ponavljam nije smak sveta i u hladu je...dolazite do zice...stop za sve...sa vozilima koji su hteli dovde ..mi nismo..mali je razmak a bolje je onako kao mi...sad idete uskom stazom za jednu osobu...nije strasno...kao na milos ali mnogo manje strmo..nailazite na raskrsnicu malu..levo uzi put desno siri...ja sam krenula uzim...dragi sirim za cehinjama...i vratio se...moj je bio pravi...sto sam bila vazna...otprilike kroz luku nepun kilometar,plus dva kolima i mozda jedan kilometar pesacenjapo uskoj stazi....

gledamo agiofili sa vrha stepenica...lepa je..ima puno stena levo koje se zavlace duboko u more...nije velika..boja zelenkasta..mirna..u plicaku na plazi malo hladnija...oko stena levo bojlerska...beli oblutak..neverovatno prijatan....zauzmite stenu sa desne strane..preporuka...jedino ce tu posle biti hlada...u plicaku hranite ribice..grizu kao lude...otplivajte levo oko stena..mi smo se nauzivali...nedostajalo nam je mirno more...to smo nasli ovde..

ako nas pitate za utisak...vec vidjeno...lepa je ....ali nije bilo onog vau efekta....drago mi je sto sam istrazila jos jednu...pa nisam ja svaki dan na lefkadi pa da ostavim za posle...

ja ne vozim..ne razumem se u auta...pamticu samo ovog malog tirkiznog pandu...zbog vizuelnog efekta..drzim do toga..kuci imamo mercedes b klase 180. dragi kaze da bi isao sa njim ovim putem...da li cete vi odlucite sami...

sad se spustamo u vasiliki...autom...borovi, oleanderi..more samo sada sa leve strane...tu na ulazu mala sasvim mala plazica...bomboncic...ovde je prelepo...taverne na rivi preslatkog dekora..brodovi brodici...a onda surferi...na sve strane...lepota ...dragi je fasciniran...nece dalje...ovo je kaze za njega naj prizor na moru...preporuka...ako idete sa malom decom pogledajte pondi i one smestaje na plazi...sastavljeno je sa vasilikijem..valjda nije ponti..probajte i tako...

a sada pravac porto katsiki...ono zbog cega smo dosli ovde...najvise...

DSCN5281.JPG

DSCN5282.JPG

DSCN5285.JPG

DSCN5287.JPG

DSCN5288.JPG

DSCN5289.JPG

DSCN5293.JPG

DSCN5294.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala fotografiju
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lidija22  

Posto je Sandra ovu temu pretvorila u svoj licni dnevnik i ne cita tudje postove, :D da ti ja odgovorim. Na komarce moras da racunas. Sigurno ti se desavalo da ih danas na nekom mestu nema, a kada sutradan ponovo dodjes na isto mesto, ne mozes da se odbranis od napasti. Leto je, sezona im je...naoruzaj se protiv njih. Za svaki slucaj. Nece da skodi.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

komaraca nema...to sam rekla na pocetku.. lidija ovo nije licni dnevnik...ovo je da pomognem svima onima koji na lefkadu idu u paket aranzmanu, bez auta a ne voze skuter...licni dodaci sluze da ne lici na suvi izvestaj...nisi prepoznala....i nije mi lako...treba stici...

vracamo se na deseti dan...isli smo u lidl...imamo kola do pola deset...pre toga jos jednom u manastir...ovoga puta dvoriste je bilo otvoreno...divno je...mirno....tiho...nekako svecano...i jos jednom obisli onaj lepi zoo kutic... u lidlu smo kupili svasta...susamice, med,koji je ovde duplo jeftiniji mitos i svasta nesto...mislim da je povoljan...preporuka

svratili smo u pefkuliju...samo kratko... da udahnemo onaj pino silvestre...od onih borova iznad plaze....

pre podne smo bili na plazi u nasem malom mestu..levo su divne uvale...voda je mirna danas...inace je puno talasa ovih dana...lepo je i desno...prema pefkuliji...preporuka za one koji nisu bas sigurni plivaci...

posle podne smo bili na milosu...divan, jedinstven i neponovljiv...samo mnogo talasa...

sutra krecemo u 13 casova...

isli smo u gradic da se oprostimo...vratili smo se kraj agate...preporuka...za ambijent, dvoriste i paring blizu puta...i lokaciju naravno...to sam vec rekla...

vraticu se sigurno...da vidim megali petru, da se jos jednom vratim na katizmu...puno je sadrzaja ovde...preporuka za one koji idu u sopstvenom aranzmanu a mogu...uplatite cetrnaest dana....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Lidija22 , ja ni na Lefkadi ni Kefaloniji nisam imao problema sa komarcima tj. nesto se ne secam da su me izujedali:)
 
A da, neka je sa srecom 1000 ti post:)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka