zlatkovicandreja

Agios Nikitas

1106 poruka u ovoj temi

staza za milos je zahtevna ali ne i nesavladiva...videla sam cak i majku sa bebom kako dolazi stazicom...brodici jos nisu poceli sa radom...karta je tri eura u jednom pravcu...staza je uska prosecena za jednu osobu...strma je poprilicno ali za dvadesetak minuta ste pred predivnom slikom...onako sa visine...nemojte odustajati osim sa debelim opravdanim  razlogom...

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

agios nikitas drugi dan

sisli smo strmim stepenicama na predivni milos...veliki, lep i mocan... sa desne strane su nize glatke bele stene...sa leve visoke stene sa vegetacijom na vrhu...mi smo krenuli levo kroz pesak...

inace ima gore staza koja vodi iznad dina od peska. malo je izdignuta i udobnija...o njoj cu kad se budemo vracali sa plaze... na kraju leve strane ima nekoliko satora sa kamperima...mi smo prosli pored stene u moru i suvim putem sa sve stvarima dosli u lepu uvalu.. malo se stidim ali moram da kazem...tu ispred mene se nasao lep i zgodan nudista...malo sam pogledala...ispod naocara za sunce, naravno...pa sta ako imam pola veka... u meni i sada bukti ljubav...prema prirodi, cvecu, dobrim ljudima, i naravno mom dragom... e sad i tu sam imala srece...od dragog se ocesala u prolazu starija gospodja ljubitelj nudizma...pa sta ja mogu....nije do mene...

stvari smo smestili u hlad...a poneli smo hranu vodu kafu u termosu suncobran i sve sto nam je palo napamet da bi moglo zatrebati, jer na milosu nema nista....

voda je lepa, ustvari ona lepa lefkada plava..prostora koliko pozelis... voda je malo ali stvarno malo hladnjikava prilikom ulaska. nije da vas nagovaram ali sto dalje se otpliva voda je toplija...upadnemo s vremena na vreme u neke bas tople prijatne struje...

sa leve strane jos jedna manja uvalica...nije vredna paznje ali dragi je nesto primetio...malu pecinu u steni...ne znam da li sam vam pricala ali on mnogo voli pernate zivotinje...u pecini je nasao gnezdo...ali ne moze da ga dohvati...treba da mu napravim lopovske merdevine...a ja ne volim male prostore, a pecine posebno...ali...sve za ljubav pomislih...

danas se nismo zapljunuli da necemo otici daleko pa smo se bas dilemisali...ima talasa...nije bas bezbedno...ali mami i izaziva nezadrz...

naisli smo na jednu uvalicu za dvoje ali nista specijalno...nismo zabacili sidro tj. tabane na nju...iznad nas paraglajderi sa katizme verovatno....tamo dalje je sigurno katizma...ma ne necemo nismo toliko neodgovorni...mi smo se zaustavili na sledecoj uvali...dosta smo plivali do nje ali vredelo je svakog ucinjenog zamaha rukom...

sa leve strane stena sa biljkama...sa desne bele stene kao od mermera...prelepo...voda nestvarno tirkizno mlecno plava malo svilenkasta...razglednica, bajka ...ne znam kako da je opisem....inace najlepsa boja je oko podne.. nestvarno lepa...sunce przi a mi u dubokoj hladovini ispod stene...samo stene more galebovi i mi... nestvarno...a u stvarnosti ovo je samo za dobre plivace ili camac...vratili smo se kroz prelepu toplu vodu...u nasem plicaku vec je bila nesto hladnija...

oko nas ima nudista...ne smetamo jedni drugima...ima i obucenih...miks mogli bi reci...

dragi se raskomodao...na meni mokar kupaci...pozeleh i ja dodir sunca i osecaj prirode na kozi...prvi put sam se suncala u toplesu 1987 godine u portorozu...pa ti vidi...

uzivali smo u hladovni ispod stene...kupali se i plivali...dragi je ronio...kaze video je bas velike ribe...ma verovatno lovacka prica...

voda na milosu je prelepa...nekako je mocno more..veliko i jako...lepota, velikih razmera...na jednom mestu...

vratili smo se onom gore stazicom travnatom iznad dina od peska...ona je paralelna sa morem...svud oko nje mali ljubicasti zbunici divljeg origana...mirisi na  sve strane...llevo se prostire milos u svoj snazi a iznad sunce polako zalazi...

kao je zivot nekad zaista lep..cekali smo da sunce padne u more i polako se onom stazom i kroz nasu lepu ulicu vratili u nasu vilu...bio je ovo jedan predivan i sadrzajan dan...

sutra idemo na katizmu...peske...

DSCN5118.JPG

DSCN5121.JPG

DSCN5124.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala fotografije
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sandraivlada   Kakvi su restorani i cene?Ima li dobrog girosa i pice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Girosa ima , vrati se nekoliko strana unazad, bas smo pisali o tome..

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili pre 3 god u Irisu, smestaj je sasvim ok, cisto, lep pogled na more. nasa soba nije bila nesto mnogo velika, ali tu provedes malo vremena pa nije ni bitno.

Blizu je plaza, posto je sam A. nikitas mali, jedna ulicica bukvalno. Preko brda je Milos plaza pa mozete i pesaka tamo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pijem kafu iz kreveta...kroz otvorena vrata lep pogled na brdo ispod kojeg je milos i na vilu mistral...da naglasim da su ovde objekti za smestaj mali...to sve sto pise hotel su manji objekti...pre bih ih nazvala porodicni hoteli...mistra,lodisej,nefeli, agata....agata je na lepom mestu i sa pogledom na more...ako idete u iris koji je sasvim ok. insistirajte na smestaju na spratu...

restorani su simpaticni i nekako sarmantni...svi...ima tri marketa ...u marketu argo dragom zafalilo 30 centi i on vrati nesto iz korpe...gazdarica mu vrati i oprosti 30 centi...volim takve situacije i zato mi kupujemo u argu...zbog korektnosti iskazane u samom startu...,juce je na plazi u agiosu bas bila guzva...to su nam rekle komsinice, prva soba do nase...najvise ima ceha ...to sam zakljucila onako bez udubljivanja...

pisacu o izletima...ne brinite...imam raspored i cene...mi smo se odlucili da iznajmimo auto...sve cu vam javiti....

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da dodam jos nesto...po meni teren nije za bicikl. ja bih rado ali nije...srela sam nekog mladica i devojku koji su u porosu...iznajmili su skuter od 50kubika. za osam dana platili su 60 evra..puno im je da se ovoliko voze...i smeta im sto nije neki nocni zivot...eto, da damo malo prostora i mladjima da kazu sta misle i kako vide lefkadu...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

agios nikitas cetvrti dan

rana jutarnja setnja...do pefkulije...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sandraivlada Citajuci Vase dozivljaje iz dana u dan,veoma me podsetilo na knigu Mir-Jam  "Bilo je to jednom na Jadranu"Stvarno detaljno opisujete,svaku travku,svaki kamen...Nastavite:D:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

do pefkulije sam isla rano...asvaltom koji se prostire paralelno sa morem...more se bas ustalasalo...a i oblaci...izgleda da ce kisa...desno je brdo obraslo borovima...onaj lepi vazduh sa prizvukom borovine...nailazim na jednu predivnu kucu...sva u raznobojnim oleanderima...preko puta nje prazan plac uz more...ogradjen oleanderima u boji...toliko je lepa slika...

pefkulija je lepa plaza...iznenadih se...prijatno, naravno...sa njene leve strane fini pesak i lezaljke. u sredini lep bar...desno kafic i bazen...ima tus i kabine za presvlacenje..sav je u lepom cvecu i okruzen sa nekoliko lepih borova...desno dugacka plaza...lepa i velika...ima na pesku nekog zutog cveca...lici na nase bulke...prvi put sam ga videla...u pozadini borici...sumica...u njoj su kamperi...jos spavaju...bas je lepo...lepa i udobna plaza...posebno je preporucujem ljudima sa malom decom...

vracala sam se uzivajuci..i kisica je promicala...lepi pogledi, divni mirisi...veliko more i galebovi...sta  treba vise da bi lepo poceo jos jedan dan na  na moru...

prosla sam kroz nasu lepu ulicu...svi spavaju...samo ptice, lepe kucice cvece i ja...zaljubih se u ovo nase lepo malo misto....

naoblacilo se...sprema se i kisa...tako kaze i aladin vremenska prognoza....a mi smo se uzludili...sta sad...najbolje je da ostanemo ovde...odmoricemo se na tenane...to sam predlozila ja... a on milos... komsinice idu u gradic..u 10,40 casova , a povratak je u 14,15...jos ima polazak u 7,40...to je red voznje za glavni grad lefkas...ja bih sa njima..hocu-necu, malo mi je vremena...

i krenusmo na milos.. onom uskom stazicom..i levo i desno prelepi cetinari...i ptice...i tek kroz njih provire kucice agios nikitasa...podseti nas na asos na kefaloniji...

milos nestvaran...tirkiz kakav do sada nisam videla..bilo je oko podne...jos jednom zakljucih da su boje u podne najlepse...definitivno...sad smo otisli desno...ima malo hlada....a i malo je oblacnije...talasi ogromni, spektar plave nevidjen do sada...odusevili smo se jos jace nego prvi put...iznad milosa ima 12 kuca...ja brojala...gradi se jos...volim sto ima kuca...lepse se osecam...sigurnije u ovoj divljini...samo da ne preteraju...gore iznad dina dve zene beru origano...nestvarno je lepo...

sunce i oblaci su se smenjivali...talasi su divljali...mi nismo imali suncobran, a hlada je bilo sve manje...vec smo inace izgoreli...i resili smo da idemo na nasu malu plazicu u gradicu...tu smo uzivali do kraja dana...

prezadovoljni smo izborom ovog mesta za nase ovogodisnje letovanje...

osvojilo nas je u potpunosti...

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo i lokalni red voznje

lefkada-nidri prvi 05,55 casova zadnji u 19,30. izmedju ima dovoljno polazaka....

nidri-lefkada zadnji  u 20,15 casova

agios nikitas-lefkas 07,30, 11,40 i 15,15

lefkas - agios nikitas 06,40, 10,45 i 14,15

agios nikitas - katizma  11,40

katizma -agios nikitas u 14,15

taksi do lefkasa je 20 evra u jednom pravcu

 

sto se tice bicikla, mislim da bi do pefkulije bio idealno resenje...ali nisam videla ovde da ga izdaju...provericu kada budemo uzimali auto....

sto se tice cena nisam se posebno udubljivala...znam samo cene voca..banane dva evra, limun 5,9o  breskve i kajsije tri...

da i pivo osam nekih malih u paketu 5,5...nije nekih nego amstel...0,33...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaćete i sutra talase i to za nijansu veće, do metar ipo....Već preksutra se po prognozi očekuje mirno more  :)

Inače te kućice iznad Milosa su veoma skup smeštaj (sa razlogom).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da ...voda je bakterioloski ispravna...kome ne smeta moze da pije....meni  recimo...

jos nesto...cujem komentare u prolazu kako je voda u agiosu bila prljava toga dana...nije...to je trava...donesu je talasi...jedino sto pokvari sliku...ostalo je ok.

rana jutarnja voznja lokalnim autobusom do grada lefkasa....komsinica je juce pitala vozaca...on je rekao u 7,15 casova prvi....a ko bolje zna od njega...

sinoc je bilo sveze...trenutno je prohladno ali tek je po grckom vremenu 06,00 casova.mestani  pricaju o nekom nevremenu u grrckoj koje je zaobislo samo nasu ovom delu ...to je cuo dragi sinoc...on voli da komunicira...a zna i litl engleski....

karta  o lefkasa kosta 1,5 evra u jednom pravcu... stajaliste je u luci...na rivi...sinoc sam razmisljala sta je to sto mi nedostaje u agios nikitasu...marina....obozavam da gledam brodove...e sad se nalazim u najvecoj koju sam videla...celo naselje brodova...raznih...oko njih ima poprilicno velikih riba...cini mi se da bi ih mogli uhvatiti na onu mrezicu na stapu..duz marine ima kanal i mostici..lepo je...tek malo podseti me na veneciju...

ako zatreba u marini ima vise toaleta u koje mozete slobodno uci...uredni i ne placaju se..

duz rive ima marketa kafica taverni...ma ima svega...gradic je lep...neverovatno ravan..mi smo setali glavnom ulicom...veoma je lepa...razgledali smo sa uzivanjem..povremeno smo ulazili u one lepe uske sporedne ulice...ima i lep prijatan trg sa onom poznatom grckom dekoracijom...lepe saksije , cvece i pregrst detalja ljupkih i sarmantnih koji mi privlace paznju..sve mi je ove lepo...fasade, zaluzine drvena vrata i pesme ptica iz kaveza...kaveza iima na skoro svakoj kuci...lepo ih je slusati...ali ja nesto ne volim kad je ptica u kavezu...greh je pored tolikog neba...cujem melodiju iz opere figarova zenidba...nekako cudno zvuci...na ulici stoji ona nekadasnja kutija sto se gura kao kolica...gura je mladic obucen kao momci iz garavog sokaka...ima i sesir i brcice...i pusta muziku...kao nekad davno na gramofon ulicom...to je toliko simpaticno i dosada to nigde nisam videla...uzivala sam i slusala...i gledala tu simpaticnu scenu koju sam vidjala samo u jako starim filmovima...u pekarici u jednoj sporednoj ulici kupili smo tiropitu, neko pecivo sa otopljenim sirom i sunkom i onu plocicu sa susamom i medom. za  pet evra...za preporuku...tiropita je bila bas ukusna...kao one pite sa sirom bosanske..bas sam uzivala dok sam jela...cudo su koreni...vuku coveka gde god da se nadje...

kafu smo pili u glavnoj ulici u kaficu dimelo..valjda se tako cita . nalazi se do velike banke..u 13 casova po najvecem suncu na ulici u hladovini...za preporuku...trazili smo grcku kafu posto volimo samo domacu...dve kafe sa mlekom i ratlukom od cimeta i casa vode koju oni dodaju tri evra...ekstra...

u ulici ima sveze ribe..i voca i povrca po povoljnijim cenama od agiosa...paradajz 0,75 kg, narandze 1,10 breskve 1,90.....dragi je kupio neku njihovu kobasicu...upakovana visi na sve strane po radnjama...nije lose probati  14 evra kg. iskreno nasa je bolja....divno smo se proveli...po prognozi najavljena je kisa...a bio je lep, suncan morski dan...dok smo bili u kaficu dragog je p......a ptica . e neka je...obicno on trazi ptice...sad su one nasle njega..njemu ne smeta ...on je cuo da kad se to dogodi sledi srecan dogadjaj..kad ga je jednom davno u dvoristu na poslu p......a  dobili smo stan..lep komforan, dvosoban... a danas je nase prvo dete nasa diplomirana pravnica posle tri godine cekanja dobila posao...sasav je malo...veruje da je to ova ptica najavila...verujem malo i ja... i radujem se...

bas smo se divno proveli.

ako nekog zanima videla sam apartmane lefkas koje nudi agencija sole azur...lokacija je odlicna u luci i blizu parkinga. lep pogled...dvoriste nemaju..mislim da su dobar smestaj za mlade koji danju zuje po ostrvu a nocu vole da su u gradu...

kuci smo se vratili u 14,15 casova. autobus staje malo pre irisa...super

DSCN5206.JPG

DSCN5216.JPG

DSCN5215.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka